Co je to?
Výraz, termín, definice slova Postmoderna. Co znamená odborný pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Co je Postmoderna?

Co znamená pojem, definice termínu Postmoderna?

Postmoderna je označením určitých způsobů myšlení, jednání, orientací, systémů hodnot a dalších pojmů, spojených s postindustriální společností 20. století. Dotýká se mnoha oblastí, například estetiky, malířství, architektury, literatury, filozofie, sociologie a dalších oborů. V estetice reprezentuje postmoderna zavržení forem, více vrstev díla a příklon k ekleticizmu. Zavádí se nové pojmy jako dekonstrukce a analýza vznešenosti.
V malířství jede o větší vyjádření emocí a ztvárňování poetičtějších námětů. Architektura postmoderny se staví proti bauhausu a funkcionalizmu, chce vyvolat pocity, výrazným představitelem je například Friedensreich Hundertwasser. Literatura líčí svět jako složitý a těžko pochopitelný, autoři se neomezují žánry a kombinují různé literární postupy.


Co je to Postmoderna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Postmoderna. Co znamená odborný pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Definici pojmu Postmoderna sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Postmoderna je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co je to Postmoderna?, lexikon, názvosloví, informace, slovo, terminus technicus, Postmoderna, co znamená, popis, terminologie, filozofie, význam pojmu, definice, definice pojmu, filozofie, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Postmoderna je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Postmoderna? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Postmoderna (také postmodernismus) je myšlenkový směr konce 20. století.
Tento pojem vznikl na základě krátké, ale vlivné knihy Jeana-Françoise Lyotarda O postmodernismu (La condition postmoderne, 1979, č. 1993). Základním prvkem postmoderny je pluralita názorů a jejich zrovnoprávnění, došlo nejen ke zpochybnění optimistického pohledu na historický vývoj západní civilizace, ale i pohledu na dějiny jako na proces postupného překonávání dřívějších fází či etap. S tím je samozřejmě spojen fakt, že se tímto termínem označují často i protichůdné proudy a tím je ztížen jejich popis.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Postmoderna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Postmoderna na Google obrázcích

Hledat výraz Postmoderna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Postmoderna ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Postmoderna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Postmoderna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Postmoderna například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Postmoderna? resp. co označuje slovo Postmoderna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postmoderna, odpověď na dotaz co je to Postmoderna?. Víte např. kdo to je Lady Dee? Znáte a víte kdo je Zhang Ziyi? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka, postmoderna, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.