Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Co je to Rivotril? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rivotril?

Rivotril je jednou z obchodních značek Klonazepamu, léku, který bývá předepisován na léčbu psychóz a úzkostných stavů. Jiné obchodní značky tohoto léku jsou Klonopin, Ravotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep.


Co je to Rivotril? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rivotril se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, co je to Rivotril?, Rivotril, Lékařství, terminus technicus, pojem, vysvětlení, slovo, přesný výraz, lexikon, terminologie, termín, co znamená, význam, formulace, odborné názvosloví, wiki


Pojem Rivotril je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rivotril?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Klonazepam (INN, systematický název 5-(2-chlorfenyl)-7-nitro-2,3-dihydro-1,4-benzodiazepin-2-on) je léčivo ze třídy benzodiazepinů. Má antikonvulzivní, myorelaxační a anxiolytické účinky. Prodává se pod obchodními značkami Klonopin, Ravotril, Rivotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep. V České republice je registrován přípravek Rivotril. Klonazepam je obecně považován za látku patřící mezi dlouhodobě působící benzodiazepiny, mající poločas rozpadu 18 až 50 hodin. Jedná se o chlorovaný derivát nitrazepamu a patří tedy mezi nitrobenzodiazepiny.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Rivotril ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Rivotril ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rivotril ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Rivotril na Google.cz

Hledat videa s názvem Rivotril na Youtube

Najít slovo Rivotril ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rivotril například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Rivotril? resp. co to je Rivotril? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rivotril, odpověď na dotaz co je to Rivotril?. Víte např. kdo to je Eva Perkausová? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar II? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde