Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co je to Devizový příslib? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Co je to Devizový příslib? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Devizový příslib? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Devizový příslib patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, informace, co je to Devizový příslib?, definice, synonymum, slovník, co znamená, význam slova, význam, co to je, terminologie, přesný význam, wiki, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu, heslo


Pojem Devizový příslib je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Devizový příslib?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Devizový příslib ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Devizový příslib na Youtube

Vyhledat výraz Devizový příslib ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devizový příslib ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Devizový příslib ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Devizový příslib? resp. co znamená Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Archanděl? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.