Co je to?
Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co to je Meteorit? Význam slova

Co znamená termín Meteorit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Meteorit? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Meteorit je v kategorii Příroda

Klíčová slova: definice pojmu, informace, popis, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, formulace, slovo, názvosloví, co to je, slovník, odborný výraz, Příroda, terminologie, heslo, význam slova, význam, Příroda


Pojem Meteorit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meteorit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Meteorit ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Meteorit na Youtube

Vyhledat heslo Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorit ve Wikimedia Commons

Najít termín Meteorit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Meteorit na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Meteorit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Námořník? Znáte a víte kdo je Důvěrník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Meteorit hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?