Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychohygiena. Co znamená odborný pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co je to Psychohygiena? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Psychohygiena?

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.


Co je to Psychohygiena? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psychohygiena. Co znamená odborný pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Psychohygiena sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Psychohygiena patří do sekce psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, význam pojmu, slovo, co to je, definice pojmu, co znamená, heslo, význam, popis, definice, formulace, co je to Psychohygiena?, pojem, termín, vysvětlení, informace, přesný význam


Pojem Psychohygiena je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Psychohygiena?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. Psychohygiena poskytuje návod, jak cílevědomě upravovat životní styl a životní podmínky tak, aby se nejen zabránilo nepříznivým vlivům, ale aby se co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici, duševní rovnováhu. Má člověka naučit, jak předcházet psychickým obtížím. Pokud již nastaly, učí ho, jak je nejlépe zvládat.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Psychohygiena ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Psychohygiena ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Psychohygiena ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Psychohygiena na Google.cz

Vyhledat pojem Psychohygiena ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychohygiena ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychohygiena například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Psychohygiena? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Forman? Znáte a víte kdo je Trestanec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.