Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ceteris paribus. Co znamená slovo Ceteris paribus z kategorie Latina?

Co je Ceteris paribus? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ceteris paribus

Ceteris paribus je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená jsou-li ostatní stejné. Jde tedy o předpoklad nebo také podmínku toho, že pokud se bude zkoumat vliv nějakého souboru veličin na určitý výsledek, nezmění se přitom ostatní parametry, budou tedy vyloučeny ostatní vlivy.
Pojem se používá především v ekonomii a společenských vědách, často také při statistických šetřeních, kdy se vliv nechtěných veličin omezuje výběrem náhodných vzorků.


Co je to Ceteris paribus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ceteris paribus. Co znamená slovo Ceteris paribus z kategorie Latina?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ceteris paribus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ceteris paribus patří do kategorie latina

Klíčová slova: pojem, informace, definice, slovo, slovník, co to je, heslo, popis, Ceteris paribus, názvosloví, význam, přesný význam, latina, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, co je to Ceteris paribus?, termín


Pojem Ceteris paribus je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ceteris paribus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ceteris paribus (lat. „jsou-li ostatní stejné“) znamená podmínku (nebo předpoklad), že se při zkoumání vlivu nějakého parametru (proměnné) na výsledek ostatní parametry nezmění. Může také znamenat předpoklad, za něhož odhadujeme vývoj nějaké veličiny (tj. její závislost na čase, případně na jiné veličině).
Příklad: Při zvýšení reálných mezd se ceteris paribus zvýší také spotřeba.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Ceteris paribus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ceteris paribus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Ceteris paribus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ceteris paribus na Youtube

Najít výraz Ceteris paribus ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ceteris paribus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ceteris paribus například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ceteris paribus? resp. co je to Ceteris paribus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ceteris paribus, odpověď na dotaz co je to Ceteris paribus?. Víte např. kdo to je Guy de Maupassant? Znáte a víte kdo je Martin Heidegger? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Ceteris paribus i v jiné sekci než je kategorie latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.