Co je to?
Definice odborného termínu, slova Merch. Co znamená pojem Merch z kategorie Zkratky?

Co je to Merch? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Merch?

Merch je zkratka odvozená od slova merchandise čili zboží. Je to název oboru, jehož předmětem je péče o zboží, se kterým se obchoduje v maloobchodu nebo v cash&cary. Jde i o takové předměty, které souvisí s fanděním. Pokud jde například o hudbu, youtubery, sneakers a další, mlže se jednat třeba o oděvy a módní doplňky, které jsou potištěné vlastními motivy a značkami. Ty se pak prodávají fanouškům nejen na akcích, ale i v obchodech. Ti si tyto předměty kupují jako výraz svého obdivu a náklonnosti k určité hudbě, kapele, interpretovi, herci, modelu obuvi, brandu a podobně. Chtějí se tak odlišit od ostatních. V dobách, kdy v umění dochází k poklesu zisků, je merch vhodným zdrojem zisku.
Merch sice slouží i jako reklama, ale nejedná se o reklamní předměty, které se dávají zdarma. Na merch se vydávají licence, prodejce tedy nemusí být pouze ten, na koho se soustředí zájem fanoušků, ale i další prodejci v rámci těchto licencí. Merchanding se netýká pouze jednotlivých celebrit, ale i celý skupin nebo klubů, například sportovních.


Definice odborného termínu, slova Merch. Co znamená pojem Merch z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Merch patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: co je to Merch?, přesný výraz, význam, slovo, terminologie, popis, názvosloví, co to je, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, Zkratky, termín, vysvětlení, formulace, Zkratky, přesný význam, synonymum


Pojem Merch je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Merch ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Merch ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Merch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Merch ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Merch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Merch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Merch například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Merch? resp. jaká je definice slova Merch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Merch, odpověď na dotaz co je to Merch?. Víte např. kdo to je Umělec? Znáte a víte kdo je Černoprdelník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Merch i v jiných kategoriích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.