Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Co je to Rivotril? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rivotril?

Rivotril je jednou z obchodních značek Klonazepamu, léku, který bývá předepisován na léčbu psychóz a úzkostných stavů. Jiné obchodní značky tohoto léku jsou Klonopin, Ravotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep.


Co je to Rivotril? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rivotril? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Rivotril se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, přesný význam, co to je, termín, terminologie, co je to Rivotril?, heslo, význam, popis, co znamená, informace, význam slova, slovo, wiki, odborný výraz, lexikon, Rivotril, odborné názvosloví


Pojem Rivotril je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rivotril? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Klonazepam (INN, systematický název 5-(2-chlorfenyl)-7-nitro-2,3-dihydro-1,4-benzodiazepin-2-on) je léčivo ze třídy benzodiazepinů. Má antikonvulzivní, myorelaxační a anxiolytické účinky. Prodává se pod obchodními značkami Klonopin, Ravotril, Rivotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep. V České republice je registrován přípravek Rivotril. Klonazepam je obecně považován za látku patřící mezi dlouhodobě působící benzodiazepiny, mající poločas rozpadu 18 až 50 hodin. Jedná se o chlorovaný derivát nitrazepamu a patří tedy mezi nitrobenzodiazepiny.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rivotril ve Wikimedia Commons

Najít slovo Rivotril ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rivotril na Youtube

Zkusit najít termín Rivotril ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Rivotril ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Rivotril ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rivotril například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rivotril? resp. jaká je definice termínu Rivotril? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rivotril, odpověď na dotaz co je to Rivotril?. Víte např. kdo to je Sebastian Vettel? Znáte a víte kdo je Vohnout? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde