Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Embosovaná platební karta?

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Embosovaná platební karta můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam, definice, co to je, co znamená, terminus technicus, heslo, názvosloví, terminologie, přesný výraz, informace, formulace, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, význam slova, definice pojmu, popis


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Embosovaná platební karta?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Vyhledat výraz Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Embosovaná platební karta ve Wikislovníku

Najít termín Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Embosovaná platební karta ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Embosovaná platební karta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Libertarián? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.