Co je to?
Odborný výraz, definice slova Levice. Co znamená pojem Levice z kategorie Politika?

Co je Levice?

Co znamená pojem, definice termínu Levice?

Levice je poměrně neurčité označení pro takové politické strany, které vesměs chtějí pokud možno minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti, podporují rovnostářství a vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Tento pojem není všude chápán úplně stejně, záleží na kontextu (dobovém, kulturním, společenském). Opakem levice je pravice.


Co je to Levice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Levice. Co znamená pojem Levice z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Levice s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Levice se nachází v sekci politika

Klíčová slova: heslo, politika, co je to Levice?, pojem, význam pojmu, formulace, slovo, vysvětlení, názvosloví, popis, co to je, odborný výraz, Levice, lexikon, termín, význam slova, definice pojmu, význam


Pojem Levice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Levice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Levice je poměrně vágní označení používané pro popis celé řady politických pozic a ideologií. Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního uspořádání s cílem rovnostářského přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.

Hledejte výraz Levice v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Levice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Levice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Levice ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Levice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Levice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Levice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Levice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Levice? resp. co znamená slovo Levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Levice, odpověď na dotaz co je to Levice?. Víte např. kdo to je Motovidlo? Znáte a víte kdo je Unitář? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Princezna, levice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde