Co je to?
Definice výrazu Zdravá výživa. Co znamená odborný pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Co to je Zdravá výživa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zdravá výživa?

Zdravá výživa je zdravý způsob stravování, tedy konzumace takových jídel, která tělu dodají to, co potřebuje, vše v dostatečném množství. Jde o bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, enzymy a další složky, vše v patřičném poměru.
Zdravá výživa znamená také vyhnout se zátěžovým látkám – konzervantům, hormonům, emulgátorům, umělým barvivům a dalším nebo volit potraviny, které jich obsahují jen minimální množství. Díky zdravé výživě si člověk může zlepšit zdraví fyzické i psychické.


Co je to Zdravá výživa? Význam slova, termín, Definice výrazu Zdravá výživa. Co znamená odborný pojem Zdravá výživa z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zdravá výživa s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Zdravá výživa patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: termín, význam slova, synonymum, význam pojmu, Zdravá výživa, vysvětlení, co to je, informace, terminus technicus, co znamená, definice, wiki, odborný výraz, jídlo, názvosloví, význam, co je to Zdravá výživa?, lexikon


Pojem Zdravá výživa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zdravá výživa?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Zdravá výživa je taková, která udržuje organismus ve stabilní homeostázi. Aby se zabránilo chronickým nemocem, jako jsou například obezita, srdeční choroby, diabetes mellitus nebo rakovina, je podle dat uvedených ve sborníku Světové zdravotnické organizace nutné, aby konzumované potraviny obsahovaly vyvážené množství živin, dostatečné množství vody, ale především ovoce a zeleninu. Taková strava vyžaduje vyvážený příjem základních živin (bílkoviny, sacharidy a tuky), doplňkových živin (vitamíny, stopové prvky a vlákniny) a dostatečné množství vody, aby nenastala intoxikace organismu nadměrnou spotřebou určité látky. Množství však záleží na individuálních předpokladech. Nízkovýživová strava je pak spojena s vyšší pravděpodobností rakoviny.

Zdravá výživa

Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay
Součástí zdravé výživy by měla být dostatečná konzumace zeleniny a ovoce. Autor: Deborah Breen Whiting, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá výživa ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zdravá výživa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zdravá výživa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdravá výživa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Zdravá výživa ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zdravá výživa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá výživa například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Zdravá výživa? resp. jaký je přesný význam slova Zdravá výživa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá výživa, odpověď na dotaz co je to Zdravá výživa?. Víte např. kdo to je Tester? Znáte a víte kdo je Bradley Cooper? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Zdravá výživa hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.