Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co to je Diktafon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Diktafon?

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Diktafon je v kategorii hardware

Klíčová slova: co to je, heslo, přesný význam, Diktafon, pojem, informace, definice pojmu, terminus technicus, slovník, přesný výraz, odborný výraz, hardware, slovo, význam pojmu, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, formulace


Pojem Diktafon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Diktafon?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Diktafon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Diktafon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Diktafon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diktafon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Diktafon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Diktafon? resp. jaký je přesný význam slova Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Bambula? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.