Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Co je Lesopark? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lesopark?

Lesopark, jinak také lesní park nebo park vybudovaný v lese, je ve většině případů příměstským parkem. Jde o kombinaci klasického městského parku a prvků původního lesa. Nesplňuje funkci lesa jako zásoby dřevní hmoty, ale jeho hlavním účelem je poskytnout odpovídající zdravý prostor pro odpočinek, zábavu, a sportovní aktivity obyvatel. K dalším funkcím lesoparku patří tvorba krajiny, estetická a okrasná funkce. Proto se lesoparky zakládají především v okrajových oblastech velkých měst, okolí lázní a rekreačních středisek.
Způsob úpravy lesoparku využívají i jiná zařízení, jako jsou skanzeny, muzea v přírodě nebo zoologické zahrady. Od původního lesa se lesopark liší především pravenými lesními cestami, které tvoří propojenou síť. Cesty jsou lemovány lavičkami, altánky, odpočivadly, zahradními kouty, dětskými hřišti, vodními plochami, sportovním zařízením pro venkovní použití a dalším vybavením, které se obvykle v parcích nachází.


Co je to Lesopark? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lesopark. Co znamená pojem Lesopark z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lesopark s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Lesopark se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, význam pojmu, informace, vysvětlení, slovo, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, názvosloví, význam slova, popis, přesný výraz, význam, synonymum, Lesopark, co znamená, co je to Lesopark?


Pojem Lesopark je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lesopark? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lesopark (neboli lesní park či park v lese) je obvykle příměstský les, který v sobě kombinuje prvky původního lesa a běžného městského parku.
Na rozdíl od běžného lesa je zde potlačena jeho původní funkce produkce dřevní hmoty ve prospěch nové základní funkce, kterou je zde především oddech, odpočinek, relaxace, rekreace, zábava a sportovní aktivity obyvatelstva, nezanedbatelná je zde i jeho funkce okrasná, estetická a krajinotvorná. Z těchto důvodů lesoparky obvykle bývají zřizovány zejména na okrajích velkých měst respektive v okolí velkých lidských sídlišť, v okolí lázeňských měst nebo v okolí hojně navštěvovaných rekreačních středisek. Lesoparkovou úpravu mohou mít i některé zoologické zahrady (např. ZOO Brno nebo ZOO Ostrava), muzea v přírodě apod.

Hledejte pojem Lesopark v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Lesopark ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lesopark ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lesopark ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Lesopark na Google.cz

Hledat videa s názvem Lesopark na Youtube

Vyhledat slovo Lesopark ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesopark například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lesopark? resp. co přesně označuje termín Lesopark? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesopark, odpověď na dotaz co je to Lesopark?. Víte např. kdo to je Gentleman? Znáte a víte kdo je Hynek Bočan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Lesopark i v jiné kategorii než v příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?