Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co to je Osmóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osmóza?

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.


Co je to Osmóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Osmóza doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osmóza se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice, heslo, co to je, co je to Osmóza?, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, význam slova, Osmóza, pojem, názvosloví, terminus technicus, wiki, Fyzika, lexikon, Fyzika, slovo, odborný výraz


Pojem Osmóza je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osmóza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osmotický tlak je tlak toku rozpouštědla pronikajícího přes semipermeabilní (polopropustnou) membránu do roztoku, ve kterém je vyšší koncentrace rozpuštěných molekul nebo iontů. Je závislý na teplotě a koncentraci roztoku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Osmóza na Google.cz

Zkusit najít heslo Osmóza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Osmóza na Youtube

Najít pojem Osmóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Osmóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Osmóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osmóza například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Osmóza? resp. co se skrývá pod slovem Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Ostuda? Znáte a víte kdo je Myslivec? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Osmóza v jiné sekci než Fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.