Co je to?
Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co to je Meteorit? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Meteorit?

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Meteorit s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Meteorit patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: přesný význam, Příroda, význam pojmu, co to je, definice, lexikon, formulace, terminologie, termín, Meteorit, přesný výraz, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, co je to Meteorit?, odborný výraz, Příroda


Pojem Meteorit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meteorit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Meteorit ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorit ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Meteorit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Meteorit ve Wikizdrojích

Najít termín Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Meteorit? resp. jaký je přesný význam slova Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?