Co je to?
Definice výrazu Koudel. Co znamená odborný pojem Koudel z kategorie Materiály?

Co to je Koudel? Význam slova

Co znamená termín Koudel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Koudel je termín pro vlákna, vzniklá při zpracování surovin pro předení. Jedná se o odpad z rostlin, většinou konopí, lnu nebo juty. I koudel je náročná na přípravu, musí projít procesem mykání a česání. Jednodušší je pak předení, které probíhá jako za sucha.
Koudel má široké využití - používá se při výrobě celulózy, do pojených hmot, na těsnění, izolace, geotextilie, pro výrobu některých druhů příze a provazů a dalších produktů.


Co je to Koudel? Význam slova, termín, Definice výrazu Koudel. Co znamená odborný pojem Koudel z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Koudel? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koudel je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminologie, termín, Koudel, co to je, odborný výraz, význam slova, co je to Koudel?, popis, slovo, lexikon, Materiály, přesný význam, definice, terminus technicus, co znamená, názvosloví, informace, formulace


Pojem Koudel je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Koudel?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Termín koudel označuje „odpadová“ vlákna oddělená při přípravě lnu, konopí, juty a jiných rostlin k předení.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Koudel ve Wikislovníku

Hledat slovo Koudel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Koudel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Koudel na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koudel ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Koudel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koudel například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Koudel? resp. co znamená slovo Koudel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koudel, odpověď na dotaz co je to Koudel?. Víte např. kdo to je Ekonom? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Koudel v jiné sekci než Materiály. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.