Co je to?
Definice výrazu Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Co to je Bivak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bivak?

Bivak je označení pro nouzové přespání v přírodě, často v horském terénu. Jako provizorní přístřešek a náhrada stanu může posloužit plachta nebo celta (též bivakovací pytel - tzv. Žďárského vak). Slouží jako náhrada stanu nebo chaty. V horách, např. v Alpách, se můžeme setkat i s bivakovacími přístřešky pevné konstrukce postavenými často na místech daleko od civilizace.


Co je to Bivak? Význam slova, termín, Definice výrazu Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bivak? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Bivak se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, terminus technicus, slovo, názvosloví, odborný výraz, pojem, lexikon, co je to Bivak?, co znamená, definice, cestování, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, cestování, vysvětlení, Bivak


Pojem Bivak je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bivak?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bivak je většinou nouzový příbytek či stavení, které má v horách sloužit jako náhrada chaty či stanu v nepříznivých podmínkách. Bivakovací stavení mají velkou tradici v Alpách a staví se tam, kde je daleko do civilizace nebo vzdálenost výstupu či pochodu je tak velká, že během výstupu může hrozit prudká změna počasí či selhání jiných faktorů. Je možné se setkat s bivaky kamennými, plechovými budkami pro několik osob, dřevěnými chatkami atd. V mnoha případech jsou boudy vybaveny např. i postelemi, dekami, dřevem, kamny, vařiči, pochutinami atd. Bivakem nebo bivakováním také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem (třeba i v bivakovacím pytli - Žďárského vak) v horách či přírodě.

Bivak v přírodě

Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay
Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Bivak hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Bivak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Bivak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Bivak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bivak ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bivak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Bivak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivak například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bivak? resp. co vlastně znamená slovo Bivak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivak, odpověď na dotaz co je to Bivak?. Víte např. kdo to je Gregor Mendel? Znáte a víte kdo je Robert Downey Jr.? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Bivak hledat i v jiných kategoriích (než cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.