Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tablet. Co znamená pojem Tablet z kategorie Hardware?

Co to je Tablet? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tablet

Tablet je počítač bez fyzické klávesnice nebo myši, který je ovládán pomocí dotykové obrazovky (prsty nebo dotykovým perem, tvz. stylusem).
Tablet má obvykle tvar knihy a podobá se moderním chytrým telefonům, je však větší. Mezistupeň mezi chytrým telefonem a tabletem se nazývá Phablet. S mobilními telefony mají tablety společný obvykle operační systém (iOS, Android, Windows) nebo podporu sim karet (lze s ním tedy telefonovat).
Tablety slouží především ke konzumaci multimediálního obsahu. Jsou ideální k přehrávaní videí nebo čtení zpráv a ke komunikaci na sociálních sítích. Komerčně nejúspěšnější řady tabletů jsou Samsung Galaxy Tab, Apple iPad a Huawei MediaPad.
K některým tabletům lze dokoupit i tzv. dokovací stanici s klávesnicí a rozšiřujícím akumulátorem.

Slovem tablet je nazývána i vstupní periferie počítače - polohovací zařízení složené z podložky a snímacího zařízení (elektronického pera). Užívá se především v grafických a CAD programech.


Co je to Tablet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tablet. Co znamená pojem Tablet z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tablet? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tablet se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: co znamená, slovník, informace, přesný význam, formulace, co je to Tablet?, definice, názvosloví, synonymum, termín, lexikon, wiki, odborný výraz, Tablet, definice pojmu, pojem, heslo, terminus technicus


Pojem Tablet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tablet? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

Tablet samsung

Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay
Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Tablet ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Tablet ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tablet na Youtube

Najít pojem Tablet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tablet ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tablet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tablet například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tablet? resp. co znamená slovo Tablet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tablet, odpověď na dotaz co je to Tablet?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.