Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pasáž. Co znamená pojem Pasáž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pasáž? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pasáž

Pasáž je pojem pocházející z francouzštiny a užívá se především v oblasti architektury. Samo slovo pasáž znamená průchod, a jedná se o průchod nějakou budovou nebo více budovami, které jsou propojené.
Takový průchod je pro obyvatele velice pohodlný, protože jim umožňuje rychlý přechod z jedné ulice do druhé. Pasáže bývají zastřešené a po jejich stranách se nacházejí obchody, kavárny, kina a podobná zařízení. Mohou být i vícepodlažní.


Co je to Pasáž? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pasáž. Co znamená pojem Pasáž z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pasáž se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, terminologie, formulace, Stavebnictví, definice, synonymum, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, lexikon, význam, slovník, co to je, co je to Pasáž?, význam pojmu


Pojem Pasáž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pasáž? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pasáž (z francouzského le passage, průchod) je v architektuře průchod budovou nebo spojenými budovami, který umožňuje osobám přecházet z jedné ulice (nebo i jiného veřejného prostranství) do druhé. Prostor je většinou obklopen obchody, restauracemi, kavárnami, velmi často v nich také sídlí kina, divadla, kabarety a další zábavní podniky. Pasáž bývá často opatřena střechou, většinou prosklenou, velké pasáže mohou být i vícepodlažní, kdy od 1. nadzemního podlaží bývají nainstalovány ochozy.

Hledejte pojem Pasáž v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Pasáž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Pasáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pasáž ve Wikislovníku

Hledat termín Pasáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pasáž ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pasáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasáž například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pasáž? resp. co přesně označuje termín Pasáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasáž, odpověď na dotaz co je to Pasáž?. Víte např. kdo to je Michal Tučný? Znáte a víte kdo je Jan Marcus Marci? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.