Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Klišé. Co znamená pojem Klišé z kategorie Kultura?

Co to je Klišé? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Klišé

Klišé pochází z francouzského slova cliché, což značí kopii, otisk, stereotyp. Původně se pojem klišé užíval v oboru typografie, kde označoval destičku s často se opakujícím stejným textem. Přenesený a častěji užívaný význam slova klišé je časté opakování slovních spojení, kdy slova kvůli častému a bezmyšlenkovitému opakování ztrácejí svůj smysl a stávají se všedními a frázovitými. Klišé se velmi často vyskytují v žurnalistice, v nejrůznějších projevech, ale i v umělecké oblasti.

Co je to Klišé? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Klišé. Co znamená pojem Klišé z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Klišé patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: význam, Kultura, synonymum, heslo, lexikon, odborný výraz, Kultura, termín, co znamená, co to je, terminus technicus, pojem, informace, formulace, slovo, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Klišé je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Klišé?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Klišé (z fr. cliché) znamená obtisk, identickou kopii, stereotyp. V původním významu v typografii znamenalo destičku s neměnným, často opakovaným textem, která vznikla jako otisk sazby a nemusela se znovu sázet. Později štoček, destičku s vystouplou kresbou nebo obrázky pro tisk z výšky (knihtisk).

Odtud v přeneseném významu myšlenkový stereotyp, často opakované spojení představ nebo slov (slovní spojení). Nejčastěji otřelá metafora, která bezmyšlenkovitým opakováním ztratila smysl a stala se konvenční banalitou a frází. Vyskytují se hlavně v novinářské a politické řeči, ale existují i odborná, výtvarná nebo filmová klišé.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klišé ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Klišé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Klišé ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Klišé ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Klišé ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Klišé ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klišé například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Klišé? resp. jaký je význam slova Klišé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klišé, odpověď na dotaz co je to Klišé?. Víte např. kdo to je Rezident? Znáte a víte kdo je Tomáš Drahoňovský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.