Co je to?
Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Co to je Devizový příslib? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Devizový příslib?

Devizový příslib je pojem užívaný v době socializmu. Šlo o povolení k čerpání devizových prostředků zahraničních měn, které byly nutné pro výjezd do jiných zemí, nepatřících k socialistickému táboru. Šlo o písemné povolení, které bylo podmínkou, ale neznamenalo automaticky povolení vycestovat. K vycestování musela být ještě výjezdní doložka, což bylo zvláštní úřední povolení. Československé koruny se tak daly vyměnit za cizí měny.
Jednalo se o omezené množství a výměnu musela povolit Státní banka Československa. Na devizový příslib se čekalo i více let. Nebylo vyhověno všem žádostem, příslib nedostaly tzv. nespolehlivé osoby.


Definice výrazu Devizový příslib. Co znamená odborný pojem Devizový příslib z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Devizový příslib? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Devizový příslib je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, formulace, heslo, informace, slovník, Devizový příslib, definice pojmu, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, pojem, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, slovo, co to je, definice


Pojem Devizový příslib je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Devizový příslib?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devizový příslib bylo písemné povolení čerpat devizové prostředky zahraničních měn nutné k výjezdu do nesocialistických zemí (včetně Jugoslávie) v socialistickém Československu. K vlastnímu vycestování do západních zemí toto však nestačilo (nutná podmínka, nikoliv dostačující), k vycestování muselo být navíc ještě vystaveno zvláštní úřední povolení zvané výjezdní doložka.

Jiné informační zdroje o pojmu Devizový příslib

Najít heslo Devizový příslib ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Devizový příslib ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Devizový příslib na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devizový příslib ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Devizový příslib na Google.cz

Zkusit najít výraz Devizový příslib ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Devizový příslib například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Devizový příslib? resp. jaká je definice termínu Devizový příslib? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devizový příslib, odpověď na dotaz co je to Devizový příslib?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.