Co je to?
Definice výrazu, termínu Superpočítač. Co znamená odborný pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Co je to Superpočítač? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Superpočítač?

Superpočítač je pojmenování vysoce výkonného počítače, mnohdy se jedná o propojení více počítačů pomocí speciální sítě s vysokou rychlostí. Většinou jde o počítač s výkonem alespoň desetinásobně vyšším, než mají obvyklé počítače, popřípadě o počítač se speciálním řešením. Výkon se měří v jednotkách zvaných FLOPS.
Počítače se využívají při řešení úloh náročných na výpočty a megaúloh ve vědeckých výzkumech a modelování. Některé superpočítače byly vytvořeny zvláště pro určité úlohy. Obvyklé je využití superpočítačů při předpovědích počasí, v kvantové fyzice, organické chemii, dopravních modelech a dalších.


Co je to Superpočítač? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Superpočítač. Co znamená odborný pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Superpočítač? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Superpočítač je v sekci Počítače

Klíčová slova: co znamená, význam slova, popis, přesný výraz, definice, názvosloví, slovo, termín, synonymum, význam pojmu, informace, Počítače, význam, terminus technicus, co to je, přesný význam, odborný výraz, lexikon


Pojem Superpočítač je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Superpočítač? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Superpočítač je v informatice označení pro velmi výkonný počítač, v poslední době nejčastěji ve formě počítačového clusteru, tedy spojení mnoha běžných počítačů dohromady, a to obvykle speciální vysokorychlostní sítí. Nejrychlejším superpočítačem světa byl v červnu 2016 čínský superpočítač Sunway TaihuLight čínského původu, který dosahuje rychlosti přibližně 93 petaflops., od listopadu 2018 jím je superpočítač Summit s rychlostí 200 petaflops z laboratoří amerického ministerstva energetiky Oak Ridge National Laboratory (ORNL). V březnu 2020 se stal nejvýkonnějším gridovým clusterem projekt Folding@home.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Superpočítač na Youtube

Najít pojem Superpočítač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Superpočítač ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Superpočítač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Superpočítač ve Wikizdrojích

Najít heslo Superpočítač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Superpočítač například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Superpočítač? resp. co označuje slovo Superpočítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Superpočítač, odpověď na dotaz co je to Superpočítač?. Víte např. kdo to je Jaroslav Haščák? Znáte a víte kdo je Radůza? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.