Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Embosovaná platební karta

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Embosovaná platební karta? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Embosovaná platební karta patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, Embosovaná platební karta, formulace, význam, pojem, definice pojmu, co to je, Bankovnictví, definice, názvosloví, popis, Bankovnictví, vysvětlení, synonymum, odborný výraz


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Embosovaná platební karta?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Embosovaná platební karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Vyhledat pojem Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embosovaná platební karta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Embosovaná platební karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Embosovaná platební karta? resp. co znamená slovo Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Ondřej Palát? Znáte a víte kdo je Pipka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.