Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ordovik. Co znamená odborný pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Co znamená termín Ordovik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.


Co je to Ordovik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ordovik. Co znamená odborný pojem Ordovik z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ordovik? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ordovik je v kategorii věda

Klíčová slova: heslo, formulace, definice, definice pojmu, terminus technicus, Ordovik, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, pojem, co znamená, odborný výraz, termín, význam, slovník, synonymum, popis, věda


Pojem Ordovik je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ordovik můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ordovik je geologický útvar starších prvohor (paleozoikum) a je tedy také součástí eónu fanerozoika. Název zavedl C. Lapworth roku 1879 podle kmene Ordoviků (severní Wales) pro uloženiny tzv. druhé fauny, kterým v Čechách odpovídala Barrandova etapa D. Název sám byl však kodifikován až na 21. geologickém kongresu v Kodani roku 1960.

Trilobit

Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Zkamenělý trilobit Asaphus expansus robustus je typickým zástupcem ordoviku. Autor: Tomleetaiwan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ordovik ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ordovik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ordovik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ordovik ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ordovik na Youtube

Vyhledat termín Ordovik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ordovik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ordovik? resp. co je to Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Karel Werner? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ordovik v jiné sekci než věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.