Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Co je to Bivak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bivak?

Bivak je označení pro nouzové přespání v přírodě, často v horském terénu. Jako provizorní přístřešek a náhrada stanu může posloužit plachta nebo celta (též bivakovací pytel - tzv. Žďárského vak). Slouží jako náhrada stanu nebo chaty. V horách, např. v Alpách, se můžeme setkat i s bivakovacími přístřešky pevné konstrukce postavenými často na místech daleko od civilizace.


Co je to Bivak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bivak. Co znamená odborný pojem Bivak z kategorie Cestování?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bivak se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bivak patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: slovo, informace, co znamená, Bivak, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, co je to Bivak?, přesný výraz, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, Cestování, význam, význam pojmu, slovník, vysvětlení


Pojem Bivak je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bivak?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bivak je většinou nouzový příbytek či stavení, které má v horách sloužit jako náhrada chaty či stanu v nepříznivých podmínkách. Bivakovací stavení mají velkou tradici v Alpách a staví se tam, kde je daleko do civilizace nebo vzdálenost výstupu či pochodu je tak velká, že během výstupu může hrozit prudká změna počasí či selhání jiných faktorů. Je možné se setkat s bivaky kamennými, plechovými budkami pro několik osob, dřevěnými chatkami atd. V mnoha případech jsou boudy vybaveny např. i postelemi, dekami, dřevem, kamny, vařiči, pochutinami atd. Bivakem nebo bivakováním také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem (třeba i v bivakovacím pytli - Žďárského vak) v horách či přírodě.

Bivak v přírodě

Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay
Příklad bivaku v přírodě s použitím plachty, spacáku a žďáráku. Autor: wolfgang11, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Bivak na Youtube

Najít slovo Bivak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Bivak ve vyhledávači Yandex

Najít termín Bivak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bivak ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bivak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivak například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bivak? resp. jaký je přesný význam slova Bivak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivak, odpověď na dotaz co je to Bivak?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.