Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Embosovaná platební karta

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Embosovaná platební karta patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, bankovnictví, termín, co je to Embosovaná platební karta?, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, heslo, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, bankovnictví, lexikon, formulace, přesný výraz, význam, co znamená, definice


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Embosovaná platební karta?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Embosovaná platební karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Embosovaná platební karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embosovaná platební karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Embosovaná platební karta? resp. co přesně znamená slovo Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Šahíd? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar I? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Embosovaná platební karta v jiné sekci než bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.