Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.


Co je to Ranžír? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ranžír se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, význam, přesný význam, Stavebnictví, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, co je to Ranžír?, význam slova, názvosloví, formulace, slovník, informace, synonymum, Ranžír, terminus technicus, pojem


Pojem Ranžír je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ranžír? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Ranžír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Ranžír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ranžír ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ranžír na Youtube

Hledat heslo Ranžír ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ranžír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ranžír například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ranžír? resp. co se skrývá pod slovem Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Převor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.