Co je to?
Definice odborného termínu, slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Co je to BIOS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu BIOS?

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo BIOS je v sekci počítače

Klíčová slova: význam, heslo, co znamená, popis, přesný výraz, slovo, terminus technicus, slovník, formulace, počítače, informace, definice pojmu, terminologie, definice, odborný výraz, význam slova, wiki, termín


Pojem BIOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu BIOS?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

AMIBIOS

AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem BIOS na Youtube

Hledat termín BIOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz BIOS na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BIOS ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem BIOS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít BIOS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je BIOS? resp. co znamená BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Cholerik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.