Co je to?
Definice výrazu Osmóza. Co znamená odborný pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co je Osmóza?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osmóza?

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.


Co je to Osmóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Osmóza. Co znamená odborný pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Osmóza můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Osmóza je v sekci fyzika

Klíčová slova: slovník, pojem, význam slova, co to je, slovo, synonymum, význam, lexikon, co znamená, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Osmóza?, terminologie, definice pojmu, popis, fyzika, Osmóza


Pojem Osmóza je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Osmóza?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osmotický tlak je tlak toku rozpouštědla pronikajícího přes semipermeabilní (polopropustnou) membránu do roztoku, ve kterém je vyšší koncentrace rozpuštěných molekul nebo iontů. Je závislý na teplotě a koncentraci roztoku.

Pro více informací o heslu Osmóza zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Osmóza na Google.cz

Hledat termín Osmóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osmóza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Osmóza ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Osmóza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Osmóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osmóza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co znamená Osmóza? resp. co přesně znamená slovo Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Niall Horan? Znáte a víte kdo je Maurice Ravel? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Osmóza i v jiné části webu než je kategorie fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, mechanická kolesa, osmóza, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.