Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ranžír s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ranžír je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, co je to Ranžír?, terminus technicus, Stavebnictví, heslo, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, wiki, přesný význam, odborný výraz, slovník, vysvětlení, terminologie


Pojem Ranžír je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ranžír? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Jiné zdroje informací o pojmu Ranžír

Najít termín Ranžír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ranžír ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ranžír ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ranžír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ranžír? resp. co se skrývá pod slovem Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Sommelier? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ranžír i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.