Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diktafon?

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Diktafon) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Diktafon patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, formulace, co to je, synonymum, lexikon, vysvětlení, termín, odborný výraz, heslo, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, význam, slovník


Pojem Diktafon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diktafon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Diktafon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Diktafon ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Diktafon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Diktafon ve Wikizdrojích

Hledat heslo Diktafon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Diktafon? resp. jaký je přesný význam slova Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Josef Klíma? Znáte a víte kdo je Spratek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diktafon v jiné sekci než Hardware. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.