Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je Mandát?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mandát?

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.


Co je to Mandát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mandát s vašimi kamarády, známými a přáteli na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Mandát se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: význam, slovník, terminologie, co je to Mandát?, přesný výraz, popis, terminus technicus, co znamená, politika, pojem, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, lexikon, Mandát, význam slova, vysvětlení


Pojem Mandát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mandát?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandát (z lat. manu dare, pověřit, přikázat) v demokraciích znamená oprávnění a pravomoc poslance nebo jiného voleného funkcionáře, kterou mu svěřili voliči. Mandát je obvykle časově omezený.

Hledejte výraz Mandát v dalších zdrojích

Hledat pojem Mandát na Google.cz

Najít výraz Mandát ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Mandát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Mandát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Mandát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mandát? resp. jaký je význam slova Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Zdravotnický pracovník? Znáte a víte kdo je Petr Chobot? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Mandát hledat i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, demokracie, mandát, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.