Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fondán. Co znamená pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je Fondán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fondán

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.


Co je to Fondán? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fondán. Co znamená pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fondán s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Fondán se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: pojem, jídlo, slovník, formulace, wiki, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, definice, lexikon, přesný výraz, co to je, vysvětlení, slovo, přesný význam, heslo, co je to Fondán?, definice pojmu


Pojem Fondán je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fondán můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Fondán ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Fondán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fondán na Youtube

Zkusit najít frázi Fondán na Google.cz

Zkusit najít heslo Fondán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fondán ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fondán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fondán? resp. jaký je přesný význam slova Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Misionář? Znáte a víte kdo je Heidi Klum? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.