Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ordovik?

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ordovik se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ordovik se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: co znamená, slovo, definice, pojem, význam, co je to Ordovik?, wiki, terminologie, přesný význam, vysvětlení, formulace, význam pojmu, definice pojmu, popis, terminus technicus, co to je, heslo, synonymum


Pojem Ordovik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ordovik dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ordovik je geologický útvar starších prvohor (paleozoikum) a je tedy také součástí eónu fanerozoika. Název zavedl C. Lapworth roku 1879 podle kmene Ordoviků (severní Wales) pro uloženiny tzv. druhé fauny, kterým v Čechách odpovídala Barrandova etapa D. Název sám byl však kodifikován až na 21. geologickém kongresu v Kodani roku 1960.

Trilobit

Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Ordovik v následujících zdrojích

Najít pojem Ordovik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ordovik ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Ordovik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ordovik ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ordovik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Ordovik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ordovik? resp. jaký je význam slova Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Bačkora? Znáte a víte kdo je Paša? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ordovik i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.