Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Co je to Frizzante? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Frizzante?

Frizzante je pojmenování pro jemně perlivé víno. Jeho původ lze hledat v Itálii, kde se označuje také názvem Prosecco. Perlivost vína je dosažena přidáním oxidu uhličitého v průběhu stáčení do lahve. Jedná se o lehké víno s nízkým obsahem alkoholu, které je osvěžující a není náročné.
Pro výrobu Frizzante se využívá metody plnění pod tlakem. Tato metoda se nazývá podle svého tvůrce Charmantova metoda.


Co je to Frizzante? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Frizzante můžete sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Frizzante je v kategorii nápoje

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, heslo, co je to Frizzante?, formulace, definice, vysvětlení, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, nápoje, pojem, Frizzante, co to je, popis, terminologie, co znamená


Pojem Frizzante je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frizzante? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frizzante je jemně perlivé víno. Pochází z Itálie, kde se u vína lze setkat také s přívlastkem Prosecco. Perlení vína způsobuje oxid uhličitý, který se do vína přidává při lahvování.
Víno Frizzante se vyrábí tzv. Charmantovou metodou, kdy se víno plní do lahví pod tlakem. Cílem je vyrobit osvěžující nenáročné víno s nižším obsahem alkoholu.

Hledejte pojem Frizzante v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Frizzante ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frizzante ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Frizzante ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Frizzante na Youtube

Najít slovo Frizzante na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frizzante ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frizzante například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Frizzante? resp. co znamená Frizzante? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frizzante, odpověď na dotaz co je to Frizzante?. Víte např. kdo to je Jan Vlasák? Znáte a víte kdo je Polednice? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.