Co je to?
Definice výrazu Lesopark. Co znamená odborný pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Co je Lesopark?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lesopark?

Lesopark, jinak také lesní park nebo park vybudovaný v lese, je ve většině případů příměstským parkem. Jde o kombinaci klasického městského parku a prvků původního lesa. Nesplňuje funkci lesa jako zásoby dřevní hmoty, ale jeho hlavním účelem je poskytnout odpovídající zdravý prostor pro odpočinek, zábavu, a sportovní aktivity obyvatel. K dalším funkcím lesoparku patří tvorba krajiny, estetická a okrasná funkce. Proto se lesoparky zakládají především v okrajových oblastech velkých měst, okolí lázní a rekreačních středisek.
Způsob úpravy lesoparku využívají i jiná zařízení, jako jsou skanzeny, muzea v přírodě nebo zoologické zahrady. Od původního lesa se lesopark liší především pravenými lesními cestami, které tvoří propojenou síť. Cesty jsou lemovány lavičkami, altánky, odpočivadly, zahradními kouty, dětskými hřišti, vodními plochami, sportovním zařízením pro venkovní použití a dalším vybavením, které se obvykle v parcích nachází.


Co je to Lesopark? Význam slova, termín, Definice výrazu Lesopark. Co znamená odborný pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Lesopark je v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, slovo, definice, popis, přesný význam, význam pojmu, informace, odborný výraz, význam, wiki, lexikon, význam slova, co znamená, formulace, heslo, co je to Lesopark?, pojem, terminologie


Pojem Lesopark je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lesopark píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lesopark (neboli lesní park či park v lese) je obvykle příměstský les, který v sobě kombinuje prvky původního lesa a běžného městského parku.
Na rozdíl od běžného lesa je zde potlačena jeho původní funkce produkce dřevní hmoty ve prospěch nové základní funkce, kterou je zde především oddech, odpočinek, relaxace, rekreace, zábava a sportovní aktivity obyvatelstva, nezanedbatelná je zde i jeho funkce okrasná, estetická a krajinotvorná. Z těchto důvodů lesoparky obvykle bývají zřizovány zejména na okrajích velkých měst respektive v okolí velkých lidských sídlišť, v okolí lázeňských měst nebo v okolí hojně navštěvovaných rekreačních středisek. Lesoparkovou úpravu mohou mít i některé zoologické zahrady (např. ZOO Brno nebo ZOO Ostrava), muzea v přírodě apod.

Další zdroje informací

Hledat pojem Lesopark ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Lesopark ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Lesopark na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lesopark ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lesopark ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Lesopark ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesopark například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Lesopark? resp. co přesně znamená slovo Lesopark? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesopark, odpověď na dotaz co je to Lesopark?. Víte např. kdo to je Lyle Lovett? Znáte a víte kdo je Dana Emingerová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, kouzelný les, lesopark, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?