Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žánr. Co znamená odborný pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Žánr

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.


Co je to Žánr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žánr. Co znamená odborný pojem Žánr z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Žánr sdílejte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Žánr je v kategorii literatura

Klíčová slova: lexikon, co znamená, přesný význam, slovo, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, literatura, wiki, význam, odborný výraz, Žánr, synonymum, slovník, význam pojmu, formulace, pojem, přesný výraz


Pojem Žánr je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žánr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Žánr (fran. genre – druh) je rozdělení konkrétních forem umění podle kritérií relevantních dané formě (např. filmový žánr, fotografický žánr, hudební žánr nebo literární žánr, herní žánr). Ve všech odvětvích umění jsou však žánry neurčité kategorie bez pevných hranic a jsou určeny především zažitými konvencemi. Mnoho děl pak jde napříč několika žánry a používá a kombinuje tyto konvence, často zde dochází ke vzájemnému prolínání jednotlivých žánrů, případně i k jejich vzájemnému ovlivňování apod.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Žánr ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Žánr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Žánr ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Žánr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žánr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Žánr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žánr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Žánr? resp. co označuje slovo Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Pavlína Pořízková? Znáte a víte kdo je Richard Carapaz? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Žánr v jiné sekci než literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.