Co je to?
Definice výrazu Merch. Co znamená odborný pojem Merch z kategorie Zkratky?

Co je Merch?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Merch

Merch je zkratka odvozená od slova merchandise čili zboží. Je to název oboru, jehož předmětem je péče o zboží, se kterým se obchoduje v maloobchodu nebo v cash&cary. Jde i o takové předměty, které souvisí s fanděním. Pokud jde například o hudbu, youtubery, sneakers a další, mlže se jednat třeba o oděvy a módní doplňky, které jsou potištěné vlastními motivy a značkami. Ty se pak prodávají fanouškům nejen na akcích, ale i v obchodech. Ti si tyto předměty kupují jako výraz svého obdivu a náklonnosti k určité hudbě, kapele, interpretovi, herci, modelu obuvi, brandu a podobně. Chtějí se tak odlišit od ostatních. V dobách, kdy v umění dochází k poklesu zisků, je merch vhodným zdrojem zisku.
Merch sice slouží i jako reklama, ale nejedná se o reklamní předměty, které se dávají zdarma. Na merch se vydávají licence, prodejce tedy nemusí být pouze ten, na koho se soustředí zájem fanoušků, ale i další prodejci v rámci těchto licencí. Merchanding se netýká pouze jednotlivých celebrit, ale i celý skupin nebo klubů, například sportovních.


Co je to Merch? Význam slova, termín, Definice výrazu Merch. Co znamená odborný pojem Merch z kategorie Zkratky?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Merch? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Merch je v sekci zkratky

Klíčová slova: názvosloví, popis, co to je, terminologie, význam, vysvětlení, synonymum, heslo, lexikon, slovo, slovník, co znamená, odborné názvosloví, co je to Merch?, termín, význam pojmu, zkratky, zkratky


Pojem Merch je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Merch na Google.cz

Najít termín Merch ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Merch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Merch ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Merch ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Merch ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Merch například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Merch? resp. jaký je význam slova Merch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Merch, odpověď na dotaz co je to Merch?. Víte např. kdo to je Žalobce? Znáte a víte kdo je Pavel Noha? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Merch i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, merch, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.