Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Co znamená termín Ordovik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ordovik) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ordovik patří do kategorie Věda

Klíčová slova: termín, formulace, význam pojmu, vysvětlení, popis, synonymum, co to je, přesný výraz, co je to Ordovik?, informace, odborný výraz, definice, slovník, wiki, lexikon, Věda, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Ordovik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Ordovik na Google.cz

Vyhledat slovo Ordovik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ordovik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ordovik ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ordovik ve Wikipedii

Vyhledat pojem Ordovik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ordovik? resp. co přesně označuje termín Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Jean Reno? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ordovik hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.