Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Dermatitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dermatitida?

Dermatitida je souhrnné označení pro záněty kůže. Ty mohou být způsobeny alergiemi, infekcemi, fyzikálními vlivy, poruchami autoimunity nebo působením chemikálií.
Léčí se podle příčin, především místními léky jako jsou masti, zásypy, gely a podobně. Neléčené dermatitidy bývají důvodem trvalého poškození pokožky.


Co je to Dermatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dermatitida? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Dermatitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, popis, odborný výraz, slovo, slovník, heslo, definice pojmu, synonymum, terminologie, co znamená, význam slova, přesný výraz, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, nemoce, nemoce


Pojem Dermatitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dermatitida píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dermatitida (latinsky dermatitis) je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Termín lze použít v souvislosti s ekzémem, který je též známý jako dermatitický ekzém nebo ekzematická dermatitida. Diagnóza ekzému často znamená dětskou neboli atopickou dermatitidu, ale bez odpovídajícího kontextu neznamená nic víc než pouhou vyrážku. Dermatitida je s alergickou rýmou úzce geneticky spjata.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dermatitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dermatitida ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dermatitida na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dermatitida ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dermatitida ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dermatitida na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dermatitida například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dermatitida? resp. jaká je definice slova Dermatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dermatitida, odpověď na dotaz co je to Dermatitida?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Amanda Bynes? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.