Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co je to Meteorit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Meteorit?

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Meteorit? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Meteorit patří do sekce příroda

Klíčová slova: co znamená, informace, Meteorit, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, význam, termín, co je to Meteorit?, přesný výraz, význam pojmu, slovník, příroda, wiki, popis, co to je, heslo


Pojem Meteorit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meteorit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Meteorit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Meteorit na Google.cz

Zkusit najít slovo Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Meteorit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Meteorit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Meteorit? resp. co znamená Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Emmanuel Macron? Znáte a víte kdo je Čumil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Meteorit v jiné sekci než příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?