Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Co je Dermatitida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dermatitida?

Dermatitida je souhrnné označení pro záněty kůže. Ty mohou být způsobeny alergiemi, infekcemi, fyzikálními vlivy, poruchami autoimunity nebo působením chemikálií.
Léčí se podle příčin, především místními léky jako jsou masti, zásypy, gely a podobně. Neléčené dermatitidy bývají důvodem trvalého poškození pokožky.


Co je to Dermatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dermatitida. Co znamená odborný pojem Dermatitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Dermatitida sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Dermatitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, odborný výraz, slovník, význam, nemoce, význam slova, formulace, popis, informace, co znamená, přesný význam, názvosloví, co je to Dermatitida?, slovo, co to je, lexikon, wiki


Pojem Dermatitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dermatitida dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dermatitida (latinsky dermatitis) je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Termín lze použít v souvislosti s ekzémem, který je též známý jako dermatitický ekzém nebo ekzematická dermatitida. Diagnóza ekzému často znamená dětskou neboli atopickou dermatitidu, ale bez odpovídajícího kontextu neznamená nic víc než pouhou vyrážku. Dermatitida je s alergickou rýmou úzce geneticky spjata.

Pro více informací o heslu Dermatitida zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Dermatitida na Youtube

Zkusit najít výraz Dermatitida ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Dermatitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Dermatitida ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Dermatitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dermatitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dermatitida například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dermatitida? resp. jaký je význam slova Dermatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dermatitida, odpověď na dotaz co je to Dermatitida?. Víte např. kdo to je Kateřina Neumannová? Znáte a víte kdo je Václav Neužil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.