Co je to?
Definice výrazu Žánr. Co znamená odborný pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co to je Žánr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žánr

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Definice výrazu Žánr. Co znamená odborný pojem Žánr z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Žánr můžete sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Žánr je v kategorii literatura

Klíčová slova: slovo, formulace, heslo, wiki, co je to Žánr?, vysvětlení, popis, význam slova, synonymum, termín, literatura, co to je, význam, význam pojmu, informace, pojem, slovník, názvosloví


Pojem Žánr je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žánr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Žánr (fran. genre – druh) je rozdělení konkrétních forem umění podle kritérií relevantních dané formě (např. filmový žánr, fotografický žánr, hudební žánr nebo literární žánr, herní žánr). Ve všech odvětvích umění jsou však žánry neurčité kategorie bez pevných hranic a jsou určeny především zažitými konvencemi. Mnoho děl pak jde napříč několika žánry a používá a kombinuje tyto konvence, často zde dochází ke vzájemnému prolínání jednotlivých žánrů, případně i k jejich vzájemnému ovlivňování apod.

Více informací o slovu Žánr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Žánr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Žánr na Google.cz

Hledat videa s názvem Žánr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žánr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Žánr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žánr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Žánr? resp. jaký je přesný význam slova Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Ivo Vondrák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.