Co je to?
Definice výrazu Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Co to je Kepr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kepr?

Kepr nebo též twill je jedním ze základních druhů vazeb vláken při tkaní textilu. Keprová vazba se používá při výrobě látek určených na výrobu vojenských uniforem, pánských obleků nebo denimu (džínoviny). Jedná se o pevné a odolné materiály.


Co je to Kepr? Význam slova, termín, Definice výrazu Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kepr? s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kepr je v sekci materiály

Klíčová slova: informace, terminologie, lexikon, vysvětlení, co je to Kepr?, odborný výraz, formulace, definice, heslo, materiály, přesný výraz, Kepr, význam, definice pojmu, wiki, synonymum, terminus technicus, popis


Pojem Kepr je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kepr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kepr (anglicky twill) je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Keprovou vazbu označujeme písmenem „K“ a rozpoznáme ji podle toho, že je vytvářena soustavou šikmých souběžných řádků, jdoucích na povrchu tkaniny zprava doleva, nebo směrem opačným. Tkanina s keprovou vazbou je nazývána také „serž". Keprové vazby se používají na technické tkaniny, podšívky, dámské šatovky, pánské oblekovky, vojenské a policejní uniformy. Asi nejrozšířenější a nejznámější použití je při výrobě denimu, ze kterého se šijí džíny. Tkaniny s keprovou vazbou jsou například serž, fišgrét, denim, gabardén, homespun, loden, tvíd, pneumatikový kord.

Další informace o pojmu Kepr hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kepr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kepr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Kepr na Google.cz

Hledat frázi Kepr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Kepr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kepr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kepr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kepr? resp. co označuje slovo Kepr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kepr, odpověď na dotaz co je to Kepr?. Víte např. kdo to je Dobrák? Znáte a víte kdo je Jan Hamáček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Kepr i v jiné kategorii než je sekce materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.