Co je to?
Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Co je to Science fiction? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Science fiction

Science fiction, zkratka sci-fi, je pojmenování uměleckého žánru, ve kterém se objevují dosud neobjevené technologie, , zvláštní přírodní úkazy nebo cizí formy života. Dějové linie probíhají v nezvyklém prostředí, například ve vesmíru, při cestě zpět do minulosti nebo v daleké budoucnosti.
Science fiction neboli vědeckofantastický žánr je podobný žánru fantasy, někdy se mohou i prolínat.


Co je to Science fiction? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Science fiction. Co znamená odborný pojem Science fiction z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Science fiction? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Science fiction je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, wiki, názvosloví, pojem, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, význam, vysvětlení, terminologie, termín, synonymum, terminus technicus, Literatura, Literatura


Pojem Science fiction je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Science fiction?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi a SF (zkratky anglického science fiction) je umělecký žánr (především literární, filmový, herní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmíru, budoucnosti či alternativní historie.
Sci-fi je žánr blízký fantasy, kde je ale místo technologií hlavní rekvizitou většinou magie a fyzická síla (tzv. příběhy „meče a magie“). Oba žánry se ovlivňují a částečně prorůstají; jedním z takových průniků jsou například díla žánru science fantasy.

Další možné informační zdroje

Najít termín Science fiction ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Science fiction ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Science fiction ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Science fiction ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Science fiction ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Science fiction ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Science fiction například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Science fiction? resp. co přesně označuje termín Science fiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Science fiction, odpověď na dotaz co je to Science fiction?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!