Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tablet. Co znamená pojem Tablet z kategorie Hardware?

Co to je Tablet? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tablet?

Tablet je počítač bez fyzické klávesnice nebo myši, který je ovládán pomocí dotykové obrazovky (prsty nebo dotykovým perem, tvz. stylusem).
Tablet má obvykle tvar knihy a podobá se moderním chytrým telefonům, je však větší. Mezistupeň mezi chytrým telefonem a tabletem se nazývá Phablet. S mobilními telefony mají tablety společný obvykle operační systém (iOS, Android, Windows) nebo podporu sim karet (lze s ním tedy telefonovat).
Tablety slouží především ke konzumaci multimediálního obsahu. Jsou ideální k přehrávaní videí nebo čtení zpráv a ke komunikaci na sociálních sítích. Komerčně nejúspěšnější řady tabletů jsou Samsung Galaxy Tab, Apple iPad a Huawei MediaPad.
K některým tabletům lze dokoupit i tzv. dokovací stanici s klávesnicí a rozšiřujícím akumulátorem.

Slovem tablet je nazývána i vstupní periferie počítače - polohovací zařízení složené z podložky a snímacího zařízení (elektronického pera). Užívá se především v grafických a CAD programech.


Co je to Tablet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tablet. Co znamená pojem Tablet z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tablet můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tablet je v sekci Hardware

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, význam slova, definice, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, formulace, heslo, informace, slovník, lexikon, Tablet, názvosloví, co znamená, wiki, pojem


Pojem Tablet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tablet? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

Tablet samsung

Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay
Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Tablet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tablet na Youtube

Hledat termín Tablet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tablet ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tablet ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tablet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tablet například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tablet? resp. co znamená Tablet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tablet, odpověď na dotaz co je to Tablet?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.