Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Dermatitida? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dermatitida?

Dermatitida je souhrnné označení pro záněty kůže. Ty mohou být způsobeny alergiemi, infekcemi, fyzikálními vlivy, poruchami autoimunity nebo působením chemikálií.
Léčí se podle příčin, především místními léky jako jsou masti, zásypy, gely a podobně. Neléčené dermatitidy bývají důvodem trvalého poškození pokožky.


Co je to Dermatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dermatitida? se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dermatitida je v sekci nemoce

Klíčová slova: co je to Dermatitida?, synonymum, názvosloví, nemoce, slovo, popis, co to je, wiki, význam slova, formulace, co znamená, terminus technicus, lexikon, význam, přesný výraz, nemoce, terminologie, vysvětlení


Pojem Dermatitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dermatitida můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dermatitida (latinsky dermatitis) je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Termín lze použít v souvislosti s ekzémem, který je též známý jako dermatitický ekzém nebo ekzematická dermatitida. Diagnóza ekzému často znamená dětskou neboli atopickou dermatitidu, ale bez odpovídajícího kontextu neznamená nic víc než pouhou vyrážku. Dermatitida je s alergickou rýmou úzce geneticky spjata.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dermatitida v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dermatitida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Dermatitida ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dermatitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dermatitida ve Wikizdrojích

Najít heslo Dermatitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dermatitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dermatitida například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Dermatitida? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dermatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dermatitida, odpověď na dotaz co je to Dermatitida?. Víte např. kdo to je Baruch Spinoza? Znáte a víte kdo je Obráběč? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.