Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co je to Meteorit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Meteorit

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.


Co je to Meteorit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Meteorit? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Meteorit se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, co je to Meteorit?, význam slova, přesný význam, popis, formulace, informace, slovo, synonymum, Meteorit, příroda, slovník, význam, co to je, vysvětlení, co znamená, význam pojmu


Pojem Meteorit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Meteorit? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Meteorit je menší kosmické těleso (původně meteoroid), které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety). Pokud středně velký nebo větší meteoroid vletí do zemské atmosféry, vidíme světelný jev, který nazýváme meteor, v případě větší jasnosti bolid. Rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Pro malá tělesa se používá označení mikrometeorit.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Meteorit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Meteorit na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorit ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Meteorit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meteorit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Meteorit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorit například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Meteorit? resp. co je to Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Rošťák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?