Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadlimitní výběr. Co znamená pojem Nadlimitní výběr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Nadlimitní výběr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nadlimitní výběr

Výběr na pobočce banky, který přesahuje určitý předem definovaný objem finančních prostředků. Většinou se jedná o výběr převyšující částku 100 000 Kč. Bývá nutné vyšší výběry hlásit bance s předstihem minimálně dvou pracovních dnů kvůli tomu, aby pobočka dokázala na domluvený den u sebe zajistit dostatek hotovosti k vyplacení. Pokud výběr předem nenahlásíte, může se stát, že banka nebude mít aktuálně k dispozici dost finančních prostředků a odkáže vás na to, abyste počkali do druhého dne. Za nadlimitní výběry si banky obvykle účtují poplatky. Chcete-li se těmto poplatkům vyhnout, je možné peníze vybrat také z bankomatu, a to například formou 2-3 výběrů.
Dalším případem nadlimitního výběru finančních prostředků může být i zmiňovaný výběr z bankomatu. Většinou se z bankomatu nedá vybrat vyšší částka než 80 000 Kč. Omezující je zde technika bankomatu. Dalším faktorem jsou i bezpečnostní omezení banky, protože samozřejmě se v bankomatu nachází jenom určité množství finančních prostředků. Pokud máte na kartě ke svému účtu nastaven neomezený výběr z bankomatu, můžete z něj zpravidla vybrat například částku 50 000 Kč, aniž byste to museli předem hlásit jako v případě nadlimitního výběru v bance u přepážky.


Odborný výraz, definice slova Nadlimitní výběr. Co znamená pojem Nadlimitní výběr z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nadlimitní výběr je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, co to je, lexikon, význam, slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, definice, Bankovnictví, co znamená, popis, slovo, terminologie, co je to Nadlimitní výběr?, odborný výraz, názvosloví, význam slova, synonymum


Pojem Nadlimitní výběr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Nadlimitní výběr v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Nadlimitní výběr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadlimitní výběr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Nadlimitní výběr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Nadlimitní výběr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadlimitní výběr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nadlimitní výběr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadlimitní výběr například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nadlimitní výběr? resp. co označuje slovo Nadlimitní výběr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadlimitní výběr, odpověď na dotaz co je to Nadlimitní výběr?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Pšonek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.