Co je to?
Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená slovo BIOS z kategorie Počítače?

Co je BIOS? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla BIOS?

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená slovo BIOS z kategorie Počítače?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín BIOS patří do kategorie počítače

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, přesný význam, definice, pojem, synonymum, co je to BIOS?, informace, co znamená, odborný výraz, počítače, termín, co to je, formulace, význam slova, popis, lexikon, počítače


Pojem BIOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu BIOS?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

AMIBIOS

AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Pro více informací o heslu BIOS zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem BIOS na Youtube

Vyhledat slovo BIOS na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIOS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo BIOS ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo BIOS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo BIOS ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená BIOS? resp. co znamená výraz BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Eva Hudečková? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo BIOS i v jiné sekci než v počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.