Co je to?
Odborný výraz, definice slova Specifický symbol. Co znamená slovo Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je Specifický symbol?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Specifický symbol?

Specifický symbol je jedním z druhů symbolů u bankovních plateb. Jedná se o dodatečný symbol, který většinou slouží k přesné identifikaci pro stejné případy, které se účtují v různých měsících.
Jde se o číslo, které má nejvýše 10 míst. Specifický symbol většinou doplňuje variabilní symbol. Někdy se funkce variabilního a specifického symbolu zaměňují.


Co je to Specifický symbol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Specifický symbol. Co znamená slovo Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Specifický symbol) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Specifický symbol patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, popis, bankovnictví, co je to Specifický symbol?, pojem, formulace, význam slova, lexikon, přesný význam, definice, co to je, slovo, heslo


Pojem Specifický symbol je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Specifický symbol dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Specifický symbol je dodatečný symbol bankovních plateb, který je definován jako nejvýše desetimístné číslo, přičemž i algebraicky nevýznamné nuly před začátkem čísla jsou pro vyhodnocení symbolu platné.
Specifický symbol není u plateb povinný, slouží jako rozšiřující identifikátor pro označení například stejných saldokontních případů (IČO, rodné číslo, číslo smlouvy) účtovaných v různých fiskálních měsících, tak aby variabilní symbol mohl dále plnit svou funkci jednoznačného (variabilního /proměnného) identifikátoru konkrétní platby a zároveň bylo možné identifikovat platby za stejný saldokontní případ.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Specifický symbol ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Specifický symbol na Google.cz

Hledat výraz Specifický symbol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Specifický symbol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Specifický symbol ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Specifický symbol ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Specifický symbol například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaká je definice termínu Specifický symbol? resp. jaký je přesný význam slova Specifický symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Specifický symbol, odpověď na dotaz co je to Specifický symbol?. Víte např. kdo to je Emigrant? Znáte a víte kdo je Svatopluk Skopal? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Specifický symbol i v jiné části webu než je kategorie bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, Mix peněz, specifický symbol, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.