Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Co je to Kepr? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kepr?

Kepr nebo též twill je jedním ze základních druhů vazeb vláken při tkaní textilu. Keprová vazba se používá při výrobě látek určených na výrobu vojenských uniforem, pánských obleků nebo denimu (džínoviny). Jedná se o pevné a odolné materiály.


Co je to Kepr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kepr) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kepr patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: význam, Kepr, přesný význam, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, synonymum, Materiály, co je to Kepr?, přesný výraz, heslo, slovo, názvosloví, terminus technicus, formulace, terminologie, wiki


Pojem Kepr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kepr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kepr (anglicky twill) je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Keprovou vazbu označujeme písmenem „K“ a rozpoznáme ji podle toho, že je vytvářena soustavou šikmých souběžných řádků, jdoucích na povrchu tkaniny zprava doleva, nebo směrem opačným. Tkanina s keprovou vazbou je nazývána také „serž". Keprové vazby se používají na technické tkaniny, podšívky, dámské šatovky, pánské oblekovky, vojenské a policejní uniformy. Asi nejrozšířenější a nejznámější použití je při výrobě denimu, ze kterého se šijí džíny. Tkaniny s keprovou vazbou jsou například serž, fišgrét, denim, gabardén, homespun, loden, tvíd, pneumatikový kord.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Kepr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kepr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kepr na Youtube

Zkusit najít termín Kepr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kepr ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kepr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kepr například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kepr? resp. co vlastně znamená slovo Kepr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kepr, odpověď na dotaz co je to Kepr?. Víte např. kdo to je Modelka? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kepr hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.