Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ordovik

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ordovik? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ordovik se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, co znamená, názvosloví, význam slova, co je to Ordovik?, vysvětlení, odborný výraz, wiki, slovník, popis, informace, Ordovik, pojem, Věda, definice, přesný výraz, terminologie, formulace


Pojem Ordovik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Ordovik

Najít heslo Ordovik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ordovik na Google.cz

Hledat videa s názvem Ordovik na Youtube

Najít výraz Ordovik ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ordovik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ordovik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ordovik? resp. co znamená výraz Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Jude Law? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.