Co je to?
Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Co to je Levice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Levice?

Levice je poměrně neurčité označení pro takové politické strany, které vesměs chtějí pokud možno minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti, podporují rovnostářství a vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Tento pojem není všude chápán úplně stejně, záleží na kontextu (dobovém, kulturním, společenském). Opakem levice je pravice.


Co je to Levice? Význam slova, termín, Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Levice s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Levice se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: význam, pojem, Levice, názvosloví, Politika, formulace, odborný výraz, slovník, co znamená, slovo, význam slova, heslo, termín, co to je, lexikon, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví


Pojem Levice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Levice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Levice je poměrně vágní označení používané pro popis celé řady politických pozic a ideologií. Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního uspořádání s cílem rovnostářského přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.

Pro další informace o termínu Levice zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Levice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Levice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Levice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Levice na Google.cz

Hledat heslo Levice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Levice například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Levice? resp. co je to Levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Levice, odpověď na dotaz co je to Levice?. Víte např. kdo to je Statkář? Znáte a víte kdo je Hosteska? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde