Co je to?
Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je to Fondán? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fondán

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.


Co je to Fondán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fondán s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fondán patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, formulace, termín, význam slova, informace, co je to Fondán?, definice, popis, heslo, Jídlo, co znamená, lexikon, pojem, přesný výraz, co to je, slovo, přesný význam


Pojem Fondán je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fondán? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Více informací o pojmu Fondán lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Fondán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fondán ve Wikimedia Commons

Najít heslo Fondán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Fondán ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Fondán ve Wikislovníku

Hledat pojem Fondán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fondán například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fondán? resp. co vlastně znamená slovo Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Agáta Prachařová? Znáte a víte kdo je Karl Marx? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.