Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Co je to Bivak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bivak?

Bivak je označení pro nouzové přespání v přírodě, často v horském terénu. Jako provizorní přístřešek a náhrada stanu může posloužit plachta nebo celta (též bivakovací pytel - tzv. Žďárského vak). Slouží jako náhrada stanu nebo chaty. V horách, např. v Alpách, se můžeme setkat i s bivakovacími přístřešky pevné konstrukce postavenými často na místech daleko od civilizace.


Co je to Bivak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bivak je v sekci Cestování

Klíčová slova: slovo, informace, odborný výraz, pojem, definice pojmu, slovník, Bivak, definice, termín, synonymum, co to je, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, heslo, co znamená, co je to Bivak?, odborné názvosloví


Pojem Bivak je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bivak?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bivak je většinou nouzový příbytek či stavení, které má v horách sloužit jako náhrada chaty či stanu v nepříznivých podmínkách. Bivakovací stavení mají velkou tradici v Alpách a staví se tam, kde je daleko do civilizace nebo vzdálenost výstupu či pochodu je tak velká, že během výstupu může hrozit prudká změna počasí či selhání jiných faktorů. Je možné se setkat s bivaky kamennými, plechovými budkami pro několik osob, dřevěnými chatkami atd. V mnoha případech jsou boudy vybaveny např. i postelemi, dekami, dřevem, kamny, vařiči, pochutinami atd. Bivakem nebo bivakováním také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem (třeba i v bivakovacím pytli - Žďárského vak) v horách či přírodě.

Bivak v přírodě

Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay
Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bivak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bivak ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Bivak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Bivak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bivak ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bivak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivak například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bivak? resp. co znamená Bivak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivak, odpověď na dotaz co je to Bivak?. Víte např. kdo to je Finanční ředitel? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.