Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co to je Osmóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Osmóza?

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.


Co je to Osmóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Osmóza? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osmóza patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: co to je, pojem, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, slovník, slovo, informace, heslo, co znamená, přesný význam, vysvětlení, Fyzika, význam slova, definice pojmu, Osmóza


Pojem Osmóza je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Osmóza?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osmotický tlak je tlak toku rozpouštědla pronikajícího přes semipermeabilní (polopropustnou) membránu do roztoku, ve kterém je vyšší koncentrace rozpuštěných molekul nebo iontů. Je závislý na teplotě a koncentraci roztoku.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Osmóza ve Wikislovníku

Hledat slovo Osmóza na Google.cz

Najít termín Osmóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Osmóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Osmóza na Youtube

Najít slovo Osmóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osmóza například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Osmóza? resp. jaký je význam pojmu Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Džihádista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.