Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Co je to Kepr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kepr?

Kepr nebo též twill je jedním ze základních druhů vazeb vláken při tkaní textilu. Keprová vazba se používá při výrobě látek určených na výrobu vojenských uniforem, pánských obleků nebo denimu (džínoviny). Jedná se o pevné a odolné materiály.


Co je to Kepr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kepr můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kepr je v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, wiki, materiály, definice pojmu, slovo, názvosloví, terminus technicus, heslo, význam slova, informace, termín, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, Kepr, definice, význam


Pojem Kepr je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kepr? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kepr (anglicky twill) je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Keprovou vazbu označujeme písmenem „K“ a rozpoznáme ji podle toho, že je vytvářena soustavou šikmých souběžných řádků, jdoucích na povrchu tkaniny zprava doleva, nebo směrem opačným. Tkanina s keprovou vazbou je nazývána také „serž". Keprové vazby se používají na technické tkaniny, podšívky, dámské šatovky, pánské oblekovky, vojenské a policejní uniformy. Asi nejrozšířenější a nejznámější použití je při výrobě denimu, ze kterého se šijí džíny. Tkaniny s keprovou vazbou jsou například serž, fišgrét, denim, gabardén, homespun, loden, tvíd, pneumatikový kord.

Jiné zdroje informací o pojmu Kepr

Vyhledat pojem Kepr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kepr ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kepr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kepr na Google.cz

Najít slovo Kepr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kepr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kepr například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Kepr? resp. jaký je přesný význam slova Kepr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kepr, odpověď na dotaz co je to Kepr?. Víte např. kdo to je Kněžna Libuše? Znáte a víte kdo je Karel Kryl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.