Co je to?
Výraz, termín, definice slova Postmoderna. Co znamená odborný pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Co je to Postmoderna? Význam slova

Co znamená termín Postmoderna? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Postmoderna je označením určitých způsobů myšlení, jednání, orientací, systémů hodnot a dalších pojmů, spojených s postindustriální společností 20. století. Dotýká se mnoha oblastí, například estetiky, malířství, architektury, literatury, filozofie, sociologie a dalších oborů. V estetice reprezentuje postmoderna zavržení forem, více vrstev díla a příklon k ekleticizmu. Zavádí se nové pojmy jako dekonstrukce a analýza vznešenosti.
V malířství jede o větší vyjádření emocí a ztvárňování poetičtějších námětů. Architektura postmoderny se staví proti bauhausu a funkcionalizmu, chce vyvolat pocity, výrazným představitelem je například Friedensreich Hundertwasser. Literatura líčí svět jako složitý a těžko pochopitelný, autoři se neomezují žánry a kombinují různé literární postupy.


Co je to Postmoderna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Postmoderna. Co znamená odborný pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Postmoderna se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: heslo, wiki, popis, vysvětlení, význam pojmu, význam, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, význam slova, synonymum, slovo, co znamená, terminologie, názvosloví, termín, slovník, co to je


Pojem Postmoderna je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postmoderna? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postmoderna (také postmodernismus) je myšlenkový směr konce 20. století.
Tento pojem vznikl na základě krátké, ale vlivné knihy Jeana-Françoise Lyotarda O postmodernismu (La condition postmoderne, 1979, č. 1993). Základním prvkem postmoderny je pluralita názorů a jejich zrovnoprávnění, došlo nejen ke zpochybnění optimistického pohledu na historický vývoj západní civilizace, ale i pohledu na dějiny jako na proces postupného překonávání dřívějších fází či etap. S tím je samozřejmě spojen fakt, že se tímto termínem označují často i protichůdné proudy a tím je ztížen jejich popis.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Postmoderna ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Postmoderna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Postmoderna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Postmoderna ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Postmoderna ve Wikizdrojích

Najít termín Postmoderna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Postmoderna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Postmoderna? resp. jaká je definice slova Postmoderna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postmoderna, odpověď na dotaz co je to Postmoderna?. Víte např. kdo to je Konzul? Znáte a víte kdo je Bakalář? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Postmoderna i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.