Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Co je to Expozice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Expozice?

Expozice má více významů. Pojem se často používá v oblasti fotografie, kde znamená vystavení senzoru nebo filmu fotoaparátu světlu ze zachycovaného prostředí. Množství světla, které se používá k expozici, nepřímo odpovídá expozičnímu stupni. Ten je možno měnit délkou expozice a změnou velikosti otvoru v objektivu. Otvor se reguluje clonou.
Čas expozice se měří v sekundách a jejich zlomcích. Hodnoty expozice je nutno navolit nebo se měří expozimetrem. Při běžném fotografování se používají ustálené hodnoty expozice, ze kterých je možno vybírat.


Co je to Expozice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Expozice se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, informace, termín, co je to Expozice?, názvosloví, wiki, terminologie, Technika, co znamená, slovo, Technika, terminus technicus, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Expozice je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Expozice

Najít termín Expozice na Google.cz

Hledat videa s názvem Expozice na Youtube

Zkusit najít výraz Expozice ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Expozice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Expozice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Expozice ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Expozice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Expozice? resp. co vlastně znamená slovo Expozice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expozice, odpověď na dotaz co je to Expozice?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?