Co je to?
Výraz, termín, definice slova Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Co je to Levice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Levice?

Levice je poměrně neurčité označení pro takové politické strany, které vesměs chtějí pokud možno minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti, podporují rovnostářství a vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Tento pojem není všude chápán úplně stejně, záleží na kontextu (dobovém, kulturním, společenském). Opakem levice je pravice.


Co je to Levice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Levice sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Levice je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, pojem, význam slova, co je to Levice?, terminus technicus, význam, přesný výraz, co znamená, lexikon, terminologie, popis, wiki, význam pojmu, přesný význam, politika, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Levice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Levice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Levice je poměrně vágní označení používané pro popis celé řady politických pozic a ideologií. Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního uspořádání s cílem rovnostářského přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Levice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Levice na Youtube

Zkusit najít heslo Levice ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Levice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Levice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Levice například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Levice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Levice, odpověď na dotaz co je to Levice?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Unitář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde