Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co to je Osmóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Osmóza?

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.


Co je to Osmóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Osmóza s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osmóza se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, význam, definice, formulace, slovník, odborný výraz, popis, vysvětlení, heslo, wiki, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, co je to Osmóza?, Osmóza, Fyzika


Pojem Osmóza je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Osmóza?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osmotický tlak je tlak toku rozpouštědla pronikajícího přes semipermeabilní (polopropustnou) membránu do roztoku, ve kterém je vyšší koncentrace rozpuštěných molekul nebo iontů. Je závislý na teplotě a koncentraci roztoku.

Jiné zdroje informací o pojmu Osmóza

Zkusit najít slovo Osmóza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osmóza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Osmóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Osmóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Osmóza ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Osmóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osmóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Osmóza? resp. co to je Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Džihádista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.