Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Co je to Zdravá výživa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zdravá výživa

Zdravá výživa je zdravý způsob stravování, tedy konzumace takových jídel, která tělu dodají to, co potřebuje, vše v dostatečném množství. Jde o bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, enzymy a další složky, vše v patřičném poměru.
Zdravá výživa znamená také vyhnout se zátěžovým látkám – konzervantům, hormonům, emulgátorům, umělým barvivům a dalším nebo volit potraviny, které jich obsahují jen minimální množství. Díky zdravé výživě si člověk může zlepšit zdraví fyzické i psychické.


Co je to Zdravá výživa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zdravá výživa? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zdravá výživa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, formulace, význam, lexikon, synonymum, slovo, odborný výraz, heslo, terminologie, popis, vysvětlení, co je to Zdravá výživa?, Jídlo, odborné názvosloví, Zdravá výživa, wiki, definice pojmu, informace


Pojem Zdravá výživa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdravá výživa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdravá výživa je taková, která udržuje organismus ve stabilní homeostázi. Aby se zabránilo chronickým nemocem, jako jsou například obezita, srdeční choroby, diabetes mellitus nebo rakovina, je podle dat uvedených ve sborníku Světové zdravotnické organizace nutné, aby konzumované potraviny obsahovaly vyvážené množství živin, dostatečné množství vody, ale především ovoce a zeleninu. Taková strava vyžaduje vyvážený příjem základních živin (bílkoviny, sacharidy a tuky), doplňkových živin (vitamíny, stopové prvky a vlákniny) a dostatečné množství vody, aby nenastala intoxikace organismu nadměrnou spotřebou určité látky. Množství však záleží na individuálních předpokladech. Nízkovýživová strava je pak spojena s vyšší pravděpodobností rakoviny.

Zdravá výživa

Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay
Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá výživa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdravá výživa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Zdravá výživa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zdravá výživa na Google.cz

Hledat výraz Zdravá výživa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Zdravá výživa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá výživa například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zdravá výživa? resp. co znamená výraz Zdravá výživa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá výživa, odpověď na dotaz co je to Zdravá výživa?. Víte např. kdo to je Justin Bieber? Znáte a víte kdo je Rudý John? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Zdravá výživa hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.