Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ranžír sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ranžír patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, popis, definice, slovník, termín, synonymum, terminus technicus, pojem, přesný význam, odborné názvosloví, Ranžír, význam, co znamená, informace, názvosloví, formulace, význam pojmu


Pojem Ranžír je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ranžír píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Najít pojem Ranžír ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ranžír ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Ranžír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ranžír ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ranžír? resp. jaká je definice slova Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Adam Mišík? Znáte a víte kdo je Sommelier? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ranžír hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.