Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Co je to Bivak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bivak?

Bivak je označení pro nouzové přespání v přírodě, často v horském terénu. Jako provizorní přístřešek a náhrada stanu může posloužit plachta nebo celta (též bivakovací pytel - tzv. Žďárského vak). Slouží jako náhrada stanu nebo chaty. V horách, např. v Alpách, se můžeme setkat i s bivakovacími přístřešky pevné konstrukce postavenými často na místech daleko od civilizace.


Co je to Bivak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bivak? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bivak se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: co je to Bivak?, odborný výraz, význam slova, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, heslo, wiki, definice, názvosloví, slovo, termín, terminologie, informace, lexikon, pojem, slovník, popis


Pojem Bivak je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bivak? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bivak je většinou nouzový příbytek či stavení, které má v horách sloužit jako náhrada chaty či stanu v nepříznivých podmínkách. Bivakovací stavení mají velkou tradici v Alpách a staví se tam, kde je daleko do civilizace nebo vzdálenost výstupu či pochodu je tak velká, že během výstupu může hrozit prudká změna počasí či selhání jiných faktorů. Je možné se setkat s bivaky kamennými, plechovými budkami pro několik osob, dřevěnými chatkami atd. V mnoha případech jsou boudy vybaveny např. i postelemi, dekami, dřevem, kamny, vařiči, pochutinami atd. Bivakem nebo bivakováním také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem (třeba i v bivakovacím pytli - Žďárského vak) v horách či přírodě.

Bivak v přírodě

Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay
Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít pojem Bivak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bivak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Bivak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bivak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Bivak ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bivak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivak například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Bivak? resp. jaký je význam pojmu Bivak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivak, odpověď na dotaz co je to Bivak?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Richard Gere? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bivak hledat i v jiných kategoriích (než cestování) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.