Co je to?
Definice výrazu Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je Embosovaná platební karta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Embosovaná platební karta?

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Embosovaná platební karta můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Embosovaná platební karta je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, co je to Embosovaná platební karta?, definice pojmu, heslo, přesný výraz, přesný význam, význam, odborný výraz, lexikon, slovník, popis, formulace, informace, bankovnictví, co znamená, vysvětlení, význam slova


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Embosovaná platební karta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embosovaná platební karta ve Wikimedia Commons

Hledat termín Embosovaná platební karta ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Embosovaná platební karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Embosovaná platební karta? resp. co je to Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Jan Jiří Grasel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.