Co je to?
Definice odborného termínu, slova Specifický symbol. Co znamená pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je to Specifický symbol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Specifický symbol

Specifický symbol je jedním z druhů symbolů u bankovních plateb. Jedná se o dodatečný symbol, který většinou slouží k přesné identifikaci pro stejné případy, které se účtují v různých měsících.
Jde se o číslo, které má nejvýše 10 míst. Specifický symbol většinou doplňuje variabilní symbol. Někdy se funkce variabilního a specifického symbolu zaměňují.


Co je to Specifický symbol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Specifický symbol. Co znamená pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Specifický symbol se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, Bankovnictví, formulace, heslo, synonymum, definice, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, Bankovnictví, terminologie, co znamená, vysvětlení, lexikon


Pojem Specifický symbol je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Specifický symbol? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Specifický symbol je dodatečný symbol bankovních plateb, který je definován jako nejvýše desetimístné číslo, přičemž i algebraicky nevýznamné nuly před začátkem čísla jsou pro vyhodnocení symbolu platné.
Specifický symbol není u plateb povinný, slouží jako rozšiřující identifikátor pro označení například stejných saldokontních případů (IČO, rodné číslo, číslo smlouvy) účtovaných v různých fiskálních měsících, tak aby variabilní symbol mohl dále plnit svou funkci jednoznačného (variabilního /proměnného) identifikátoru konkrétní platby a zároveň bylo možné identifikovat platby za stejný saldokontní případ.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Specifický symbol ve Wikizdrojích

Hledat výraz Specifický symbol ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Specifický symbol ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Specifický symbol na Youtube

Vyhledat pojem Specifický symbol na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Specifický symbol ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Specifický symbol například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Specifický symbol? resp. co znamená slovo Specifický symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Specifický symbol, odpověď na dotaz co je to Specifický symbol?. Víte např. kdo to je Srágora? Znáte a víte kdo je Editor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Specifický symbol hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.