Co je to?
Definice výrazu Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Co to je Frizzante? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Frizzante?

Frizzante je pojmenování pro jemně perlivé víno. Jeho původ lze hledat v Itálii, kde se označuje také názvem Prosecco. Perlivost vína je dosažena přidáním oxidu uhličitého v průběhu stáčení do lahve. Jedná se o lehké víno s nízkým obsahem alkoholu, které je osvěžující a není náročné.
Pro výrobu Frizzante se využívá metody plnění pod tlakem. Tato metoda se nazývá podle svého tvůrce Charmantova metoda.


Co je to Frizzante? Význam slova, termín, Definice výrazu Frizzante. Co znamená odborný pojem Frizzante z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Frizzante? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Frizzante se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, přesný význam, popis, slovo, názvosloví, co to je, lexikon, význam slova, wiki, Nápoje, přesný výraz, význam, terminologie, informace, heslo, definice, synonymum


Pojem Frizzante je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Frizzante?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Frizzante je jemně perlivé víno. Pochází z Itálie, kde se u vína lze setkat také s přívlastkem Prosecco. Perlení vína způsobuje oxid uhličitý, který se do vína přidává při lahvování.
Víno Frizzante se vyrábí tzv. Charmantovou metodou, kdy se víno plní do lahví pod tlakem. Cílem je vyrobit osvěžující nenáročné víno s nižším obsahem alkoholu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Frizzante v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Frizzante ve Wikizdrojích

Najít pojem Frizzante ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Frizzante ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Frizzante ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Frizzante ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Frizzante ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frizzante například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Frizzante? resp. jaká je definice termínu Frizzante? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frizzante, odpověď na dotaz co je to Frizzante?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.