Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dermatitida. Co znamená pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Dermatitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dermatitida?

Dermatitida je souhrnné označení pro záněty kůže. Ty mohou být způsobeny alergiemi, infekcemi, fyzikálními vlivy, poruchami autoimunity nebo působením chemikálií.
Léčí se podle příčin, především místními léky jako jsou masti, zásypy, gely a podobně. Neléčené dermatitidy bývají důvodem trvalého poškození pokožky.


Co je to Dermatitida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dermatitida. Co znamená pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dermatitida se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Dermatitida?, Nemoce, definice, definice pojmu, slovník, formulace, pojem, terminologie, význam, názvosloví, synonymum, vysvětlení, wiki, přesný význam, lexikon, význam slova, popis, slovo


Pojem Dermatitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dermatitida píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dermatitida (latinsky dermatitis) je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Termín lze použít v souvislosti s ekzémem, který je též známý jako dermatitický ekzém nebo ekzematická dermatitida. Diagnóza ekzému často znamená dětskou neboli atopickou dermatitidu, ale bez odpovídajícího kontextu neznamená nic víc než pouhou vyrážku. Dermatitida je s alergickou rýmou úzce geneticky spjata.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Dermatitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Dermatitida na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dermatitida ve Wikimedia Commons

Hledat termín Dermatitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Dermatitida ve Wikislovníku

Najít termín Dermatitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dermatitida například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dermatitida? resp. jaký je přesný význam slova Dermatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dermatitida, odpověď na dotaz co je to Dermatitida?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Dermatitida hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.