Co je to?
Výraz, termín, definice slova Specifický symbol. Co znamená odborný pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je to Specifický symbol? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Specifický symbol?

Specifický symbol je jedním z druhů symbolů u bankovních plateb. Jedná se o dodatečný symbol, který většinou slouží k přesné identifikaci pro stejné případy, které se účtují v různých měsících.
Jde se o číslo, které má nejvýše 10 míst. Specifický symbol většinou doplňuje variabilní symbol. Někdy se funkce variabilního a specifického symbolu zaměňují.


Co je to Specifický symbol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Specifický symbol. Co znamená odborný pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Specifický symbol s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Specifický symbol se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, informace, význam pojmu, terminologie, definice, názvosloví, synonymum, slovo, vysvětlení, význam slova, co to je, slovník, odborný výraz, formulace, bankovnictví, přesný výraz, pojem


Pojem Specifický symbol je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Specifický symbol? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Specifický symbol je dodatečný symbol bankovních plateb, který je definován jako nejvýše desetimístné číslo, přičemž i algebraicky nevýznamné nuly před začátkem čísla jsou pro vyhodnocení symbolu platné.
Specifický symbol není u plateb povinný, slouží jako rozšiřující identifikátor pro označení například stejných saldokontních případů (IČO, rodné číslo, číslo smlouvy) účtovaných v různých fiskálních měsících, tak aby variabilní symbol mohl dále plnit svou funkci jednoznačného (variabilního /proměnného) identifikátoru konkrétní platby a zároveň bylo možné identifikovat platby za stejný saldokontní případ.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Specifický symbol ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Specifický symbol ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Specifický symbol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Specifický symbol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Specifický symbol ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Specifický symbol ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Specifický symbol například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Specifický symbol? resp. co označuje slovo Specifický symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Specifický symbol, odpověď na dotaz co je to Specifický symbol?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Martin Zounar? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Specifický symbol v jiné sekci než bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.