Co je to?
Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Co je to Spása? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Spása?

Záchrana ve významu například zachránit někoho před nepřítelem, tedy být pro něho spásou, vysvobozením z nepříjemné nebo přímo nebezpečné situace. V náboženství je spása nadpřirozeným jevem. Buď jde o spásu, kdy je člověk vykoupený před něčím co ho trápí, utrpení různého druhu, bolest nebo smrt. Spásou nazývá každé náboženství něco trochu jiného, můžeme najít ráj, získat věčný život.


Co je to Spása? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Spása doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spása se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, co znamená, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, přesný výraz, význam slova, Náboženství, lexikon, Náboženství, názvosloví, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, význam, termín, heslo


Pojem Spása je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spása? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spása označuje záchranu, původně jak časnou (dočasnou, z každodenní životní zkušenosti, být zachráněn např. od nepřítele apod.), tak nadpřirozenou (náboženskou, věčnou). Teologická nauka o spáse se nazývá soteriologie.

Náboženská spása může být chápána jednak negativně jako spása „od“, nebo pozitivně jako spása „pro“.
V prvním případě se jedná o spásu od něčeho, co člověka sužuje, co mu hrozí. Každé náboženství to definuje trochu jinak, ale zpravidla se jedná především o bolest, utrpení, smrt. Součástí výkladu spásy je tedy zároveň hrozba.
V pozitivní definici pak je kladen důraz nikoli na to, od čeho jsme spaseni, ale co spásou získáváme. Může se - opět v závislosti na náboženské tradici - jednat o nebe, ráj, nirvánu, věčný život, společenství s Bohem apod.

Křesťanská spása

Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay
Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Spása

Hledat termín Spása na Google.cz

Vyhledat heslo Spása ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Spása ve Wikizdrojích

Najít výraz Spása ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spása ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Spása ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spása například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Spása? resp. co je to Spása? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spása, odpověď na dotaz co je to Spása?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Fantomas? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.