Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Co to je Antisemitismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Antisemitismus?

Antisemitismus je označení pro předsudky, předpojatost či nepřátelské jednání především vůči židovské rase a Židům obecně. Patří k druhům xenofobie a může se projevovat různými způsoby od pocitů nenávisti, nepřátelských projevů jednotlivých osob až k organizovanému násilí.
Nejhrůznějším projevem antisemitismu byla nacistická ideologie se všemi svými důsledky – vězněním, zabavováním majetku, koncentračními tábory a masovým vyhlazováním.


Co je to Antisemitismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Antisemitismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, co je to Antisemitismus?, terminus technicus, termín, heslo, Politika, vysvětlení, wiki, Antisemitismus, Politika, informace, přesný význam, co to je, odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená


Pojem Antisemitismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Antisemitismus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Antisemitismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Antisemitismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Antisemitismus ve Wikislovníku

Najít slovo Antisemitismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Antisemitismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antisemitismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemitismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Antisemitismus? resp. co znamená slovo Antisemitismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antisemitismus, odpověď na dotaz co je to Antisemitismus?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Elektrikář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.