Co je to?
Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Co je to BIOS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu BIOS

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to BIOS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova BIOS. Co znamená pojem BIOS z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu BIOS? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BIOS patří do sekce Počítače

Klíčová slova: heslo, pojem, Počítače, co znamená, co je to BIOS?, význam pojmu, význam, lexikon, slovo, názvosloví, informace, terminologie, význam slova, Počítače, terminus technicus, formulace, slovník, definice


Pojem BIOS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BIOS? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BIOS (anglicky Basic Input-Output System) implementuje základní vstupně–výstupní funkce pro počítače IBM PC kompatibilní a představuje vlastně firmware pro osobní počítače. V současné době se BIOS používá hlavně při startu počítače pro inicializaci a konfiguraci připojených hardwarových zařízení a následnému spuštění operačního systému, kterému je pak předáno další řízení počítače.

Pro více informací o heslu BIOS zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín BIOS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz BIOS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín BIOS ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem BIOS na Google.cz

Hledat videa s názvem BIOS na Youtube

Vyhledat slovo BIOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BIOS například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova BIOS? resp. co to je BIOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIOS, odpověď na dotaz co je to BIOS?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.