Co je to?
Odborný výraz, definice slova ČEDOK. Co znamená pojem ČEDOK z kategorie Zkratky?

Co je ČEDOK?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla ČEDOK?

ČEDOK je zkratka z oblasti cestovního ruchu. Základy Československé cestovní a dopravní kanceláře byly položeny již v roce 1919, kdy byla v Praze založena Informační kancelář. Ta poskytovala služby a informace zahraničním návštěvníkům Prahy. V roce 1920 se z ní stal ČEDOK, který fungoval jako společnost s ručením omezeným. Měl zajištěné výhradní postavení v prodeji železničních jízdenek, ale byl založen i na dopravě autobusy nebo letadly. Od roku 1925 ovládl trh tuzemských zájezdů a zaměřil se na zájezdy zahraniční. Vydal také svůj první katalog zájezdů. Převažovaly sice zájezdy vlakem, ale prosazovaly se i autokarové zájezdy. Alpy, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Itálie, Jadran a další se stávají oblíbenými cíli právě s ČEDOKem. Následovala doba zařazení leteckých zájezdů a společnost zcela ovládla český trh zájezdů.
Kromě názvu ČEDOK vzniklo typické logo s čápem v pavéze a slogan Vaše cesta – naše starost. Zájezdy byly proti dnešním delší, klidnější. Ceny nebyly příliš vysoké, takže si cestování mohly dovolit o širší vrstvy obyvatel. Současný ČEDOK se snaží dodržovat původní zásady a nabízet kvalitu, jistotu a komplexní služby


Co je to ČEDOK? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ČEDOK. Co znamená pojem ČEDOK z kategorie Zkratky?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text ČEDOK s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz ČEDOK se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: pojem, slovník, slovo, zkratky, význam pojmu, terminologie, co je to ČEDOK?, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, zkratky, odborný výraz, definice, wiki, význam, co to je, termín, heslo


Pojem ČEDOK je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo ČEDOK ve Wikipedii

Zkusit najít termín ČEDOK ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi ČEDOK ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem ČEDOK ve Wikislovníku

Zkusit najít termín ČEDOK ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem ČEDOK ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo ČEDOK například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo ČEDOK? resp. co se přesně ukrývá za slovem ČEDOK? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČEDOK, odpověď na dotaz co je to ČEDOK?. Víte např. kdo to je Kateřina Emmons? Znáte a víte kdo je Yngwie Malmsteen? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo ČEDOK i v jiné sekci než v zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, ČEDOK, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.