Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Diktafon můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Diktafon je v sekci Hardware

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, význam slova, terminologie, popis, heslo, termín, definice pojmu, slovo, co znamená, Diktafon, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, wiki, význam, názvosloví, slovník


Pojem Diktafon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Diktafon můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Další informační zdroje o slovu Diktafon

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diktafon ve Wikimedia Commons

Najít heslo Diktafon na Google.cz

Zkusit najít heslo Diktafon ve Wikizdrojích

Hledat výraz Diktafon ve vyhledávači Yandex

Najít termín Diktafon ve Wikislovníku

Najít slovo Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Diktafon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Foniatr? Znáte a víte kdo je Ignorant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.