Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Žánr?

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Žánr s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žánr je v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, Literatura, přesný výraz, co je to Žánr?, wiki, terminus technicus, přesný význam, pojem, popis, Literatura, odborný výraz, terminologie, názvosloví, význam, lexikon, termín, definice


Pojem Žánr je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Žánr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žánr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Žánr ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Žánr na Google.cz

Hledat výraz Žánr ve Wikipedii

Hledat slovo Žánr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Žánr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Žánr? resp. co znamená výraz Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Reverend? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.