Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Embosovaná platební karta?

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Embosovaná platební karta s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, Bankovnictví, co je to Embosovaná platební karta?, co znamená, význam, synonymum, termín, význam pojmu, wiki, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, terminologie, co to je, popis, pojem


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Embosovaná platební karta?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Další zdroje informací o slovu Embosovaná platební karta

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Vyhledat heslo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Embosovaná platební karta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Embosovaná platební karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Embosovaná platební karta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Embosovaná platební karta? resp. co znamená Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Andělíčkářka? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Embosovaná platební karta i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.