Co je to?
Definice výrazu Moderní umění. Co znamená odborný pojem Moderní umění z kategorie Kultura?

Co je Moderní umění? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Moderní umění

Moderní umění je označení pro uměleckou tvorbu od konce 19. století do 70. let 20. století. Ve svých počátcích vycházely tyto moderní počiny z realizmu a romantizmu, moderna pak znamenala zcela nové období, které odvrhlo všechny zásady dob minulých. Moderní umění nabídlo svobodný přístup a neomezené vize. Došlo k přehodnocení existenčních hodnot a významu lidského života. Změnil se i přístup k samotnému umění. To ovlivnil nástup fotografií, realistického a přesného zobrazení. Proto mohlo moderní umění nahlížet na svět nově a zcela jinak. Nemuselo se jednat o reálné zobrazení, nebylo nutné zobrazovat krásu a harmonii.
Umělci se pustili do experimentů, začali zkoušet nové způsoby, materiály, popustili uzdu svým představám. Přechází se k abstrakci, experimentuje se s barevným prostorem a světlem. Vzniklo velké množství nových směrů, které se rychle střídaly, například kubizmus, expresionizmus, futurizmus, konstruktivizmus, dadaizmus, surrealizmus a mnoho dalších.

Co je to Moderní umění? Význam slova, termín, Definice výrazu Moderní umění. Co znamená odborný pojem Moderní umění z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Moderní umění je v sekci kultura

Klíčová slova: synonymum, wiki, názvosloví, informace, heslo, slovník, terminologie, význam pojmu, pojem, popis, co znamená, co to je, kultura, co je to Moderní umění?, přesný výraz, Moderní umění, kultura, odborné názvosloví


Pojem Moderní umění je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Moderní umění? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moderní umění je termín, který označuje umění od konce 19. století až po 70. léta 20. století.
Další význam označuje poslední etapu ve vývoji umění v pořadí pravěké umění, umění starověku, umění středověku, umění novověku. Počátek moderního umění v tomto smyslu se spojuje s nástupem moderny (jindy s nástupem romantismu). Charakteristickou tendencí moderního umění je individualismus, subjektivismus, modernismus a experiment.

Více informací o slovu Moderní umění doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moderní umění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Moderní umění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Moderní umění ve Wikislovníku

Hledat termín Moderní umění ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moderní umění ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Moderní umění na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Moderní umění například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Moderní umění? resp. co přesně znamená slovo Moderní umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moderní umění, odpověď na dotaz co je to Moderní umění?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Jens Stoltenberg? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.