Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Co je Antisemitismus?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Antisemitismus

Antisemitismus je označení pro předsudky, předpojatost či nepřátelské jednání především vůči židovské rase a Židům obecně. Patří k druhům xenofobie a může se projevovat různými způsoby od pocitů nenávisti, nepřátelských projevů jednotlivých osob až k organizovanému násilí.
Nejhrůznějším projevem antisemitismu byla nacistická ideologie se všemi svými důsledky – vězněním, zabavováním majetku, koncentračními tábory a masovým vyhlazováním.


Co je to Antisemitismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antisemitismus. Co znamená pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antisemitismus s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Antisemitismus se nachází v sekci politika

Klíčová slova: popis, termín, terminus technicus, synonymum, vysvětlení, názvosloví, wiki, terminologie, slovník, význam pojmu, politika, pojem, definice, lexikon, formulace, odborný výraz, definice pojmu, co to je


Pojem Antisemitismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Antisemitismus píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů.

Pro další informace o termínu Antisemitismus zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Antisemitismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Antisemitismus na Youtube

Hledat heslo Antisemitismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Antisemitismus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Antisemitismus na Google obrázcích

Vyhledat pojem Antisemitismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemitismus například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Antisemitismus? resp. co znamená výraz Antisemitismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antisemitismus, odpověď na dotaz co je to Antisemitismus?. Víte např. kdo to je Lucie Charvátová? Znáte a víte kdo je Kardiak? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Vládní budova, antisemitismus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.