Co je to?
Odborný výraz, definice slova Meteorit. Co znamená pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co je Meteorit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Meteorit?

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Meteorit. Co znamená pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Meteorit se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, přesný význam, význam slova, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, synonymum, definice, co to je, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, slovo, wiki, příroda, Meteorit


Pojem Meteorit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Meteorit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Jiné zdroje informací o pojmu Meteorit

Zkusit najít heslo Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Meteorit ve Wikislovníku

Najít pojem Meteorit ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Meteorit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Meteorit? resp. co znamená výraz Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Eva Samková? Znáte a víte kdo je Neřád? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Meteorit v jiné sekci než příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?