Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Žánr?

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Žánr? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žánr se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, Literatura, co to je, popis, názvosloví, co je to Žánr?, informace, význam slova, pojem, odborný výraz, přesný význam, wiki, heslo, lexikon, definice, co znamená, význam


Pojem Žánr je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žánr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žánr (fran. genre – druh) je rozdělení konkrétních forem umění podle kritérií relevantních dané formě (např. filmový žánr, fotografický žánr, hudební žánr nebo literární žánr, herní žánr). Ve všech odvětvích umění jsou však žánry neurčité kategorie bez pevných hranic a jsou určeny především zažitými konvencemi. Mnoho děl pak jde napříč několika žánry a používá a kombinuje tyto konvence, často zde dochází ke vzájemnému prolínání jednotlivých žánrů, případně i k jejich vzájemnému ovlivňování apod.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Žánr na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žánr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Žánr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Žánr na Google.cz

Najít termín Žánr ve Wikislovníku

Hledat heslo Žánr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Žánr? resp. jaký je význam slova Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Spotter? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.