Co je to?
Výraz, termín, definice slova Superpočítač. Co znamená odborný pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Co je to Superpočítač? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Superpočítač?

Superpočítač je pojmenování vysoce výkonného počítače, mnohdy se jedná o propojení více počítačů pomocí speciální sítě s vysokou rychlostí. Většinou jde o počítač s výkonem alespoň desetinásobně vyšším, než mají obvyklé počítače, popřípadě o počítač se speciálním řešením. Výkon se měří v jednotkách zvaných FLOPS.
Počítače se využívají při řešení úloh náročných na výpočty a megaúloh ve vědeckých výzkumech a modelování. Některé superpočítače byly vytvořeny zvláště pro určité úlohy. Obvyklé je využití superpočítačů při předpovědích počasí, v kvantové fyzice, organické chemii, dopravních modelech a dalších.


Co je to Superpočítač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Superpočítač. Co znamená odborný pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Superpočítač sdílejte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Superpočítač je v kategorii počítače

Klíčová slova: počítače, heslo, formulace, přesný význam, slovník, názvosloví, pojem, Superpočítač, vysvětlení, lexikon, definice, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, wiki, co je to Superpočítač?, význam slova, význam pojmu


Pojem Superpočítač je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Superpočítač?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Superpočítač je v informatice označení pro velmi výkonný počítač, v poslední době nejčastěji ve formě počítačového clusteru, tedy spojení mnoha běžných počítačů dohromady, a to obvykle speciální vysokorychlostní sítí. Nejrychlejším superpočítačem světa byl v červnu 2016 čínský superpočítač Sunway TaihuLight čínského původu, který dosahuje rychlosti přibližně 93 petaflops., od listopadu 2018 jím je superpočítač Summit s rychlostí 200 petaflops z laboratoří amerického ministerstva energetiky Oak Ridge National Laboratory (ORNL). V březnu 2020 se stal nejvýkonnějším gridovým clusterem projekt Folding@home.

Více informací o pojmu Superpočítač lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Superpočítač ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Superpočítač na Youtube

Zkusit najít heslo Superpočítač ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Superpočítač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Superpočítač ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Superpočítač ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Superpočítač například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Superpočítač? resp. co znamená Superpočítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Superpočítač, odpověď na dotaz co je to Superpočítač?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Superpočítač hledat i v jiných kategoriích (než počítače) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.