Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Co znamená termín Embosovaná platební karta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Embosovaná platební karta? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, informace, co to je, pojem, terminus technicus, heslo, odborný výraz, Embosovaná platební karta, definice pojmu, vysvětlení, co je to Embosovaná platební karta?, Bankovnictví, význam pojmu, co znamená, přesný význam, synonymum, význam slova


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Embosovaná platební karta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Další informační zdroje o slovu Embosovaná platební karta

Najít pojem Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Embosovaná platební karta ve Wikizdrojích

Hledat termín Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embosovaná platební karta ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Embosovaná platební karta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Embosovaná platební karta? resp. co přesně znamená slovo Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Šupák? Znáte a víte kdo je Pipka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Embosovaná platební karta hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.