Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antisemitismus. Co znamená odborný pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Co je to Antisemitismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Antisemitismus?

Antisemitismus je označení pro předsudky, předpojatost či nepřátelské jednání především vůči židovské rase a Židům obecně. Patří k druhům xenofobie a může se projevovat různými způsoby od pocitů nenávisti, nepřátelských projevů jednotlivých osob až k organizovanému násilí.
Nejhrůznějším projevem antisemitismu byla nacistická ideologie se všemi svými důsledky – vězněním, zabavováním majetku, koncentračními tábory a masovým vyhlazováním.


Co je to Antisemitismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antisemitismus. Co znamená odborný pojem Antisemitismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Antisemitismus je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, wiki, význam, Antisemitismus, informace, synonymum, heslo, přesný význam, politika, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, terminologie, význam slova, odborné názvosloví, definice, význam pojmu


Pojem Antisemitismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Antisemitismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Antisemitismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Antisemitismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Antisemitismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Antisemitismus ve Wikizdrojích

Najít heslo Antisemitismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Antisemitismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemitismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Antisemitismus? resp. co znamená výraz Antisemitismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antisemitismus, odpověď na dotaz co je to Antisemitismus?. Víte např. kdo to je Fridrich Öttinger? Znáte a víte kdo je Otec národa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antisemitismus v jiné sekci než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.