Co je to?
Výraz, termín, definice slova BIOS. Co znamená odborný pojem BIOS z kategorie Počítače?

Co je to BIOS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu BIOS?

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BIOS. Co znamená odborný pojem BIOS z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu BIOS s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz BIOS se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, wiki, přesný význam, význam slova, BIOS, co to je, význam pojmu, co je to BIOS?, terminologie, význam, počítače, termín, informace, vysvětlení, slovo, přesný výraz, pojem


Pojem BIOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín BIOS? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

AMIBIOS

AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem BIOS na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BIOS ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz BIOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz BIOS ve Wikizdrojích

Hledat výraz BIOS ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIOS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu BIOS? resp. co je to BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.