Co je to?
Definice odborného termínu, slova Superpočítač. Co znamená pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Co je Superpočítač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Superpočítač?

Superpočítač je pojmenování vysoce výkonného počítače, mnohdy se jedná o propojení více počítačů pomocí speciální sítě s vysokou rychlostí. Většinou jde o počítač s výkonem alespoň desetinásobně vyšším, než mají obvyklé počítače, popřípadě o počítač se speciálním řešením. Výkon se měří v jednotkách zvaných FLOPS.
Počítače se využívají při řešení úloh náročných na výpočty a megaúloh ve vědeckých výzkumech a modelování. Některé superpočítače byly vytvořeny zvláště pro určité úlohy. Obvyklé je využití superpočítačů při předpovědích počasí, v kvantové fyzice, organické chemii, dopravních modelech a dalších.


Co je to Superpočítač? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Superpočítač. Co znamená pojem Superpočítač z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Superpočítač sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Superpočítač patří do sekce počítače

Klíčová slova: wiki, počítače, lexikon, co je to Superpočítač?, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, Superpočítač, co znamená, synonymum, terminus technicus, heslo, počítače, pojem, co to je, slovník, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Superpočítač je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Superpočítač? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Superpočítač je v informatice označení pro velmi výkonný počítač, v poslední době nejčastěji ve formě počítačového clusteru, tedy spojení mnoha běžných počítačů dohromady, a to obvykle speciální vysokorychlostní sítí. Nejrychlejším superpočítačem světa byl v červnu 2016 čínský superpočítač Sunway TaihuLight čínského původu, který dosahuje rychlosti přibližně 93 petaflops., od listopadu 2018 jím je superpočítač Summit s rychlostí 200 petaflops z laboratoří amerického ministerstva energetiky Oak Ridge National Laboratory (ORNL). V březnu 2020 se stal nejvýkonnějším gridovým clusterem projekt Folding@home.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Superpočítač na Google.cz

Zkusit najít termín Superpočítač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Superpočítač ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Superpočítač ve Wikislovníku

Vyhledat termín Superpočítač ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Superpočítač ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Superpočítač například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Superpočítač? resp. co se skrývá pod slovem Superpočítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Superpočítač, odpověď na dotaz co je to Superpočítač?. Víte např. kdo to je Edward Norton? Znáte a víte kdo je Sisyfos? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Superpočítač v jiné sekci než počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.