Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo HbbTV. Co znamená pojem HbbTV z kategorie Internet?

Co je HbbTV? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova HbbTV?

HbbTV čili hybridní televize je kombinací televizního vysílání a internetu. Název HbbTV znamená Hybrid Broadcast neboli vysílání a Broadband, tedy internet. Na platformě HbbTV se shromažďují výrobci televizních přijímačů a vysílatelé se společným cílem, umožnit interaktivní služby všem zájemcům tak, aby jim usnadnili výběr televizoru. Diváci tak nemusejí zjišťovat funkčnost různých služeb v přijímačích rozdílných výrobců. Přijímače jsou označeny logem HbbTV. Pokud chce divák využívat HbbTV, musí mít odpovídající přijímač. Funkce jsou označovány také jako červené tlačítko. Mohou je mít jak televizory, tak set top boxy i satelitní přijímače.
Díky internetu nabízí hybridní televize přijímání všeho, co se šíří po internetu, stejně jako klasického televizního vysílání. S vysílaným pořadem je možno současně prohlížet různé odkazy, video i audio ve výřezu obrazovky a přitom sledovat vysílání nebo třeba k vysílání hlasovat. Stačí pouze dálkový ovladač. Smart TV sice umožňuje připojení k internetu, ale podpora HbbTV zde není samozřejmostí. Proto nelze tyto dvě TV zaměňovat.


Co je to HbbTV? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo HbbTV. Co znamená pojem HbbTV z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz HbbTV se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: definice, HbbTV, heslo, wiki, co to je, význam, pojem, synonymum, lexikon, terminus technicus, termín, formulace, přesný význam, přesný výraz, co znamená, názvosloví, vysvětlení, terminologie


Pojem HbbTV je v kategorii internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu HbbTV dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) je funkce chytrých televizí, která kombinuje televizní vysílání s širokopásmovým internetem. V Česku se televize vybavené touto funkcí označují jako hybridní. V roce 2010 bylo HbbTV uznáno vysílacím standardem Evropského ústavu pro telekomunikační normy.
Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Nejčastěji se jedná o rozšířený TV program, archiv či možnost zpětného přehrávání. Pomocí HbbTV lze též zobrazovat informace o právě vysílaném programu jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů, statistiky apod. Komerční televizní stanice také pomocí HbbTV zobrazují reklamy.
Pro ovládání rozhraní HbbTV se užívá běžných dálkových ovladačů, konkrétně pak čtyř barevných tlačítek, která jsou rovněž zobrazena v logu HbbTV.
U drtivé většiny moderních televizorů, s výjimkou televizorů společnosti Samsung, se funkce HbbTV aktivuje okamžitě poté, co televizor přijímá zároveň internet a televizní vysílání a pokud funkce není zakázána v nastavení. U televizorů společnosti Samsung je zapotřebí do zařízení nainstalovat specializovanou aplikaci.

Další informační zdroje o slovu HbbTV

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HbbTV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem HbbTV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín HbbTV ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo HbbTV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín HbbTV ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem HbbTV na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HbbTV například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo HbbTV? resp. jaký je význam pojmu HbbTV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HbbTV, odpověď na dotaz co je to HbbTV?. Víte např. kdo to je Bořek Šípek? Znáte a víte kdo je Anna Šišková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.