Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ordovik

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ordovik se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, význam pojmu, pojem, formulace, terminus technicus, přesný význam, termín, vysvětlení, terminologie, synonymum, co to je, informace, význam, popis, definice, slovo, wiki


Pojem Ordovik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ordovik? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ordovik je geologický útvar starších prvohor (paleozoikum) a je tedy také součástí eónu fanerozoika. Název zavedl C. Lapworth roku 1879 podle kmene Ordoviků (severní Wales) pro uloženiny tzv. druhé fauny, kterým v Čechách odpovídala Barrandova etapa D. Název sám byl však kodifikován až na 21. geologickém kongresu v Kodani roku 1960.

Trilobit

Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Ordovik v následujících zdrojích

Hledat pojem Ordovik ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ordovik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ordovik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ordovik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ordovik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ordovik ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ordovik? resp. co přesně znamená slovo Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Ryan Lochte? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.