Co je to?
Definice výrazu Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Co to je Frizzante? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frizzante?

Frizzante je pojmenování pro jemně perlivé víno. Jeho původ lze hledat v Itálii, kde se označuje také názvem Prosecco. Perlivost vína je dosažena přidáním oxidu uhličitého v průběhu stáčení do lahve. Jedná se o lehké víno s nízkým obsahem alkoholu, které je osvěžující a není náročné.
Pro výrobu Frizzante se využívá metody plnění pod tlakem. Tato metoda se nazývá podle svého tvůrce Charmantova metoda.


Co je to Frizzante? Význam slova, termín, Definice výrazu Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Frizzante můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Frizzante je v sekci Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, synonymum, význam slova, lexikon, popis, vysvětlení, heslo, informace, wiki, pojem, co je to Frizzante?, význam pojmu, odborný výraz, co to je, přesný výraz, termín, terminologie


Pojem Frizzante je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Frizzante dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frizzante je jemně perlivé víno. Pochází z Itálie, kde se u vína lze setkat také s přívlastkem Prosecco. Perlení vína způsobuje oxid uhličitý, který se do vína přidává při lahvování.
Víno Frizzante se vyrábí tzv. Charmantovou metodou, kdy se víno plní do lahví pod tlakem. Cílem je vyrobit osvěžující nenáročné víno s nižším obsahem alkoholu.

Další zdroje informací o slovu Frizzante

Najít výraz Frizzante ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Frizzante ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Frizzante ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frizzante ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Frizzante ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Frizzante na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frizzante například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Frizzante? resp. jaká je definice termínu Frizzante? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frizzante, odpověď na dotaz co je to Frizzante?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Rom? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.