Co je to?
Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Co je to Science fiction? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Science fiction?

Science fiction, zkratka sci-fi, je pojmenování uměleckého žánru, ve kterém se objevují dosud neobjevené technologie, , zvláštní přírodní úkazy nebo cizí formy života. Dějové linie probíhají v nezvyklém prostředí, například ve vesmíru, při cestě zpět do minulosti nebo v daleké budoucnosti.
Science fiction neboli vědeckofantastický žánr je podobný žánru fantasy, někdy se mohou i prolínat.


Co je to Science fiction? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Science fiction? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Science fiction se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, Literatura, definice pojmu, význam slova, heslo, význam, přesný výraz, co to je, formulace, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, synonymum, wiki, přesný význam, slovník, popis


Pojem Science fiction je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Science fiction? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi a SF (zkratky anglického science fiction) je umělecký žánr (především literární, filmový, herní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmíru, budoucnosti či alternativní historie.
Sci-fi je žánr blízký fantasy, kde je ale místo technologií hlavní rekvizitou většinou magie a fyzická síla (tzv. příběhy „meče a magie“). Oba žánry se ovlivňují a částečně prorůstají; jedním z takových průniků jsou například díla žánru science fantasy.

Více informací o slovu Science fiction doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Science fiction ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Science fiction ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Science fiction na Youtube

Najít výraz Science fiction ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Science fiction ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Science fiction na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Science fiction například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Science fiction? resp. jaký je význam pojmu Science fiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Science fiction, odpověď na dotaz co je to Science fiction?. Víte např. kdo to je Rozpočtář? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!