Co je to?
Definice výrazu, termínu Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je Diktafon?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Diktafon je v kategorii hardware

Klíčová slova: definice pojmu, informace, odborný výraz, význam pojmu, hardware, názvosloví, hardware, heslo, vysvětlení, terminologie, co znamená, termín, co je to Diktafon?, formulace, popis, lexikon, pojem, přesný výraz


Pojem Diktafon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diktafon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Jiné zdroje informací o pojmu Diktafon

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diktafon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Diktafon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Diktafon na Google obrázcích

Najít výraz Diktafon ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Diktafon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Diktafon? resp. co znamená výraz Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Lenka Šindelářová? Znáte a víte kdo je Můra? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Diktafon i v jiné části webu než je kategorie hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, Velký skener, diktafon, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.