Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandát. Co znamená odborný pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je to Mandát? Význam slova

Co znamená termín Mandát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.


Co je to Mandát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandát. Co znamená odborný pojem Mandát z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mandát sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Mandát patří do sekce politika

Klíčová slova: přesný výraz, definice, Mandát, politika, přesný význam, termín, názvosloví, heslo, politika, význam pojmu, pojem, terminus technicus, popis, lexikon, význam, slovník, odborný výraz, co je to Mandát?


Pojem Mandát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandát? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mandát (z lat. manu dare, pověřit, přikázat) v demokraciích znamená oprávnění a pravomoc poslance nebo jiného voleného funkcionáře, kterou mu svěřili voliči. Mandát je obvykle časově omezený.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Mandát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandát ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Mandát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Mandát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Mandát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Mandát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandát například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mandát? resp. jaká je definice slova Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Charles Darwin? Znáte a víte kdo je Státní úředník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.