Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je Ranžír?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ranžír. Co znamená odborný pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Ranžír sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ranžír je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, co je to Ranžír?, popis, heslo, terminus technicus, co to je, Ranžír, odborný výraz, význam slova, synonymum, formulace, stavebnictví, význam, termín, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, pojem


Pojem Ranžír je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ranžír? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Hledat termín Ranžír na Google obrázcích

Zkusit najít termín Ranžír ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ranžír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Ranžír ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Ranžír ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Ranžír? resp. co to je Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Liou Chuej? Znáte a víte kdo je Promotér? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Ranžír hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, garsonka, ranžír, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.