Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ranžír sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ranžír je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, synonymum, Ranžír, informace, co je to Ranžír?, názvosloví, stavebnictví, odborný výraz, definice, co znamená, slovo, wiki, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, formulace, popis


Pojem Ranžír je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ranžír? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Hledat pojem Ranžír ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ranžír ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ranžír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ranžír ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ranžír? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Hemofilik? Znáte a víte kdo je Promotér? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ranžír i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.