Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Diktafon s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diktafon se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, formulace, wiki, definice pojmu, co je to Diktafon?, slovník, význam slova, termín, názvosloví, slovo, terminologie, význam, přesný význam, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, lexikon


Pojem Diktafon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Diktafon píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Diktafon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Diktafon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Diktafon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Diktafon na Youtube

Vyhledat výraz Diktafon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Diktafon? resp. co znamená výraz Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Choreograf? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.