Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkýř? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Arkýř?

V architektuře označuje slovo arkýř rohový výstupek na nároží nebo průčelí budovy nesený na nosnících vystupujících ze zdiva, tzv. krakorcích. Arkýř se vždy vyskytuje v některém z vyšších pater budovy a zlepšuje rozhled z fasády, což napomáhá při obraně stavby. Z arkýřů bylo možné také střílet na nepřátele nebo se v těchto výklencích nacházely středověké záchody - prevéty.


Co je to Arkýř? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Arkýř? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arkýř je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, informace, vysvětlení, co to je, význam pojmu, Stavebnictví, co je to Arkýř?, odborný výraz, lexikon, význam slova, Stavebnictví, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, termín, Arkýř, význam


Pojem Arkýř je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arkýř? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arkýř (z latinského arcere – opevňovat, ohrazovat) je architektonický stavební prvek. Je to výstupek, vyčnívající z průčelí budovy nebo z jejího nároží, který je posazený na nosnících vystupujících ze zdiva (krakorcích) nebo na trámech stropu nad přízemím.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Arkýř ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arkýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Arkýř ve Wikizdrojích

Hledat výraz Arkýř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Arkýř na Google.cz

Hledat heslo Arkýř ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkýř například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Arkýř? resp. co se přesně ukrývá za slovem Arkýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkýř, odpověď na dotaz co je to Arkýř?. Víte např. kdo to je Tatiana Vilhelmová? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem