Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Co je to Tablet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tablet

Tablet je počítač bez fyzické klávesnice nebo myši, který je ovládán pomocí dotykové obrazovky (prsty nebo dotykovým perem, tvz. stylusem).
Tablet má obvykle tvar knihy a podobá se moderním chytrým telefonům, je však větší. Mezistupeň mezi chytrým telefonem a tabletem se nazývá Phablet. S mobilními telefony mají tablety společný obvykle operační systém (iOS, Android, Windows) nebo podporu sim karet (lze s ním tedy telefonovat).
Tablety slouží především ke konzumaci multimediálního obsahu. Jsou ideální k přehrávaní videí nebo čtení zpráv a ke komunikaci na sociálních sítích. Komerčně nejúspěšnější řady tabletů jsou Samsung Galaxy Tab, Apple iPad a Huawei MediaPad.
K některým tabletům lze dokoupit i tzv. dokovací stanici s klávesnicí a rozšiřujícím akumulátorem.

Slovem tablet je nazývána i vstupní periferie počítače - polohovací zařízení složené z podložky a snímacího zařízení (elektronického pera). Užívá se především v grafických a CAD programech.


Co je to Tablet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tablet. Co znamená odborný pojem Tablet z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tablet? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Tablet je v kategorii hardware

Klíčová slova: synonymum, význam, slovník, pojem, názvosloví, definice pojmu, co znamená, popis, hardware, lexikon, terminologie, přesný výraz, wiki, formulace, hardware, vysvětlení, co je to Tablet?, terminus technicus


Pojem Tablet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tablet? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

Tablet samsung

Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay
Tablet od společnosti Samsung. Ilustrační fotografie. Autor: Karita88, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Tablet doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Tablet ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Tablet ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tablet ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tablet na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tablet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tablet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tablet například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tablet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tablet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tablet, odpověď na dotaz co je to Tablet?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.