Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Co je to Expozice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Expozice?

Expozice má více významů. Pojem se často používá v oblasti fotografie, kde znamená vystavení senzoru nebo filmu fotoaparátu světlu ze zachycovaného prostředí. Množství světla, které se používá k expozici, nepřímo odpovídá expozičnímu stupni. Ten je možno měnit délkou expozice a změnou velikosti otvoru v objektivu. Otvor se reguluje clonou.
Čas expozice se měří v sekundách a jejich zlomcích. Hodnoty expozice je nutno navolit nebo se měří expozimetrem. Při běžném fotografování se používají ustálené hodnoty expozice, ze kterých je možno vybírat.


Co je to Expozice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Expozice? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Expozice patří do sekce Technika

Klíčová slova: terminologie, co je to Expozice?, definice, odborné názvosloví, Technika, význam pojmu, terminus technicus, wiki, formulace, význam, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, heslo, synonymum, co to je, Expozice


Pojem Expozice je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Expozice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Expozice ve Wikimedia Commons

Hledat termín Expozice ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Expozice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Expozice na Youtube

Hledat pojem Expozice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Expozice například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Expozice? resp. co znamená slovo Expozice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expozice, odpověď na dotaz co je to Expozice?. Víte např. kdo to je Rom? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?