Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Žánr?

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Žánr můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Žánr je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, vysvětlení, co je to Žánr?, odborný výraz, přesný výraz, co to je, význam, odborné názvosloví, slovník, lexikon, co znamená, slovo, přesný význam, popis, Žánr, pojem, názvosloví, význam pojmu


Pojem Žánr je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Žánr na Google.cz

Zkusit najít termín Žánr ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žánr ve Wikimedia Commons

Hledat termín Žánr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Žánr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Žánr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Žánr? resp. co přesně označuje termín Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Reverend? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.