Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bivak. Co znamená pojem Bivak z kategorie Cestování?

Co je Bivak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bivak

Bivak je označení pro nouzové přespání v přírodě, často v horském terénu. Jako provizorní přístřešek a náhrada stanu může posloužit plachta nebo celta (též bivakovací pytel - tzv. Žďárského vak). Slouží jako náhrada stanu nebo chaty. V horách, např. v Alpách, se můžeme setkat i s bivakovacími přístřešky pevné konstrukce postavenými často na místech daleko od civilizace.


Co je to Bivak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bivak. Co znamená pojem Bivak z kategorie Cestování?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Bivak patří do sekce cestování

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, cestování, cestování, formulace, co to je, Bivak, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, lexikon, termín, význam, popis


Pojem Bivak je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bivak píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bivak je většinou nouzový příbytek či stavení, které má v horách sloužit jako náhrada chaty či stanu v nepříznivých podmínkách. Bivakovací stavení mají velkou tradici v Alpách a staví se tam, kde je daleko do civilizace nebo vzdálenost výstupu či pochodu je tak velká, že během výstupu může hrozit prudká změna počasí či selhání jiných faktorů. Je možné se setkat s bivaky kamennými, plechovými budkami pro několik osob, dřevěnými chatkami atd. V mnoha případech jsou boudy vybaveny např. i postelemi, dekami, dřevem, kamny, vařiči, pochutinami atd. Bivakem nebo bivakováním také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem (třeba i v bivakovacím pytli - Žďárského vak) v horách či přírodě.

Bivak v přírodě

Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay
Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Bivak v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Bivak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bivak ve Wikizdrojích

Zkusit najít Bivak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bivak na Youtube

Najít slovo Bivak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bivak ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bivak? resp. jaká je definice slova Bivak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivak, odpověď na dotaz co je to Bivak?. Víte např. kdo to je Olga Sehnalová? Znáte a víte kdo je Pierce Brosnan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci cestování. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.