Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co to je Psychohygiena? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Psychohygiena

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.


Co je to Psychohygiena? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Psychohygiena s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Psychohygiena patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: terminologie, termín, lexikon, význam slova, význam pojmu, Psychologie, význam, heslo, Psychologie, wiki, synonymum, co to je, definice pojmu, definice, Psychohygiena, co znamená, přesný význam, přesný výraz


Pojem Psychohygiena je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychohygiena? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. Psychohygiena poskytuje návod, jak cílevědomě upravovat životní styl a životní podmínky tak, aby se nejen zabránilo nepříznivým vlivům, ale aby se co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici, duševní rovnováhu. Má člověka naučit, jak předcházet psychickým obtížím. Pokud již nastaly, učí ho, jak je nejlépe zvládat.

Další informační zdroje

Hledat výraz Psychohygiena ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Psychohygiena na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychohygiena ve Wikimedia Commons

Najít výraz Psychohygiena ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Psychohygiena ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychohygiena ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychohygiena například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Psychohygiena? resp. jaká je definice termínu Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Tereza Engelová? Znáte a víte kdo je Padělatel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.