Co je to?
Výraz, termín, definice slova TeamGym. Co znamená odborný pojem TeamGym z kategorie Sport?

Co je to TeamGym? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu TeamGym?

TeamGym je název nově vzniklé gymnastické disciplíny, pocházející ze Švédska, kde patří k nejpopulárnějším odvětvím gymnastiky. Jde o soutěž týmů, která kromě sportovní gymnastiky zahrnuje také akrobatické prvky. Soutěží družstva žen, mužů nebo smíšené týmy o osmi až deseti závodnících.
Rozhodčí v soutěžích hodnotí tři disciplíny – pohybovou skladbu, akrobatický výkon a přeskok na trampolíně. U každé disciplíny se hodnotí provedení, obtížnost a kompozice. Vyhrává tým, který v součtu získá nejvíce bodů. TeamGym zatím není zařazen mezi olympijské disciplíny.


Co je to TeamGym? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova TeamGym. Co znamená odborný pojem TeamGym z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova TeamGym můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín TeamGym je v kategorii sport

Klíčová slova: termín, informace, co je to TeamGym?, význam slova, sport, přesný význam, synonymum, vysvětlení, definice, přesný výraz, formulace, TeamGym, slovo, slovník, terminus technicus, popis, sport, terminologie


Pojem TeamGym je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem TeamGym? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

TeamGym je poměrně mladou gymnastickou disciplínou s kořeny ve Skandinávii, konkrétně ve Švédsku, kde se provozuje již od sedmdesátých let a kde je nejoblíbenější gymnastickou disciplínou. Forma závodu byla původně vytvořena Evropskou gymnastickou unií (UEG). Je to týmová soutěž, každý tým se skládá z 8 - 10 závodníků. Soutěžit mohou mužské týmy, ženské týmy a mix týmy (polovina mužů, polovina žen). Základní rozdělení závodních kategorií je podle věku na Junior (do 16 let) a Senior (od 16 let). Týmy závodníků předvádějí společný program na hudbu ve třech disciplínách – pohybová skladba, akrobacie a trampolína. Program cvičení obsahuje prvky ze sportovní gymnastiky a akrobacie. Družstvo, které získá po předvedení sestav v jednotlivých disciplínách v součtu nejvyšší počet bodů, vyhrává.

Zkuste zjistit více informací o slovu TeamGym v následujících zdrojích

Hledat výraz TeamGym ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz TeamGym ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem TeamGym na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem TeamGym ve Wikimedia Commons

Najít výraz TeamGym ve Wikislovníku

Vyhledat termín TeamGym ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo TeamGym například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená TeamGym? resp. co se přesně ukrývá za slovem TeamGym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu TeamGym, odpověď na dotaz co je to TeamGym?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Monetarista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!