Co je to?
Odborný výraz, definice slova Devizový příslib. Co znamená slovo Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co je Devizový příslib? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Co je to Devizový příslib? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Devizový příslib. Co znamená slovo Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Devizový příslib) můžete sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Devizový příslib patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: slovník, ekonomie, terminologie, pojem, formulace, termín, odborný výraz, definice pojmu, slovo, definice, přesný výraz, význam slova, co znamená, lexikon, co to je, informace, popis, vysvětlení


Pojem Devizový příslib je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Devizový příslib?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Více informací o slovu Devizový příslib doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devizový příslib ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Devizový příslib ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Devizový příslib na Youtube

Vyhledat pojem Devizový příslib ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Devizový příslib ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili co znamená Devizový příslib? resp. co vlastně znamená slovo Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Komparzista? Znáte a víte kdo je Zora Kolínska? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Devizový příslib i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.