Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychohygiena. Co znamená odborný pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co je to Psychohygiena? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Psychohygiena?

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.


Co je to Psychohygiena? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psychohygiena. Co znamená odborný pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Psychohygiena? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Psychohygiena je v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, synonymum, heslo, terminus technicus, psychologie, co je to Psychohygiena?, názvosloví, vysvětlení, slovník, informace, Psychohygiena, přesný výraz, co znamená, význam, pojem, formulace, definice pojmu


Pojem Psychohygiena je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Psychohygiena můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. Psychohygiena poskytuje návod, jak cílevědomě upravovat životní styl a životní podmínky tak, aby se nejen zabránilo nepříznivým vlivům, ale aby se co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici, duševní rovnováhu. Má člověka naučit, jak předcházet psychickým obtížím. Pokud již nastaly, učí ho, jak je nejlépe zvládat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Psychohygiena ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Psychohygiena na Youtube

Zkusit najít výraz Psychohygiena ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Psychohygiena ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Psychohygiena ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Psychohygiena na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychohygiena například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Psychohygiena? resp. co znamená výraz Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Frajírek? Znáte a víte kdo je Nácek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.