Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fondán. Co znamená pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je Fondán?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fondán?

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.


Co je to Fondán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fondán. Co znamená pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Fondán se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, pojem, co je to Fondán?, terminus technicus, terminologie, Fondán, jídlo, význam, termín, slovo, co to je, slovník, definice pojmu, jídlo, popis, informace, odborné názvosloví


Pojem Fondán je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fondán? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Další informace o pojmu Fondán hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Fondán ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fondán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Fondán ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fondán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Fondán ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Fondán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fondán například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Fondán? resp. co znamená Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Jana Mařasová? Znáte a víte kdo je Cara Delevingne? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Fondán i jinde než v sekci než v jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, třešně, fondán, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.