Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co to je Psychohygiena? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Psychohygiena

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.


Co je to Psychohygiena? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Psychohygiena s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Psychohygiena je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, význam, odborný výraz, Psychohygiena, pojem, slovník, termín, definice pojmu, formulace, Psychologie, wiki, význam pojmu, popis, heslo, co je to Psychohygiena?, přesný výraz, definice


Pojem Psychohygiena je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychohygiena? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. Psychohygiena poskytuje návod, jak cílevědomě upravovat životní styl a životní podmínky tak, aby se nejen zabránilo nepříznivým vlivům, ale aby se co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici, duševní rovnováhu. Má člověka naučit, jak předcházet psychickým obtížím. Pokud již nastaly, učí ho, jak je nejlépe zvládat.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Psychohygiena ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Psychohygiena na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychohygiena ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychohygiena ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Psychohygiena ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Psychohygiena ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychohygiena například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Psychohygiena? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Markéta Kutilová? Znáte a víte kdo je Povstalec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Psychohygiena i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.