Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Diktafon sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diktafon patří do sekce Hardware

Klíčová slova: co je to Diktafon?, co znamená, význam, lexikon, slovo, význam pojmu, definice pojmu, termín, definice, odborný výraz, Diktafon, přesný výraz, vysvětlení, Hardware, synonymum, popis, pojem, formulace


Pojem Diktafon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Diktafon dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Zkuste zjistit více informací o slovu Diktafon v následujících zdrojích

Hledat výraz Diktafon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Diktafon na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diktafon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Diktafon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diktafon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Diktafon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Diktafon? resp. jaký je význam slova Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Choreograf? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.