Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Diktafon patří do kategorie hardware

Klíčová slova: Diktafon, význam slova, odborné názvosloví, hardware, přesný význam, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, popis, slovo, přesný výraz, názvosloví, slovník, lexikon, terminologie, terminus technicus, co to je, definice


Pojem Diktafon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diktafon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Diktafon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Diktafon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diktafon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Diktafon ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Diktafon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Diktafon? resp. co znamená výraz Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Guma? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diktafon v jiné sekci než hardware. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.