Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ranžír doporučujeme sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ranžír se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: slovník, slovo, definice pojmu, wiki, terminologie, přesný výraz, co je to Ranžír?, co znamená, odborný výraz, formulace, terminus technicus, lexikon, stavebnictví, synonymum, význam, termín, heslo, význam slova


Pojem Ranžír je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ranžír? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Ranžír ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ranžír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Ranžír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ranžír ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ranžír ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ranžír? resp. co označuje slovo Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Modista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.