Co je to?
Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je to Fondán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fondán

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.


Co je to Fondán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fondán patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: wiki, synonymum, Fondán, informace, význam, slovo, odborný výraz, pojem, terminus technicus, definice, Jídlo, slovník, lexikon, názvosloví, popis, formulace, Jídlo, význam slova


Pojem Fondán je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fondán?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Jiné informační zdroje o pojmu Fondán

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fondán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Fondán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fondán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Fondán ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fondán na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fondán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fondán například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fondán? resp. co vlastně znamená slovo Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.