Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Co je to Diktafon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Diktafon

Diktafon je název zařízení pro záznam zvuku, především mluvení podoby řeči. Je často využívaným nástrojem pro reportéry, novináře, spisovatele, manažery a další profese. Existuje mnoho druhů diktafonů ve velmi odlišné kvalitě i ceně.
Pro dokonalou funkčnost diktafonu je zásadní mikrofon. Ten může být interní i externí. Pokud je diktafon určen především pro záznam diktovaného textu, může mít nižší citlivost, u diktafonů pro záznam zvuků ze všech směrů musí být citlivost mikrofonu podstatně vyšší.


Co je to Diktafon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diktafon. Co znamená pojem Diktafon z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Diktafon? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diktafon patří do sekce Hardware

Klíčová slova: Hardware, definice, názvosloví, formulace, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, definice pojmu, wiki, přesný výraz, odborný výraz, Diktafon, informace, terminus technicus, lexikon, heslo, synonymum, význam


Pojem Diktafon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diktafon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Diktafon je přístroj pro záznam zvuku, především mluvené řeči.
První diktafony fungovaly na principu fonografu.
Pozdější modely využívaly magnetické médium (drát nebo pásku), šlo o magnetofon vybavený pouze těmito základními funkcemi: mikrofonem, záznamovou a čtecí jednotkou a malým reproduktorem; většinou měly také vstup pro přídavný mikrofon. Starší typy měly možnost napájení z elektrické sítě nebo z baterií, novější pouze z baterií.

Více informací o pojmu Diktafon lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Diktafon na Google.cz

Zkusit najít termín Diktafon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diktafon ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Diktafon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Diktafon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Diktafon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Diktafon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Diktafon? resp. co znamená Diktafon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diktafon, odpověď na dotaz co je to Diktafon?. Víte např. kdo to je Kartograf? Znáte a víte kdo je Ignorant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.