Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rivotril. Co znamená pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Co je Rivotril?

Co znamená termín Rivotril? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rivotril je jednou z obchodních značek Klonazepamu, léku, který bývá předepisován na léčbu psychóz a úzkostných stavů. Jiné obchodní značky tohoto léku jsou Klonopin, Ravotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep.


Co je to Rivotril? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rivotril. Co znamená pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rivotril sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Rivotril patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lékařství, synonymum, definice pojmu, Rivotril, názvosloví, terminus technicus, lékařství, význam pojmu, co znamená, slovník, informace, terminologie, formulace, co je to Rivotril?, vysvětlení, popis, význam, odborné názvosloví


Pojem Rivotril je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rivotril můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klonazepam (INN, systematický název 5-(2-chlorfenyl)-7-nitro-2,3-dihydro-1,4-benzodiazepin-2-on) je léčivo ze třídy benzodiazepinů. Má antikonvulzivní, myorelaxační a anxiolytické účinky. Prodává se pod obchodními značkami Klonopin, Ravotril, Rivotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep. V České republice je registrován přípravek Rivotril. Klonazepam je obecně považován za látku patřící mezi dlouhodobě působící benzodiazepiny, mající poločas rozpadu 18 až 50 hodin. Jedná se o chlorovaný derivát nitrazepamu a patří tedy mezi nitrobenzodiazepiny.

Více informací o slovu Rivotril doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Rivotril ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rivotril ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rivotril na Youtube

Zkusit najít slovo Rivotril ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Rivotril ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rivotril ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rivotril například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rivotril? resp. co se skrývá pod slovem Rivotril? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rivotril, odpověď na dotaz co je to Rivotril?. Víte např. kdo to je Akvarista? Znáte a víte kdo je Buran? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rivotril i jinde než v sekci než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde