Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadlimitní výběr. Co znamená pojem Nadlimitní výběr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Nadlimitní výběr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nadlimitní výběr?

Výběr na pobočce banky, který přesahuje určitý předem definovaný objem finančních prostředků. Většinou se jedná o výběr převyšující částku 100 000 Kč. Bývá nutné vyšší výběry hlásit bance s předstihem minimálně dvou pracovních dnů kvůli tomu, aby pobočka dokázala na domluvený den u sebe zajistit dostatek hotovosti k vyplacení. Pokud výběr předem nenahlásíte, může se stát, že banka nebude mít aktuálně k dispozici dost finančních prostředků a odkáže vás na to, abyste počkali do druhého dne. Za nadlimitní výběry si banky obvykle účtují poplatky. Chcete-li se těmto poplatkům vyhnout, je možné peníze vybrat také z bankomatu, a to například formou 2-3 výběrů.
Dalším případem nadlimitního výběru finančních prostředků může být i zmiňovaný výběr z bankomatu. Většinou se z bankomatu nedá vybrat vyšší částka než 80 000 Kč. Omezující je zde technika bankomatu. Dalším faktorem jsou i bezpečnostní omezení banky, protože samozřejmě se v bankomatu nachází jenom určité množství finančních prostředků. Pokud máte na kartě ke svému účtu nastaven neomezený výběr z bankomatu, můžete z něj zpravidla vybrat například částku 50 000 Kč, aniž byste to museli předem hlásit jako v případě nadlimitního výběru v bance u přepážky.


Odborný výraz, definice slova Nadlimitní výběr. Co znamená pojem Nadlimitní výběr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nadlimitní výběr s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nadlimitní výběr se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, formulace, co je to Nadlimitní výběr?, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, Bankovnictví, význam slova, co to je, slovo, vysvětlení, přesný význam, terminologie, pojem, odborné názvosloví, wiki, lexikon, Nadlimitní výběr


Pojem Nadlimitní výběr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Nadlimitní výběr v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Nadlimitní výběr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Nadlimitní výběr ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nadlimitní výběr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadlimitní výběr ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Nadlimitní výběr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Nadlimitní výběr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadlimitní výběr například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Nadlimitní výběr? resp. co se skrývá pod slovem Nadlimitní výběr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadlimitní výběr, odpověď na dotaz co je to Nadlimitní výběr?. Víte např. kdo to je Negr? Znáte a víte kdo je Pšonek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.