Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osmóza. Co znamená odborný pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co je to Osmóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Osmóza

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.


Co je to Osmóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osmóza. Co znamená odborný pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Osmóza? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Osmóza patří do sekce fyzika

Klíčová slova: co to je, fyzika, synonymum, informace, odborný výraz, názvosloví, Osmóza, heslo, formulace, definice pojmu, co je to Osmóza?, terminus technicus, terminologie, slovo, přesný význam, termín, význam slova, význam pojmu


Pojem Osmóza je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osmóza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Osmotický tlak je tlak toku rozpouštědla pronikajícího přes semipermeabilní (polopropustnou) membránu do roztoku, ve kterém je vyšší koncentrace rozpuštěných molekul nebo iontů. Je závislý na teplotě a koncentraci roztoku.

Další zdroje informací o slovu Osmóza

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osmóza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Osmóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Osmóza ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Osmóza ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Osmóza na Google.cz

Zkusit najít pojem Osmóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osmóza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Osmóza? resp. co je to Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Tiger Woods? Znáte a víte kdo je Enrico Fermi? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.