Co je to?
Definice odborného termínu, slova ČEDOK. Co znamená pojem ČEDOK z kategorie Zkratky?

Co je ČEDOK? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova ČEDOK?

ČEDOK je zkratka z oblasti cestovního ruchu. Základy Československé cestovní a dopravní kanceláře byly položeny již v roce 1919, kdy byla v Praze založena Informační kancelář. Ta poskytovala služby a informace zahraničním návštěvníkům Prahy. V roce 1920 se z ní stal ČEDOK, který fungoval jako společnost s ručením omezeným. Měl zajištěné výhradní postavení v prodeji železničních jízdenek, ale byl založen i na dopravě autobusy nebo letadly. Od roku 1925 ovládl trh tuzemských zájezdů a zaměřil se na zájezdy zahraniční. Vydal také svůj první katalog zájezdů. Převažovaly sice zájezdy vlakem, ale prosazovaly se i autokarové zájezdy. Alpy, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Itálie, Jadran a další se stávají oblíbenými cíli právě s ČEDOKem. Následovala doba zařazení leteckých zájezdů a společnost zcela ovládla český trh zájezdů.
Kromě názvu ČEDOK vzniklo typické logo s čápem v pavéze a slogan Vaše cesta – naše starost. Zájezdy byly proti dnešním delší, klidnější. Ceny nebyly příliš vysoké, takže si cestování mohly dovolit o širší vrstvy obyvatel. Současný ČEDOK se snaží dodržovat původní zásady a nabízet kvalitu, jistotu a komplexní služby


Co je to ČEDOK? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ČEDOK. Co znamená pojem ČEDOK z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ČEDOK sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo ČEDOK patří do sekce zkratky

Klíčová slova: co je to ČEDOK?, ČEDOK, pojem, definice, přesný význam, zkratky, vysvětlení, význam, odborný výraz, formulace, význam slova, odborné názvosloví, termín, co znamená, heslo, popis, zkratky, wiki


Pojem ČEDOK je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi ČEDOK ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít ČEDOK ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem ČEDOK na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČEDOK ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín ČEDOK ve Wikipedii

Najít termín ČEDOK na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČEDOK například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je ČEDOK? resp. co přesně znamená slovo ČEDOK? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČEDOK, odpověď na dotaz co je to ČEDOK?. Víte např. kdo to je Jiří Helán? Znáte a víte kdo je James Joseph Sylvester? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.