Co je to?
Definice výrazu Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je Diktafon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Diktafon?

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Definice výrazu Diktafon. Co znamená odborný pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Diktafon můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Diktafon je v sekci hardware

Klíčová slova: význam pojmu, popis, význam, odborný výraz, názvosloví, definice, heslo, slovo, terminus technicus, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, pojem, terminologie, hardware, wiki, slovník, informace


Pojem Diktafon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diktafon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Jiné informační zdroje o pojmu Diktafon

Hledat termín Diktafon na Google.cz

Vyhledat heslo Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Diktafon na Youtube

Zkusit najít termín Diktafon ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diktafon ve Wikimedia Commons

Najít pojem Diktafon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Diktafon? resp. co se skrývá pod slovem Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Danielle Steel? Znáte a víte kdo je Permoník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.