Co je to?
Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Co to je Ceteris paribus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ceteris paribus

Ceteris paribus je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená jsou-li ostatní stejné. Jde tedy o předpoklad nebo také podmínku toho, že pokud se bude zkoumat vliv nějakého souboru veličin na určitý výsledek, nezmění se přitom ostatní parametry, budou tedy vyloučeny ostatní vlivy.
Pojem se používá především v ekonomii a společenských vědách, často také při statistických šetřeních, kdy se vliv nechtěných veličin omezuje výběrem náhodných vzorků.


Co je to Ceteris paribus? Význam slova, termín, Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Ceteris paribus můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ceteris paribus je v kategorii Latina

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, Ceteris paribus, Latina, slovo, pojem, co je to Ceteris paribus?, význam pojmu, lexikon, co znamená, synonymum, definice, slovník, vysvětlení, formulace, termín, přesný význam


Pojem Ceteris paribus je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ceteris paribus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ceteris paribus (lat. „jsou-li ostatní stejné“) znamená podmínku (nebo předpoklad), že se při zkoumání vlivu nějakého parametru (proměnné) na výsledek ostatní parametry nezmění. Může také znamenat předpoklad, za něhož odhadujeme vývoj nějaké veličiny (tj. její závislost na čase, případně na jiné veličině).
Příklad: Při zvýšení reálných mezd se ceteris paribus zvýší také spotřeba.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Ceteris paribus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ceteris paribus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ceteris paribus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ceteris paribus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ceteris paribus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Ceteris paribus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ceteris paribus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ceteris paribus? resp. co je to Ceteris paribus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ceteris paribus, odpověď na dotaz co je to Ceteris paribus?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je Humanista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.