Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co je to Devizový příslib? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Co je to Devizový příslib? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Devizový příslib patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: informace, přesný význam, Devizový příslib, význam, co znamená, pojem, terminus technicus, názvosloví, termín, heslo, formulace, odborné názvosloví, synonymum, popis, slovo, význam slova, slovník, význam pojmu


Pojem Devizový příslib je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devizový příslib? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Jiné zdroje informací o pojmu Devizový příslib

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devizový příslib ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Devizový příslib ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Devizový příslib ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Devizový příslib ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Devizový příslib ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Devizový příslib? resp. co se přesně ukrývá za slovem Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Ladislav Vodička? Znáte a víte kdo je Webmaster? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.