Co je to?
Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co to je Devizový příslib? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Devizový příslib můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Devizový příslib je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, pojem, popis, co to je, lexikon, terminus technicus, formulace, co znamená, vysvětlení, význam slova, Ekonomie, wiki, přesný význam, Devizový příslib, terminologie, synonymum, názvosloví


Pojem Devizový příslib je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devizový příslib? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devizový příslib ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Devizový příslib ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Devizový příslib na Google.cz

Najít výraz Devizový příslib ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Devizový příslib ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Devizový příslib ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Devizový příslib? resp. co přesně označuje termín Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Delegát? Znáte a víte kdo je Tydýt? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Devizový příslib i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.