Co je to?
Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co to je Devizový příslib? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Devizový příslib? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Devizový příslib patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: synonymum, slovo, popis, co to je, význam pojmu, názvosloví, Ekonomie, termín, co je to Devizový příslib?, Devizový příslib, význam, přesný význam, informace, heslo, wiki, definice pojmu, Ekonomie, definice


Pojem Devizový příslib je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devizový příslib? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Zkuste zjistit více informací o slovu Devizový příslib v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Devizový příslib ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Devizový příslib ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Devizový příslib ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Devizový příslib ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Devizový příslib na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Devizový příslib? resp. co je to Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Ivan Medek? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.