Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkýř? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arkýř?

V architektuře označuje slovo arkýř rohový výstupek na nároží nebo průčelí budovy nesený na nosnících vystupujících ze zdiva, tzv. krakorcích. Arkýř se vždy vyskytuje v některém z vyšších pater budovy a zlepšuje rozhled z fasády, což napomáhá při obraně stavby. Z arkýřů bylo možné také střílet na nepřátele nebo se v těchto výklencích nacházely středověké záchody - prevéty.


Co je to Arkýř? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Arkýř s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Arkýř se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: wiki, synonymum, význam slova, slovník, přesný význam, slovo, termín, popis, přesný výraz, pojem, význam, terminologie, názvosloví, co znamená, formulace, definice, stavebnictví, odborný výraz


Pojem Arkýř je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arkýř? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Arkýř (z latinského arcere – opevňovat, ohrazovat) je architektonický stavební prvek. Je to výstupek, vyčnívající z průčelí budovy nebo z jejího nároží, který je posazený na nosnících vystupujících ze zdiva (krakorcích) nebo na trámech stropu nad přízemím.

Více informací o slovu Arkýř doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Arkýř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Arkýř na Youtube

Hledat slovo Arkýř ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Arkýř ve Wikizdrojích

Najít výraz Arkýř ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Arkýř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkýř například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Arkýř? resp. co přesně označuje termín Arkýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkýř, odpověď na dotaz co je to Arkýř?. Víte např. kdo to je Pičus? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem