Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Co je to Zdravá výživa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zdravá výživa?

Zdravá výživa je zdravý způsob stravování, tedy konzumace takových jídel, která tělu dodají to, co potřebuje, vše v dostatečném množství. Jde o bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, enzymy a další složky, vše v patřičném poměru.
Zdravá výživa znamená také vyhnout se zátěžovým látkám – konzervantům, hormonům, emulgátorům, umělým barvivům a dalším nebo volit potraviny, které jich obsahují jen minimální množství. Díky zdravé výživě si člověk může zlepšit zdraví fyzické i psychické.


Co je to Zdravá výživa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Zdravá výživa můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zdravá výživa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, definice, význam, co znamená, formulace, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, lexikon, Zdravá výživa, Jídlo, slovník, názvosloví, definice pojmu, synonymum, wiki, význam pojmu


Pojem Zdravá výživa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zdravá výživa píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdravá výživa je taková, která udržuje organismus ve stabilní homeostázi. Aby se zabránilo chronickým nemocem, jako jsou například obezita, srdeční choroby, diabetes mellitus nebo rakovina, je podle dat uvedených ve sborníku Světové zdravotnické organizace nutné, aby konzumované potraviny obsahovaly vyvážené množství živin, dostatečné množství vody, ale především ovoce a zeleninu. Taková strava vyžaduje vyvážený příjem základních živin (bílkoviny, sacharidy a tuky), doplňkových živin (vitamíny, stopové prvky a vlákniny) a dostatečné množství vody, aby nenastala intoxikace organismu nadměrnou spotřebou určité látky. Množství však záleží na individuálních předpokladech. Nízkovýživová strava je pak spojena s vyšší pravděpodobností rakoviny.

Zdravá výživa

Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay
Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Zdravá výživa na Youtube

Hledat termín Zdravá výživa ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zdravá výživa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Zdravá výživa ve Wikizdrojích

Najít výraz Zdravá výživa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá výživa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá výživa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zdravá výživa? resp. co označuje slovo Zdravá výživa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá výživa, odpověď na dotaz co je to Zdravá výživa?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Savec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.