Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Co to je Lesopark? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lesopark?

Lesopark, jinak také lesní park nebo park vybudovaný v lese, je ve většině případů příměstským parkem. Jde o kombinaci klasického městského parku a prvků původního lesa. Nesplňuje funkci lesa jako zásoby dřevní hmoty, ale jeho hlavním účelem je poskytnout odpovídající zdravý prostor pro odpočinek, zábavu, a sportovní aktivity obyvatel. K dalším funkcím lesoparku patří tvorba krajiny, estetická a okrasná funkce. Proto se lesoparky zakládají především v okrajových oblastech velkých měst, okolí lázní a rekreačních středisek.
Způsob úpravy lesoparku využívají i jiná zařízení, jako jsou skanzeny, muzea v přírodě nebo zoologické zahrady. Od původního lesa se lesopark liší především pravenými lesními cestami, které tvoří propojenou síť. Cesty jsou lemovány lavičkami, altánky, odpočivadly, zahradními kouty, dětskými hřišti, vodními plochami, sportovním zařízením pro venkovní použití a dalším vybavením, které se obvykle v parcích nachází.


Co je to Lesopark? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lesopark můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Lesopark je v kategorii příroda

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, terminologie, formulace, slovník, odborné názvosloví, lexikon, příroda, termín, přesný výraz, heslo, názvosloví, slovo, Lesopark, co znamená, informace, význam pojmu, význam


Pojem Lesopark je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lesopark?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lesopark (neboli lesní park či park v lese) je obvykle příměstský les, který v sobě kombinuje prvky původního lesa a běžného městského parku.
Na rozdíl od běžného lesa je zde potlačena jeho původní funkce produkce dřevní hmoty ve prospěch nové základní funkce, kterou je zde především oddech, odpočinek, relaxace, rekreace, zábava a sportovní aktivity obyvatelstva, nezanedbatelná je zde i jeho funkce okrasná, estetická a krajinotvorná. Z těchto důvodů lesoparky obvykle bývají zřizovány zejména na okrajích velkých měst respektive v okolí velkých lidských sídlišť, v okolí lázeňských měst nebo v okolí hojně navštěvovaných rekreačních středisek. Lesoparkovou úpravu mohou mít i některé zoologické zahrady (např. ZOO Brno nebo ZOO Ostrava), muzea v přírodě apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Lesopark v následujících zdrojích

Najít heslo Lesopark na Google.cz

Zkusit najít Lesopark ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Lesopark ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesopark ve Wikimedia Commons

Najít pojem Lesopark ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Lesopark ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesopark například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Lesopark? resp. co přesně označuje termín Lesopark? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesopark, odpověď na dotaz co je to Lesopark?. Víte např. kdo to je Šochet? Znáte a víte kdo je Dan Reynolds? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?