Co je to?
Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je to Fondán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fondán

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.


Co je to Fondán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fondán patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, přesný význam, význam, co znamená, definice, informace, Jídlo, význam slova, terminus technicus, slovník, synonymum, Jídlo, odborné názvosloví, terminologie, slovo, lexikon, pojem


Pojem Fondán je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fondán? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fondán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fondán ve Wikimedia Commons

Najít slovo Fondán ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Fondán ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Fondán ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Fondán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fondán například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fondán? resp. co je to Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Gabriela Partyšová? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.