Co je to?
Definice výrazu Antisemitismus. Co znamená odborný pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Co to je Antisemitismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Antisemitismus?

Antisemitismus je označení pro předsudky, předpojatost či nepřátelské jednání především vůči židovské rase a Židům obecně. Patří k druhům xenofobie a může se projevovat různými způsoby od pocitů nenávisti, nepřátelských projevů jednotlivých osob až k organizovanému násilí.
Nejhrůznějším projevem antisemitismu byla nacistická ideologie se všemi svými důsledky – vězněním, zabavováním majetku, koncentračními tábory a masovým vyhlazováním.


Co je to Antisemitismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Antisemitismus. Co znamená odborný pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Antisemitismus? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Antisemitismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, význam slova, politika, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, slovo, význam, co znamená, význam pojmu, slovník, co to je, heslo, termín, formulace, přesný význam, názvosloví


Pojem Antisemitismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antisemitismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Antisemitismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Antisemitismus ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Antisemitismus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Antisemitismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Antisemitismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antisemitismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemitismus například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Antisemitismus? resp. co znamená slovo Antisemitismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antisemitismus, odpověď na dotaz co je to Antisemitismus?. Víte např. kdo to je Kverulant? Znáte a víte kdo je Drvoštěp? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antisemitismus v jiné sekci než politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.