Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Co je Zdravá výživa?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zdravá výživa

Zdravá výživa je zdravý způsob stravování, tedy konzumace takových jídel, která tělu dodají to, co potřebuje, vše v dostatečném množství. Jde o bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, enzymy a další složky, vše v patřičném poměru.
Zdravá výživa znamená také vyhnout se zátěžovým látkám – konzervantům, hormonům, emulgátorům, umělým barvivům a dalším nebo volit potraviny, které jich obsahují jen minimální množství. Díky zdravé výživě si člověk může zlepšit zdraví fyzické i psychické.


Co je to Zdravá výživa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zdravá výživa. Co znamená pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Zdravá výživa doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zdravá výživa se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, jídlo, termín, definice, přesný význam, význam pojmu, lexikon, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, pojem, synonymum, slovo, co znamená, jídlo, co to je, wiki, formulace


Pojem Zdravá výživa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdravá výživa? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zdravá výživa je taková, která udržuje organismus ve stabilní homeostázi. Aby se zabránilo chronickým nemocem, jako jsou například obezita, srdeční choroby, diabetes mellitus nebo rakovina, je podle dat uvedených ve sborníku Světové zdravotnické organizace nutné, aby konzumované potraviny obsahovaly vyvážené množství živin, dostatečné množství vody, ale především ovoce a zeleninu. Taková strava vyžaduje vyvážený příjem základních živin (bílkoviny, sacharidy a tuky), doplňkových živin (vitamíny, stopové prvky a vlákniny) a dostatečné množství vody, aby nenastala intoxikace organismu nadměrnou spotřebou určité látky. Množství však záleží na individuálních předpokladech. Nízkovýživová strava je pak spojena s vyšší pravděpodobností rakoviny.

Zdravá výživa

Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay
Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Zdravá výživa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Zdravá výživa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Zdravá výživa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Zdravá výživa ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá výživa ve Wikimedia Commons

Hledat termín Zdravá výživa ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá výživa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená slovo Zdravá výživa? resp. co přesně označuje termín Zdravá výživa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá výživa, odpověď na dotaz co je to Zdravá výživa?. Víte např. kdo to je Tomáš Krsek? Znáte a víte kdo je Xenofón? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, ostružiny, zdravá výživa, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.