Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená slovo Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je Embosovaná platební karta?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Embosovaná platební karta

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.


Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená slovo Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Embosovaná platební karta patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, synonymum, co je to Embosovaná platební karta?, význam, význam slova, pojem, Embosovaná platební karta, heslo, přesný výraz, bankovnictví, informace, co to je, definice pojmu, lexikon, definice, názvosloví, terminus technicus


Pojem Embosovaná platební karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Embosovaná platební karta můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Embosovaná platební karta (anglicky Embossed Payment Card) je typ platební karty, na níž jsou embossingem vyraženy údaje o vlastní kartě i o jejím majiteli (jeho jméno, dále číslo platební karty a doba její platnosti). Díky embosovaným údajům je možné kartou platit také v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem, kde se tak používá mechanické snímací zařízení nazývané imprinter. Ten při placení embosované informace z karty otiskne na účtenku, kterou následně zákazník podepíše. Embosované karty jsou proto (s ohledem na rozšíření elektronických platebních terminálů především v méně hospodářsky rozvinutých zemích) vhodné při cestách do zahraničí.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Embosovaná platební karta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Embosovaná platební karta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Embosovaná platební karta na Youtube

Najít výraz Embosovaná platební karta ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Embosovaná platební karta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Embosovaná platební karta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Embosovaná platební karta? resp. jaký je význam slova Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Thom Artway? Znáte a víte kdo je Julius Streicher? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je bankovnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, Moderní banka, embosovaná platební karta, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.