Co je to?
Definice výrazu Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je Ranžír? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ranžír

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Definice výrazu Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ranžír je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, stavebnictví, přesný význam, slovník, formulace, lexikon, co znamená, popis, vysvětlení, co je to Ranžír?, informace, stavebnictví


Pojem Ranžír je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ranžír dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Další informační zdroje o slovu Ranžír

Vyhledat heslo Ranžír ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ranžír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Ranžír ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ranžír ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ranžír? resp. jaká je definice slova Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Jan Mikolášek? Znáte a víte kdo je Promotér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Ranžír hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.