Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Co je Antisemitismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Antisemitismus?

Antisemitismus je označení pro předsudky, předpojatost či nepřátelské jednání především vůči židovské rase a Židům obecně. Patří k druhům xenofobie a může se projevovat různými způsoby od pocitů nenávisti, nepřátelských projevů jednotlivých osob až k organizovanému násilí.
Nejhrůznějším projevem antisemitismu byla nacistická ideologie se všemi svými důsledky – vězněním, zabavováním majetku, koncentračními tábory a masovým vyhlazováním.


Co je to Antisemitismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Antisemitismus se nachází v sekci politika

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, co znamená, terminologie, heslo, wiki, pojem, slovo, synonymum, co to je, Antisemitismus, odborný výraz, popis, co je to Antisemitismus?, politika, politika, definice pojmu, definice


Pojem Antisemitismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antisemitismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Antisemitismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antisemitismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antisemitismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Antisemitismus na Youtube

Najít heslo Antisemitismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Antisemitismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemitismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Antisemitismus? resp. co přesně znamená slovo Antisemitismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antisemitismus, odpověď na dotaz co je to Antisemitismus?. Víte např. kdo to je Marta Verner? Znáte a víte kdo je Ivan Pilný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.