Co je to?
Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co to je Meteorit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Meteorit

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Meteorit? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Meteorit je v sekci Příroda

Klíčová slova: Příroda, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, co je to Meteorit?, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, popis, lexikon, terminologie, wiki, Meteorit, význam, synonymum, co to je, termín


Pojem Meteorit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meteorit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorit ve Wikimedia Commons

Najít pojem Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Meteorit ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Meteorit ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meteorit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Meteorit? resp. co znamená Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Důvěrník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?