Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žánr

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Žánr sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žánr je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, termín, přesný výraz, co to je, Žánr, wiki, slovo, co znamená, odborné názvosloví, informace, pojem, popis, formulace, synonymum, definice pojmu, slovník, význam pojmu, terminologie


Pojem Žánr je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žánr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žánr (fran. genre – druh) je rozdělení konkrétních forem umění podle kritérií relevantních dané formě (např. filmový žánr, fotografický žánr, hudební žánr nebo literární žánr, herní žánr). Ve všech odvětvích umění jsou však žánry neurčité kategorie bez pevných hranic a jsou určeny především zažitými konvencemi. Mnoho děl pak jde napříč několika žánry a používá a kombinuje tyto konvence, často zde dochází ke vzájemnému prolínání jednotlivých žánrů, případně i k jejich vzájemnému ovlivňování apod.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Žánr ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Žánr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Žánr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Žánr ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Žánr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žánr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Žánr? resp. jaký je význam pojmu Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Farmaceut? Znáte a víte kdo je Radek Bartoníček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.