Co je to?
Definice výrazu, termínu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co je Meteorit?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Meteorit?

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Meteorit se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Meteorit je v kategorii příroda

Klíčová slova: příroda, slovo, přesný význam, formulace, co je to Meteorit?, příroda, terminologie, synonymum, heslo, odborné názvosloví, pojem, lexikon, odborný výraz, Meteorit, význam, význam pojmu, slovník, názvosloví


Pojem Meteorit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Meteorit dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Pro více informací o heslu Meteorit zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meteorit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Meteorit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Meteorit ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Meteorit ve Wikizdrojích

Najít termín Meteorit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice slova Meteorit? resp. jaká je definice termínu Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Zuzana Burianová? Znáte a víte kdo je Mizera? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, čistá voda, meteorit, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?