Co je to?
Odborný výraz, definice slova Energie. Co znamená slovo Energie z kategorie Fyzika?

Co je Energie? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Energie?

Energie je fyzikální veličina. Označuje se písmenem E, její jednotkou je joule (J). Energie vyjadřuje schopnost hmoty konat práci. Energie se může měnit z jednoho druhu na jiný, není ji možno zničit ani vytvořit. Její celkové množství je stále stejné, jedná – li se o uzavřenou soustavu.
S energií souvisí další veličiny. Příkon, množství energie spotřebované za časovou jednotku, a účinnost, poměr mezi vydanou a dodanou energií. Všechny formy energie nejsou doposud známé.


Co je to Energie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Energie. Co znamená slovo Energie z kategorie Fyzika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Energie patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Energie?, wiki, význam, fyzika, informace, názvosloví, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, co to je, význam slova, definice, Energie, pojem, terminus technicus


Pojem Energie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Energie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Energie je skalární fyzikální veličina, která popisuje schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci. Energie je slovo vytvořené fyziky v polovině devatenáctého století z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Energie je popsána stavovou veličinou. Energie může mít různé formy. Existuje např. kinetická energie (tu lze spočítat dle formule Ek = ½ m·v2) a konfigurační (polohové či potenciální) energie (dané vzájemnou polohou a přitahováním nebo odpuzováním částic, např. gravitací nebo magnetismem).

Pro další informace o termínu Energie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Energie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Energie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Energie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Energie ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Energie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Energie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Energie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Energie? resp. co to je Energie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energie, odpověď na dotaz co je to Energie?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Leader? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Energie i v jiné sekci než je kategorie fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.