Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je to Mandát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mandát

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.


Co je to Mandát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mandát s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mandát patří do kategorie Politika

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, slovník, informace, terminus technicus, definice pojmu, co je to Mandát?, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, popis, význam, co to je, přesný výraz, co znamená, synonymum, odborný výraz


Pojem Mandát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mandát?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandát (z lat. manu dare, pověřit, přikázat) v demokraciích znamená oprávnění a pravomoc poslance nebo jiného voleného funkcionáře, kterou mu svěřili voliči. Mandát je obvykle časově omezený.

Další zdroje informací

Najít slovo Mandát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mandát na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mandát ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Mandát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Mandát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandát například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Mandát? resp. jaký je význam slova Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Investor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.