Co je to?
Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Co to je Ceteris paribus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ceteris paribus?

Ceteris paribus je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená jsou-li ostatní stejné. Jde tedy o předpoklad nebo také podmínku toho, že pokud se bude zkoumat vliv nějakého souboru veličin na určitý výsledek, nezmění se přitom ostatní parametry, budou tedy vyloučeny ostatní vlivy.
Pojem se používá především v ekonomii a společenských vědách, často také při statistických šetřeních, kdy se vliv nechtěných veličin omezuje výběrem náhodných vzorků.


Co je to Ceteris paribus? Význam slova, termín, Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ceteris paribus s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ceteris paribus patří do kategorie latina

Klíčová slova: definice, co znamená, slovo, latina, latina, význam pojmu, pojem, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, slovník, přesný význam, co to je, popis, informace, co je to Ceteris paribus?, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Ceteris paribus je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ceteris paribus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ceteris paribus (lat. „jsou-li ostatní stejné“) znamená podmínku (nebo předpoklad), že se při zkoumání vlivu nějakého parametru (proměnné) na výsledek ostatní parametry nezmění. Může také znamenat předpoklad, za něhož odhadujeme vývoj nějaké veličiny (tj. její závislost na čase, případně na jiné veličině).
Příklad: Při zvýšení reálných mezd se ceteris paribus zvýší také spotřeba.

Více informací o pojmu Ceteris paribus lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Ceteris paribus ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ceteris paribus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ceteris paribus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ceteris paribus ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Ceteris paribus ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ceteris paribus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ceteris paribus například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ceteris paribus? resp. co se skrývá pod slovem Ceteris paribus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ceteris paribus, odpověď na dotaz co je to Ceteris paribus?. Víte např. kdo to je Vilma Cibulková? Znáte a víte kdo je Bertrand Russell? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Ceteris paribus hledat i v jiných kategoriích (než latina). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.