Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Introverze. Co znamená pojem Introverze z kategorie Psychologie?

Co je Introverze?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Introverze

Introverze je osobnostní charakteristika, která se vyznačuje tím, že jedinec preferuje vnitřní svět myšlenek, emocí a fantazie před vnějším prostředím a mezilidskými interakcemi. Lidé s introvertními rysy mají tendenci být více zaměřeni do sebe samých a mohou pociťovat potřebu načerpat energii z vnitřních zdrojů, jako jsou samota, klid a soukromí. Introverti často upřednostňují vnitřní svět svých myšlenek a pocitů. Mají sklony k samostatnému myšlení a zpracování informací ve svém nitru. Pro introverta mohou mezilidské interakce a společenské události působit vyčerpávajícím způsobem. Potřebují následně čas na obnovení své energetické rovnováhy. Mají omezenou společenskou aktivitu.
Introverti si mohou vybírat menší, ale hlubší sociální kruhy a mohou preferovat pouze na jednu komunikaci před velkými společenskými událostmi. Předtím než introvert začne jednat, dobře se připraví a promyslí si jednotlivé kroky. Je opatrný a pečlivý. Introverti ve společnosti upřednostňují hlubší rozhovory a vyjadřování prostřednictvím psaného slova než hlučnou a impulzivní komunikaci.


Co je to Introverze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Introverze. Co znamená pojem Introverze z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Introverze se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, definice, význam, přesný výraz, co to je, termín, informace, slovník, formulace, terminus technicus, slovo, vysvětlení, synonymum, Introverze, psychologie, odborné názvosloví, přesný význam, heslo


Pojem Introverze je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Introverze ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Introverze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Introverze ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Introverze ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Introverze na Google.cz

Najít slovo Introverze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Introverze například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Introverze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Introverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introverze, odpověď na dotaz co je to Introverze?. Víte např. kdo to je Stephen Grover Cleveland? Znáte a víte kdo je Jean Béliveau? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Introverze hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?