Co je to?
Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Co je to Spása? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Spása

Záchrana ve významu například zachránit někoho před nepřítelem, tedy být pro něho spásou, vysvobozením z nepříjemné nebo přímo nebezpečné situace. V náboženství je spása nadpřirozeným jevem. Buď jde o spásu, kdy je člověk vykoupený před něčím co ho trápí, utrpení různého druhu, bolest nebo smrt. Spásou nazývá každé náboženství něco trochu jiného, můžeme najít ráj, získat věčný život.


Co je to Spása? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Spása se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, popis, slovo, vysvětlení, slovník, terminologie, názvosloví, definice pojmu, co to je, odborný výraz, definice, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, lexikon, Spása, co znamená, heslo


Pojem Spása je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Spása?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spása označuje záchranu, původně jak časnou (dočasnou, z každodenní životní zkušenosti, být zachráněn např. od nepřítele apod.), tak nadpřirozenou (náboženskou, věčnou). Teologická nauka o spáse se nazývá soteriologie.

Náboženská spása může být chápána jednak negativně jako spása „od“, nebo pozitivně jako spása „pro“.
V prvním případě se jedná o spásu od něčeho, co člověka sužuje, co mu hrozí. Každé náboženství to definuje trochu jinak, ale zpravidla se jedná především o bolest, utrpení, smrt. Součástí výkladu spásy je tedy zároveň hrozba.
V pozitivní definici pak je kladen důraz nikoli na to, od čeho jsme spaseni, ale co spásou získáváme. Může se - opět v závislosti na náboženské tradici - jednat o nebe, ráj, nirvánu, věčný život, společenství s Bohem apod.

Křesťanská spása

Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay
Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Spása ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Spása ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Spása ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Spása na Google.cz

Zkusit najít výraz Spása ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spása ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spása například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Spása? resp. jaká je definice slova Spása? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spása, odpověď na dotaz co je to Spása?. Víte např. kdo to je Barbora Seidlová? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.