Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Embosovaná platební karta?

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená odborný pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Embosovaná platební karta můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Embosovaná platební karta je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, wiki, bankovnictví, vysvětlení, synonymum, přesný význam, co to je, bankovnictví, popis, informace, terminus technicus, formulace, Embosovaná platební karta, co je to Embosovaná platební karta?, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, pojem


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Embosovaná platební karta?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Embosovaná platební karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embosovaná platební karta ve Wikimedia Commons

Najít výraz Embosovaná platební karta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embosovaná platební karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Embosovaná platební karta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je Upír? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.