Co je to?
Definice odborného termínu, slova Specifický symbol. Co znamená pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je to Specifický symbol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Specifický symbol?

Specifický symbol je jedním z druhů symbolů u bankovních plateb. Jedná se o dodatečný symbol, který většinou slouží k přesné identifikaci pro stejné případy, které se účtují v různých měsících.
Jde se o číslo, které má nejvýše 10 míst. Specifický symbol většinou doplňuje variabilní symbol. Někdy se funkce variabilního a specifického symbolu zaměňují.


Co je to Specifický symbol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Specifický symbol. Co znamená pojem Specifický symbol z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Specifický symbol? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Specifický symbol se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, slovo, význam pojmu, wiki, popis, slovník, definice pojmu, co to je, terminus technicus, přesný význam, význam, definice, co je to Specifický symbol?, přesný výraz, pojem, názvosloví, vysvětlení


Pojem Specifický symbol je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Specifický symbol? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Specifický symbol je dodatečný symbol bankovních plateb, který je definován jako nejvýše desetimístné číslo, přičemž i algebraicky nevýznamné nuly před začátkem čísla jsou pro vyhodnocení symbolu platné.
Specifický symbol není u plateb povinný, slouží jako rozšiřující identifikátor pro označení například stejných saldokontních případů (IČO, rodné číslo, číslo smlouvy) účtovaných v různých fiskálních měsících, tak aby variabilní symbol mohl dále plnit svou funkci jednoznačného (variabilního /proměnného) identifikátoru konkrétní platby a zároveň bylo možné identifikovat platby za stejný saldokontní případ.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Specifický symbol ve vyhledávači Qwant

Najít termín Specifický symbol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Specifický symbol ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Specifický symbol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Specifický symbol na Youtube

Vyhledat slovo Specifický symbol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Specifický symbol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Specifický symbol? resp. co označuje slovo Specifický symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Specifický symbol, odpověď na dotaz co je to Specifický symbol?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Patrik Schick? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.