Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Co je to Kepr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kepr?

Kepr nebo též twill je jedním ze základních druhů vazeb vláken při tkaní textilu. Keprová vazba se používá při výrobě látek určených na výrobu vojenských uniforem, pánských obleků nebo denimu (džínoviny). Jedná se o pevné a odolné materiály.


Co je to Kepr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kepr. Co znamená odborný pojem Kepr z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kepr je v kategorii Materiály

Klíčová slova: pojem, informace, terminologie, formulace, slovník, Kepr, popis, vysvětlení, co to je, definice pojmu, heslo, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, Materiály, lexikon, co znamená


Pojem Kepr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kepr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kepr (anglicky twill) je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Keprovou vazbu označujeme písmenem „K“ a rozpoznáme ji podle toho, že je vytvářena soustavou šikmých souběžných řádků, jdoucích na povrchu tkaniny zprava doleva, nebo směrem opačným. Tkanina s keprovou vazbou je nazývána také „serž". Keprové vazby se používají na technické tkaniny, podšívky, dámské šatovky, pánské oblekovky, vojenské a policejní uniformy. Asi nejrozšířenější a nejznámější použití je při výrobě denimu, ze kterého se šijí džíny. Tkaniny s keprovou vazbou jsou například serž, fišgrét, denim, gabardén, homespun, loden, tvíd, pneumatikový kord.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Kepr ve Wikislovníku

Hledat termín Kepr na Google.cz

Vyhledat termín Kepr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kepr ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kepr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kepr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kepr například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kepr? resp. co znamená Kepr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kepr, odpověď na dotaz co je to Kepr?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.