Co je to?
Výraz, termín, definice slova HbbTV. Co znamená odborný pojem HbbTV z kategorie Internet?

Co je to HbbTV? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HbbTV?

HbbTV čili hybridní televize je kombinací televizního vysílání a internetu. Název HbbTV znamená Hybrid Broadcast neboli vysílání a Broadband, tedy internet. Na platformě HbbTV se shromažďují výrobci televizních přijímačů a vysílatelé se společným cílem, umožnit interaktivní služby všem zájemcům tak, aby jim usnadnili výběr televizoru. Diváci tak nemusejí zjišťovat funkčnost různých služeb v přijímačích rozdílných výrobců. Přijímače jsou označeny logem HbbTV. Pokud chce divák využívat HbbTV, musí mít odpovídající přijímač. Funkce jsou označovány také jako červené tlačítko. Mohou je mít jak televizory, tak set top boxy i satelitní přijímače.
Díky internetu nabízí hybridní televize přijímání všeho, co se šíří po internetu, stejně jako klasického televizního vysílání. S vysílaným pořadem je možno současně prohlížet různé odkazy, video i audio ve výřezu obrazovky a přitom sledovat vysílání nebo třeba k vysílání hlasovat. Stačí pouze dálkový ovladač. Smart TV sice umožňuje připojení k internetu, ale podpora HbbTV zde není samozřejmostí. Proto nelze tyto dvě TV zaměňovat.


Co je to HbbTV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HbbTV. Co znamená odborný pojem HbbTV z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu HbbTV se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo HbbTV se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: vysvětlení, internet, wiki, terminus technicus, heslo, terminologie, definice pojmu, význam, přesný význam, lexikon, popis, co je to HbbTV?, informace, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, co znamená, slovník


Pojem HbbTV je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu HbbTV?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) je funkce chytrých televizí, která kombinuje televizní vysílání s širokopásmovým internetem. V Česku se televize vybavené touto funkcí označují jako hybridní. V roce 2010 bylo HbbTV uznáno vysílacím standardem Evropského ústavu pro telekomunikační normy.
Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Nejčastěji se jedná o rozšířený TV program, archiv či možnost zpětného přehrávání. Pomocí HbbTV lze též zobrazovat informace o právě vysílaném programu jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů, statistiky apod. Komerční televizní stanice také pomocí HbbTV zobrazují reklamy.
Pro ovládání rozhraní HbbTV se užívá běžných dálkových ovladačů, konkrétně pak čtyř barevných tlačítek, která jsou rovněž zobrazena v logu HbbTV.
U drtivé většiny moderních televizorů, s výjimkou televizorů společnosti Samsung, se funkce HbbTV aktivuje okamžitě poté, co televizor přijímá zároveň internet a televizní vysílání a pokud funkce není zakázána v nastavení. U televizorů společnosti Samsung je zapotřebí do zařízení nainstalovat specializovanou aplikaci.

Další informační zdroje

Hledat slovo HbbTV ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HbbTV ve Wikimedia Commons

Najít termín HbbTV ve Wikizdrojích

Najít heslo HbbTV ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz HbbTV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín HbbTV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HbbTV například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je HbbTV? resp. jaká je definice slova HbbTV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HbbTV, odpověď na dotaz co je to HbbTV?. Víte např. kdo to je Štefan Margita? Znáte a víte kdo je Prorektor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.