Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Co je to Frizzante? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Frizzante?

Frizzante je pojmenování pro jemně perlivé víno. Jeho původ lze hledat v Itálii, kde se označuje také názvem Prosecco. Perlivost vína je dosažena přidáním oxidu uhličitého v průběhu stáčení do lahve. Jedná se o lehké víno s nízkým obsahem alkoholu, které je osvěžující a není náročné.
Pro výrobu Frizzante se využívá metody plnění pod tlakem. Tato metoda se nazývá podle svého tvůrce Charmantova metoda.


Co je to Frizzante? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Frizzante s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Frizzante je v kategorii nápoje

Klíčová slova: wiki, synonymum, slovník, definice pojmu, definice, nápoje, význam, význam slova, co je to Frizzante?, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, terminus technicus, popis, lexikon, termín


Pojem Frizzante je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Frizzante dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Frizzante je jemně perlivé víno. Pochází z Itálie, kde se u vína lze setkat také s přívlastkem Prosecco. Perlení vína způsobuje oxid uhličitý, který se do vína přidává při lahvování.
Víno Frizzante se vyrábí tzv. Charmantovou metodou, kdy se víno plní do lahví pod tlakem. Cílem je vyrobit osvěžující nenáročné víno s nižším obsahem alkoholu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frizzante ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Frizzante ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Frizzante na Youtube

Vyhledat slovo Frizzante ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frizzante ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Frizzante ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Frizzante například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Frizzante? resp. jaký je význam pojmu Frizzante? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frizzante, odpověď na dotaz co je to Frizzante?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Aleš Zbořil? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.