Co je to?
Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Co je to Science fiction? Význam slova

Co znamená termín Science fiction? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Science fiction, zkratka sci-fi, je pojmenování uměleckého žánru, ve kterém se objevují dosud neobjevené technologie, , zvláštní přírodní úkazy nebo cizí formy života. Dějové linie probíhají v nezvyklém prostředí, například ve vesmíru, při cestě zpět do minulosti nebo v daleké budoucnosti.
Science fiction neboli vědeckofantastický žánr je podobný žánru fantasy, někdy se mohou i prolínat.


Co je to Science fiction? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Science fiction sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Science fiction patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co znamená, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, názvosloví, co je to Science fiction?, slovo, odborný výraz, heslo, Literatura, přesný význam, Science fiction, formulace, definice, slovník, význam slova


Pojem Science fiction je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Science fiction můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi a SF (zkratky anglického science fiction) je umělecký žánr (především literární, filmový, herní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmíru, budoucnosti či alternativní historie.
Sci-fi je žánr blízký fantasy, kde je ale místo technologií hlavní rekvizitou většinou magie a fyzická síla (tzv. příběhy „meče a magie“). Oba žánry se ovlivňují a částečně prorůstají; jedním z takových průniků jsou například díla žánru science fantasy.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Science fiction ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Science fiction ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Science fiction ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Science fiction ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Science fiction na Google.cz

Hledat heslo Science fiction ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Science fiction například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Science fiction? resp. co přesně označuje termín Science fiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Science fiction, odpověď na dotaz co je to Science fiction?. Víte např. kdo to je Zoufalec? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!