Co je to?
Výraz, termín, definice slova BIOS. Co znamená odborný pojem BIOS z kategorie Počítače?

Co je to BIOS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu BIOS

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BIOS. Co znamená odborný pojem BIOS z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín BIOS se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: přesný význam, BIOS, termín, co to je, názvosloví, popis, terminus technicus, slovník, co je to BIOS?, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, informace, význam, počítače, formulace, heslo, pojem


Pojem BIOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BIOS? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

AMIBIOS

AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz BIOS ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem BIOS na Youtube

Vyhledat termín BIOS ve Wikislovníku

Najít termín BIOS na Google.cz

Vyhledat slovo BIOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIOS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená BIOS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Jorga Kotrbová? Znáte a víte kdo je Developer? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu BIOS v jiné sekci než počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.