Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Co je Tablet?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tablet

Tablet je počítač bez fyzické klávesnice nebo myši, který je ovládán pomocí dotykové obrazovky (prsty nebo dotykovým perem, tvz. stylusem).
Tablet má obvykle tvar knihy a podobá se moderním chytrým telefonům, je však větší. Mezistupeň mezi chytrým telefonem a tabletem se nazývá Phablet. S mobilními telefony mají tablety společný obvykle operační systém (iOS, Android, Windows) nebo podporu sim karet (lze s ním tedy telefonovat).
Tablety slouží především ke konzumaci multimediálního obsahu. Jsou ideální k přehrávaní videí nebo čtení zpráv a ke komunikaci na sociálních sítích. Komerčně nejúspěšnější řady tabletů jsou Samsung Galaxy Tab, Apple iPad a Huawei MediaPad.
K některým tabletům lze dokoupit i tzv. dokovací stanici s klávesnicí a rozšiřujícím akumulátorem.

Slovem tablet je nazývána i vstupní periferie počítače - polohovací zařízení složené z podložky a snímacího zařízení (elektronického pera). Užívá se především v grafických a CAD programech.


Co je to Tablet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Tablet sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Tablet je v kategorii hardware

Klíčová slova: definice pojmu, definice, Tablet, slovník, hardware, heslo, popis, formulace, význam slova, informace, co to je, význam, slovo, hardware, lexikon, přesný význam, synonymum, terminus technicus


Pojem Tablet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tablet? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

Tablet samsung

Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay
Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tablet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Tablet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tablet ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tablet ve Wikizdrojích

Hledat heslo Tablet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Tablet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tablet například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Tablet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tablet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tablet, odpověď na dotaz co je to Tablet?. Víte např. kdo to je Alan Jackson? Znáte a víte kdo je Soudce? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.