Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Co je Zdravá výživa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zdravá výživa?

Zdravá výživa je zdravý způsob stravování, tedy konzumace takových jídel, která tělu dodají to, co potřebuje, vše v dostatečném množství. Jde o bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, enzymy a další složky, vše v patřičném poměru.
Zdravá výživa znamená také vyhnout se zátěžovým látkám – konzervantům, hormonům, emulgátorům, umělým barvivům a dalším nebo volit potraviny, které jich obsahují jen minimální množství. Díky zdravé výživě si člověk může zlepšit zdraví fyzické i psychické.


Co je to Zdravá výživa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zdravá výživa? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zdravá výživa se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, význam slova, význam pojmu, terminologie, termín, význam, lexikon, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, Zdravá výživa, vysvětlení, popis, definice pojmu, přesný význam, co to je, slovo


Pojem Zdravá výživa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zdravá výživa?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdravá výživa je taková, která udržuje organismus ve stabilní homeostázi. Aby se zabránilo chronickým nemocem, jako jsou například obezita, srdeční choroby, diabetes mellitus nebo rakovina, je podle dat uvedených ve sborníku Světové zdravotnické organizace nutné, aby konzumované potraviny obsahovaly vyvážené množství živin, dostatečné množství vody, ale především ovoce a zeleninu. Taková strava vyžaduje vyvážený příjem základních živin (bílkoviny, sacharidy a tuky), doplňkových živin (vitamíny, stopové prvky a vlákniny) a dostatečné množství vody, aby nenastala intoxikace organismu nadměrnou spotřebou určité látky. Množství však záleží na individuálních předpokladech. Nízkovýživová strava je pak spojena s vyšší pravděpodobností rakoviny.

Zdravá výživa

Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay
Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Zdravá výživa na Google.cz

Hledat slovo Zdravá výživa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zdravá výživa ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zdravá výživa ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Zdravá výživa ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Zdravá výživa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá výživa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zdravá výživa? resp. jaký je význam slova Zdravá výživa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá výživa, odpověď na dotaz co je to Zdravá výživa?. Víte např. kdo to je Kraken? Znáte a víte kdo je Parmenidés? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.