Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vřesoviště. Co znamená pojem Vřesoviště z kategorie Příroda?

Co je to Vřesoviště? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vřesoviště?

Vřesoviště je otevřený prostor s křovinnou vegetací. Vyskytuje se na velkých plochách na všech kontinentech. Podmínkou pro vznik vřesoviště jsou kyselé neúrodné půdy. Menší vřesoviště lze nalézt ve všech oblastech světa, kde je vhodné klima. České pojmenování vřesoviště je odvozeno od vřesu, který se v těchto místech hojně vyskytuje. Vřesoviště se uměle budují i v zahradách a parcích. V Evropě bývají tyto prostory většinou důsledkem lidské činnosti, kdy byly vykáceny lesy a vegetace vypálena, vypasena nebo byly odstraněny drny trávních porostů.
Půda vřesoviště se vyznačuje neúrodností a vysokou kyselostí. Někdy obsahuje mnoho písku, proto se zde neudrží voda. To je důvodem, proč zde roste mnoho stálezelených nebo poloopadavých keřů. Ty si sice ponechávají nadzemní části i přes zimu, ale nesnášejí právě nejlépe mráz. Z dalších rostlin se zde vyskytují vřesy a vřesovce, kručinky, hlodáše, borůvky, brusinky, jalovce a borovice. Mezi bylinami zde převládají kostřava, metlička, tomka, jestřábník, hvozdík a další. Na mnoha vřesovištích převažuje vřes a lišejníky.


Co je to Vřesoviště? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vřesoviště. Co znamená pojem Vřesoviště z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vřesoviště doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vřesoviště se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: Vřesoviště, informace, přesný výraz, co je to Vřesoviště?, příroda, vysvětlení, význam slova, pojem, význam, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, terminus technicus, definice, termín, synonymum, slovník, heslo


Pojem Vřesoviště je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vřesoviště?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Vřesoviště je otevřený keřovitý biotop, který vzniká na neúrodných kyselých půdách. Jsou rozšířena po celém světě, v Austrálii, Jižní Africe, Kalifornii, na Nové Kaledonii, v Chile a ve Středozemí. Vyjma těchto rozlehlých celků se však vyskytují i na lokalitách roztroušených po celém světě, včetně České republiky. Český název je odvozen od vřesu (Calluna), který je velmi často dominantním druhem na vřesovištích. Vřesoviště je také prvek zahradní architektury používaný v sadovnické tvorbě.

Více informací o pojmu Vřesoviště lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Vřesoviště ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vřesoviště ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Vřesoviště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Vřesoviště ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Vřesoviště ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Vřesoviště na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vřesoviště například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Vřesoviště? resp. jaká je definice termínu Vřesoviště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vřesoviště, odpověď na dotaz co je to Vřesoviště?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Hater? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vřesoviště hledat i v jiných kategoriích (než příroda) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.