Co je to?
Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co to je Devizový příslib? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Co je to Devizový příslib? Význam slova, termín, Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Devizový příslib je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: lexikon, pojem, termín, přesný výraz, slovo, synonymum, význam slova, informace, ekonomie, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, co je to Devizový příslib?, heslo


Pojem Devizový příslib je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Devizový příslib?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Jiné zdroje informací o pojmu Devizový příslib

Hledat pojem Devizový příslib ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Devizový příslib ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devizový příslib ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Devizový příslib ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Devizový příslib ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Devizový příslib? resp. co přesně označuje termín Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Miloslav Šimek? Znáte a víte kdo je Denis Pušilin? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Devizový příslib i v jiné kategorii než v ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.