Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co to je Psychohygiena? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Psychohygiena

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.


Co je to Psychohygiena? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Psychohygiena je v sekci Psychologie

Klíčová slova: co je to Psychohygiena?, význam slova, wiki, odborný výraz, definice pojmu, definice, informace, slovo, co to je, Psychologie, popis, odborné názvosloví, Psychologie, názvosloví, terminologie, formulace, synonymum, přesný výraz


Pojem Psychohygiena je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychohygiena? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. Psychohygiena poskytuje návod, jak cílevědomě upravovat životní styl a životní podmínky tak, aby se nejen zabránilo nepříznivým vlivům, ale aby se co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici, duševní rovnováhu. Má člověka naučit, jak předcházet psychickým obtížím. Pokud již nastaly, učí ho, jak je nejlépe zvládat.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Psychohygiena ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Psychohygiena ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Psychohygiena ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Psychohygiena ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychohygiena ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Psychohygiena ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychohygiena například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Psychohygiena? resp. co znamená Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Povstalec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Psychohygiena v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.