Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Co to je Lesopark? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lesopark?

Lesopark, jinak také lesní park nebo park vybudovaný v lese, je ve většině případů příměstským parkem. Jde o kombinaci klasického městského parku a prvků původního lesa. Nesplňuje funkci lesa jako zásoby dřevní hmoty, ale jeho hlavním účelem je poskytnout odpovídající zdravý prostor pro odpočinek, zábavu, a sportovní aktivity obyvatel. K dalším funkcím lesoparku patří tvorba krajiny, estetická a okrasná funkce. Proto se lesoparky zakládají především v okrajových oblastech velkých měst, okolí lázní a rekreačních středisek.
Způsob úpravy lesoparku využívají i jiná zařízení, jako jsou skanzeny, muzea v přírodě nebo zoologické zahrady. Od původního lesa se lesopark liší především pravenými lesními cestami, které tvoří propojenou síť. Cesty jsou lemovány lavičkami, altánky, odpočivadly, zahradními kouty, dětskými hřišti, vodními plochami, sportovním zařízením pro venkovní použití a dalším vybavením, které se obvykle v parcích nachází.


Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Lesopark sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lesopark je v kategorii Příroda

Klíčová slova: pojem, lexikon, wiki, slovník, popis, odborný výraz, synonymum, přesný význam, heslo, slovo, význam pojmu, informace, definice pojmu, co znamená, Lesopark, Příroda, vysvětlení, význam slova


Pojem Lesopark je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lesopark? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lesopark (neboli lesní park či park v lese) je obvykle příměstský les, který v sobě kombinuje prvky původního lesa a běžného městského parku.
Na rozdíl od běžného lesa je zde potlačena jeho původní funkce produkce dřevní hmoty ve prospěch nové základní funkce, kterou je zde především oddech, odpočinek, relaxace, rekreace, zábava a sportovní aktivity obyvatelstva, nezanedbatelná je zde i jeho funkce okrasná, estetická a krajinotvorná. Z těchto důvodů lesoparky obvykle bývají zřizovány zejména na okrajích velkých měst respektive v okolí velkých lidských sídlišť, v okolí lázeňských měst nebo v okolí hojně navštěvovaných rekreačních středisek. Lesoparkovou úpravu mohou mít i některé zoologické zahrady (např. ZOO Brno nebo ZOO Ostrava), muzea v přírodě apod.

Pro více informací o heslu Lesopark zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Lesopark ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Lesopark ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Lesopark na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesopark ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Lesopark ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Lesopark ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesopark například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lesopark? resp. co přesně označuje termín Lesopark? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesopark, odpověď na dotaz co je to Lesopark?. Víte např. kdo to je Whitney Houston? Znáte a víte kdo je Můra? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?