Co je to?
Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Co je to Science fiction? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Science fiction?

Science fiction, zkratka sci-fi, je pojmenování uměleckého žánru, ve kterém se objevují dosud neobjevené technologie, , zvláštní přírodní úkazy nebo cizí formy života. Dějové linie probíhají v nezvyklém prostředí, například ve vesmíru, při cestě zpět do minulosti nebo v daleké budoucnosti.
Science fiction neboli vědeckofantastický žánr je podobný žánru fantasy, někdy se mohou i prolínat.


Co je to Science fiction? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Science fiction) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Science fiction patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: názvosloví, informace, slovník, význam, co to je, Literatura, Science fiction, wiki, synonymum, heslo, slovo, definice, lexikon, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu


Pojem Science fiction je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Science fiction ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Science fiction na Google.cz

Zkusit najít výraz Science fiction ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Science fiction ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Science fiction na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Science fiction ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Science fiction například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Science fiction? resp. co přesně znamená slovo Science fiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Science fiction, odpověď na dotaz co je to Science fiction?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Science fiction v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!