Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je Ordovik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ordovik?

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ordovik? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ordovik patří do sekce věda

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, věda, věda, co to je, synonymum, význam, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, termín, názvosloví, slovo, co je to Ordovik?, odborný výraz, informace


Pojem Ordovik je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ordovik? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ordovik je geologický útvar starších prvohor (paleozoikum) a je tedy také součástí eónu fanerozoika. Název zavedl C. Lapworth roku 1879 podle kmene Ordoviků (severní Wales) pro uloženiny tzv. druhé fauny, kterým v Čechách odpovídala Barrandova etapa D. Název sám byl však kodifikován až na 21. geologickém kongresu v Kodani roku 1960.

Trilobit

Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Ordovik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ordovik ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ordovik ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ordovik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Ordovik ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Ordovik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Ordovik? resp. jaká je definice termínu Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Josef Bláha? Znáte a víte kdo je August Seydler? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.