Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Co je to Tablet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tablet?

Tablet je počítač bez fyzické klávesnice nebo myši, který je ovládán pomocí dotykové obrazovky (prsty nebo dotykovým perem, tvz. stylusem).
Tablet má obvykle tvar knihy a podobá se moderním chytrým telefonům, je však větší. Mezistupeň mezi chytrým telefonem a tabletem se nazývá Phablet. S mobilními telefony mají tablety společný obvykle operační systém (iOS, Android, Windows) nebo podporu sim karet (lze s ním tedy telefonovat).
Tablety slouží především ke konzumaci multimediálního obsahu. Jsou ideální k přehrávaní videí nebo čtení zpráv a ke komunikaci na sociálních sítích. Komerčně nejúspěšnější řady tabletů jsou Samsung Galaxy Tab, Apple iPad a Huawei MediaPad.
K některým tabletům lze dokoupit i tzv. dokovací stanici s klávesnicí a rozšiřujícím akumulátorem.

Slovem tablet je nazývána i vstupní periferie počítače - polohovací zařízení složené z podložky a snímacího zařízení (elektronického pera). Užívá se především v grafických a CAD programech.


Co je to Tablet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tablet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Tablet patří do kategorie hardware

Klíčová slova: heslo, co to je, hardware, definice pojmu, slovo, Tablet, hardware, význam, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, co znamená, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, slovník, formulace


Pojem Tablet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tablet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

Tablet samsung

Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay
Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Tablet

Vyhledat termín Tablet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tablet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tablet na Youtube

Vyhledat heslo Tablet na Google.cz

Zkusit najít výraz Tablet ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Tablet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tablet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tablet? resp. jaká je definice termínu Tablet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tablet, odpověď na dotaz co je to Tablet?. Víte např. kdo to je Alex Král? Znáte a víte kdo je Soudce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.