Co je to?
Definice odborného termínu, slova Postmoderna. Co znamená pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Co je Postmoderna? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Postmoderna?

Postmoderna je označením určitých způsobů myšlení, jednání, orientací, systémů hodnot a dalších pojmů, spojených s postindustriální společností 20. století. Dotýká se mnoha oblastí, například estetiky, malířství, architektury, literatury, filozofie, sociologie a dalších oborů. V estetice reprezentuje postmoderna zavržení forem, více vrstev díla a příklon k ekleticizmu. Zavádí se nové pojmy jako dekonstrukce a analýza vznešenosti.
V malířství jede o větší vyjádření emocí a ztvárňování poetičtějších námětů. Architektura postmoderny se staví proti bauhausu a funkcionalizmu, chce vyvolat pocity, výrazným představitelem je například Friedensreich Hundertwasser. Literatura líčí svět jako složitý a těžko pochopitelný, autoři se neomezují žánry a kombinují různé literární postupy.


Co je to Postmoderna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Postmoderna. Co znamená pojem Postmoderna z kategorie Filozofie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Postmoderna patří do sekce filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, termín, formulace, slovník, informace, přesný výraz, filozofie, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, význam, Postmoderna, popis, co to je, názvosloví, filozofie


Pojem Postmoderna je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Postmoderna?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Postmoderna (také postmodernismus) je myšlenkový směr konce 20. století.
Tento pojem vznikl na základě krátké, ale vlivné knihy Jeana-Françoise Lyotarda O postmodernismu (La condition postmoderne, 1979, č. 1993). Základním prvkem postmoderny je pluralita názorů a jejich zrovnoprávnění, došlo nejen ke zpochybnění optimistického pohledu na historický vývoj západní civilizace, ale i pohledu na dějiny jako na proces postupného překonávání dřívějších fází či etap. S tím je samozřejmě spojen fakt, že se tímto termínem označují často i protichůdné proudy a tím je ztížen jejich popis.

Hledejte pojem Postmoderna v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Postmoderna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Postmoderna ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Postmoderna na Google.cz

Najít termín Postmoderna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postmoderna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Postmoderna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Postmoderna například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Postmoderna? resp. co to je Postmoderna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postmoderna, odpověď na dotaz co je to Postmoderna?. Víte např. kdo to je Alexandr Vondra? Znáte a víte kdo je Tomáš Zima? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.