Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Co je Arkýř? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Arkýř

V architektuře označuje slovo arkýř rohový výstupek na nároží nebo průčelí budovy nesený na nosnících vystupujících ze zdiva, tzv. krakorcích. Arkýř se vždy vyskytuje v některém z vyšších pater budovy a zlepšuje rozhled z fasády, což napomáhá při obraně stavby. Z arkýřů bylo možné také střílet na nepřátele nebo se v těchto výklencích nacházely středověké záchody - prevéty.


Co je to Arkýř? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Arkýř s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Arkýř je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: termín, definice pojmu, co znamená, terminologie, slovo, heslo, odborné názvosloví, co je to Arkýř?, názvosloví, lexikon, formulace, definice, přesný význam, stavebnictví, slovník, odborný výraz, wiki, co to je


Pojem Arkýř je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arkýř? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arkýř (z latinského arcere – opevňovat, ohrazovat) je architektonický stavební prvek. Je to výstupek, vyčnívající z průčelí budovy nebo z jejího nároží, který je posazený na nosnících vystupujících ze zdiva (krakorcích) nebo na trámech stropu nad přízemím.

Hledejte pojem Arkýř v následujících vyhledávačích

Najít pojem Arkýř ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Arkýř ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Arkýř na Youtube

Najít výraz Arkýř ve Wikizdrojích

Najít termín Arkýř ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Arkýř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkýř například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Arkýř? resp. jaký je význam pojmu Arkýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkýř, odpověď na dotaz co je to Arkýř?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Arkýř i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem