Co je to?
Definice výrazu Koudel. Co znamená odborný pojem Koudel z kategorie Materiály?

Co to je Koudel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Koudel

Koudel je termín pro vlákna, vzniklá při zpracování surovin pro předení. Jedná se o odpad z rostlin, většinou konopí, lnu nebo juty. I koudel je náročná na přípravu, musí projít procesem mykání a česání. Jednodušší je pak předení, které probíhá jako za sucha.
Koudel má široké využití - používá se při výrobě celulózy, do pojených hmot, na těsnění, izolace, geotextilie, pro výrobu některých druhů příze a provazů a dalších produktů.


Co je to Koudel? Význam slova, termín, Definice výrazu Koudel. Co znamená odborný pojem Koudel z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Koudel můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koudel je v sekci Materiály

Klíčová slova: terminologie, lexikon, význam pojmu, význam, popis, pojem, odborné názvosloví, slovník, informace, Materiály, termín, přesný význam, terminus technicus, wiki, vysvětlení, definice, co to je, co znamená


Pojem Koudel je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Koudel? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Termín koudel označuje „odpadová“ vlákna oddělená při přípravě lnu, konopí, juty a jiných rostlin k předení.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Koudel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Koudel na Google.cz

Vyhledat termín Koudel ve Wikizdrojích

Najít termín Koudel ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koudel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Koudel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koudel například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Koudel? resp. jaký je přesný význam slova Koudel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koudel, odpověď na dotaz co je to Koudel?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Puritánka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.