Co je to?
Definice výrazu, termínu Pasáž. Co znamená odborný pojem Pasáž z kategorie Stavebnictví?

Co je Pasáž?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pasáž?

Pasáž je pojem pocházející z francouzštiny a užívá se především v oblasti architektury. Samo slovo pasáž znamená průchod, a jedná se o průchod nějakou budovou nebo více budovami, které jsou propojené.
Takový průchod je pro obyvatele velice pohodlný, protože jim umožňuje rychlý přechod z jedné ulice do druhé. Pasáže bývají zastřešené a po jejich stranách se nacházejí obchody, kavárny, kina a podobná zařízení. Mohou být i vícepodlažní.


Co je to Pasáž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pasáž. Co znamená odborný pojem Pasáž z kategorie Stavebnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pasáž se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pasáž je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: definice, termín, vysvětlení, definice pojmu, popis, názvosloví, co znamená, přesný výraz, synonymum, přesný význam, stavebnictví, odborný výraz, význam, heslo, formulace, slovník, slovo, informace


Pojem Pasáž je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pasáž dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pasáž (z francouzského le passage, průchod) je v architektuře průchod budovou nebo spojenými budovami, který umožňuje osobám přecházet z jedné ulice (nebo i jiného veřejného prostranství) do druhé. Prostor je většinou obklopen obchody, restauracemi, kavárnami, velmi často v nich také sídlí kina, divadla, kabarety a další zábavní podniky. Pasáž bývá často opatřena střechou, většinou prosklenou, velké pasáže mohou být i vícepodlažní, kdy od 1. nadzemního podlaží bývají nainstalovány ochozy.

Hledejte pojem Pasáž v následujících vyhledávačích

Hledat termín Pasáž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Pasáž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Pasáž ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pasáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Pasáž na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pasáž ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasáž například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice termínu Pasáž? resp. jaká je definice slova Pasáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasáž, odpověď na dotaz co je to Pasáž?. Víte např. kdo to je Nikol Leitgeb? Znáte a víte kdo je Kolaborant? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Pasáž i v jiné sekci než v stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, garsonka, pasáž, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.