Co je to?
Definice odborného termínu, slova Off-road. Co znamená pojem Off-road z kategorie Technika?

Co je Off-road?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Off-road

Off-road je termín pocházející z angličtiny, v překladu znamená terén. Jde o označení povrchu pro jízdu, který však není upravený pro jízdu standardními vozidly. Ve většině případů jde o přírodní cesty se štěrkovým nebo pískovým povrchem, s blátem, vodou, sněhem a podobně. Takové cesty lze používat jedině vozy, které mají pro takový terén speciální úpravu. Takové vozy se označují Jak terénní neboli off-road vozidla.
Většina výrobců je ze zahraničí, jde například o vozy Hummer, Land Rover, Jeep a další. Své zástupce mají i těžká terénní nákladní vozidla jak Kamaz, Tatra či Praga nebo Zil. Terénní automobily se vyznačují pohonem 4x4, mohutnou konstrukcí a větší světlou výškou, mají karoserie otevřené i uzavřené. Dokážou se pohybovat ve skutečně obtížném terénu a zvládnou jak obtížný terén, tak vodu i bahno. Nezastaví je ani prudký pokles nebo stoupání. Terénní vozy a jejich jízda mohou mít nepříznivý dopad na životní prostředí, proto v některých zemích musí být pro jízdu v terénu zvláštní povolení.


Co je to Off-road? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Off-road. Co znamená pojem Off-road z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Off-road sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Off-road patří do sekce technika

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, Off-road, technika, technika, terminologie, formulace, co je to Off-road?, popis, vysvětlení, definice, slovník, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, informace, heslo, odborný výraz


Pojem Off-road je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Off-road dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Off-road (česky terénní vozidlo) je vozidlo vybavené k jízdě po nezpevněném povrchu. Mezi charakteristické znaky patří široké pneumatiky, měkčí tlumiče, pohon všech kol a uzávěrka diferenciálu. Zvláštní vozidla mohou být vybavena pásy.
Terénní vozidla jsou využívána armádou (HMMWV, GAZ 69, Honker,...), jako užitková vozidla při práci (například v lesnictví) i při motorsportu. Časté jsou i SUV, automobily uzpůsobené jak k jízdě po silnicích, tak i v terénu, určené především k rekreaci.

Další informační zdroje o slovu Off-road

Zkusit najít výraz Off-road na Google.cz

Zkusit najít výraz Off-road na Google obrázcích

Hledat slovo Off-road ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Off-road ve Wikislovníku

Najít heslo Off-road ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Off-road ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Off-road například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená Off-road? resp. jaká je definice termínu Off-road? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Off-road, odpověď na dotaz co je to Off-road?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Lilka Ročáková? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, Futuristický stroj, off-road, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.