Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energie. Co znamená odborný pojem Energie z kategorie Fyzika?

Co je to Energie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Energie

Energie je fyzikální veličina. Označuje se písmenem E, její jednotkou je joule (J). Energie vyjadřuje schopnost hmoty konat práci. Energie se může měnit z jednoho druhu na jiný, není ji možno zničit ani vytvořit. Její celkové množství je stále stejné, jedná – li se o uzavřenou soustavu.
S energií souvisí další veličiny. Příkon, množství energie spotřebované za časovou jednotku, a účinnost, poměr mezi vydanou a dodanou energií. Všechny formy energie nejsou doposud známé.


Co je to Energie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energie. Co znamená odborný pojem Energie z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Energie patří do sekce fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, informace, přesný význam, terminologie, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, co to je, definice, význam, názvosloví, fyzika, heslo, lexikon, formulace, synonymum, slovník, co znamená


Pojem Energie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Energie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Energie je skalární fyzikální veličina, která popisuje schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci. Energie je slovo vytvořené fyziky v polovině devatenáctého století z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Energie je popsána stavovou veličinou. Energie může mít různé formy. Existuje např. kinetická energie (tu lze spočítat dle formule Ek = ½ m·v2) a konfigurační (polohové či potenciální) energie (dané vzájemnou polohou a přitahováním nebo odpuzováním částic, např. gravitací nebo magnetismem).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Energie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Energie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Energie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Energie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Energie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Energie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Energie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Energie? resp. jaká je definice termínu Energie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energie, odpověď na dotaz co je to Energie?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Leader? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.