Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biotop. Co znamená odborný pojem Biotop z kategorie Příroda?

Co je Biotop? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Biotop?

Biotop je jiné slovo pro označení stanoviště (také habitat). Jedná se o živé nebo neživé prostředí, které je ovlivňováno a pozměňováno tzv. biotou - čili živou přírodní složkou. Jednoduše řečeno jde o společné prostředí organizmů žijících na určitém území, a také všech vlivů, které na toto prostředí působí.
Biotop se vždy týká konkrétního druhu organizmu a určuje se pomocí vegetačních typů. Může se jednat například o les, křoviny, vřesoviště, jeskyně, skály, trávníky, rašeliniště, mokřady, prameniště či vodní toky a nádrže.


Co je to Biotop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biotop. Co znamená odborný pojem Biotop z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Biotop sdílejte s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Biotop je v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný výraz, význam, slovník, přesný význam, popis, názvosloví, wiki, příroda, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, formulace, slovo, co to je, odborný výraz, termín, synonymum


Pojem Biotop je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Biotop?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Biotop, někdy taky habitat neboli stanoviště, je biotické (živé) i abiotické (neživé) prostředí, ovlivněné a pozměněné živou složkou přírody – biotou. Lze ho chápat jako společné prostředí určitých složek biocenózy, tedy soubor všech vlivů, které vytvářejí životní prostředí všech zde žijících organismů. Pro rostliny se někdy používá i pojem ekotop.

Jiné informační zdroje o pojmu Biotop

Najít pojem Biotop ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Biotop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Biotop ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biotop ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Biotop na Youtube

Vyhledat výraz Biotop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Biotop například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Biotop? resp. jaký je přesný význam slova Biotop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biotop, odpověď na dotaz co je to Biotop?. Víte např. kdo to je Jan Veselý? Znáte a víte kdo je Dragoun? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Biotop hledat i v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.