Co je to?
Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Co je to BIOS? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu BIOS

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova BIOS sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BIOS patří do sekce Počítače

Klíčová slova: co to je, co znamená, heslo, definice, wiki, popis, co je to BIOS?, BIOS, slovník, význam, Počítače, Počítače, synonymum, význam pojmu, termín, vysvětlení, terminologie, slovo


Pojem BIOS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu BIOS?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

AMIBIOS

AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
AMIBIOS ze základní desky ECS K7S5A. Autor: Hansiman33xd, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo BIOS ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín BIOS na Google.cz

Najít pojem BIOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIOS ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo BIOS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín BIOS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova BIOS? resp. co znamená slovo BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Eva Holubová? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín BIOS hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.