Co je to?
Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Co je to Spása? Význam slova

Co znamená termín Spása? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Záchrana ve významu například zachránit někoho před nepřítelem, tedy být pro něho spásou, vysvobozením z nepříjemné nebo přímo nebezpečné situace. V náboženství je spása nadpřirozeným jevem. Buď jde o spásu, kdy je člověk vykoupený před něčím co ho trápí, utrpení různého druhu, bolest nebo smrt. Spásou nazývá každé náboženství něco trochu jiného, můžeme najít ráj, získat věčný život.


Co je to Spása? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Spása? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spása je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu, co znamená, informace, vysvětlení, Spása, co je to Spása?, definice, význam pojmu, popis, terminologie, pojem, formulace, terminus technicus, co to je, wiki, Náboženství


Pojem Spása je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spása? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spása označuje záchranu, původně jak časnou (dočasnou, z každodenní životní zkušenosti, být zachráněn např. od nepřítele apod.), tak nadpřirozenou (náboženskou, věčnou). Teologická nauka o spáse se nazývá soteriologie.

Náboženská spása může být chápána jednak negativně jako spása „od“, nebo pozitivně jako spása „pro“.
V prvním případě se jedná o spásu od něčeho, co člověka sužuje, co mu hrozí. Každé náboženství to definuje trochu jinak, ale zpravidla se jedná především o bolest, utrpení, smrt. Součástí výkladu spásy je tedy zároveň hrozba.
V pozitivní definici pak je kladen důraz nikoli na to, od čeho jsme spaseni, ale co spásou získáváme. Může se - opět v závislosti na náboženské tradici - jednat o nebe, ráj, nirvánu, věčný život, společenství s Bohem apod.

Křesťanská spása

Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay
Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Spása ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spása ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Spása ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Spása ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Spása na Youtube

Hledat slovo Spása ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spása například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Spása? resp. co znamená slovo Spása? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spása, odpověď na dotaz co je to Spása?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Dědic? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Spása hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.