Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Co je to Spása? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Spása?

Záchrana ve významu například zachránit někoho před nepřítelem, tedy být pro něho spásou, vysvobozením z nepříjemné nebo přímo nebezpečné situace. V náboženství je spása nadpřirozeným jevem. Buď jde o spásu, kdy je člověk vykoupený před něčím co ho trápí, utrpení různého druhu, bolest nebo smrt. Spásou nazývá každé náboženství něco trochu jiného, můžeme najít ráj, získat věčný život.


Co je to Spása? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Spása? Potom se o definici podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Spása se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: co je to Spása?, vysvětlení, popis, přesný význam, co znamená, význam pojmu, Spása, slovo, terminologie, názvosloví, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, termín, náboženství, pojem, wiki, přesný výraz


Pojem Spása je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spása? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Spása označuje záchranu, původně jak časnou (dočasnou, z každodenní životní zkušenosti, být zachráněn např. od nepřítele apod.), tak nadpřirozenou (náboženskou, věčnou). Teologická nauka o spáse se nazývá soteriologie.

Náboženská spása může být chápána jednak negativně jako spása „od“, nebo pozitivně jako spása „pro“.
V prvním případě se jedná o spásu od něčeho, co člověka sužuje, co mu hrozí. Každé náboženství to definuje trochu jinak, ale zpravidla se jedná především o bolest, utrpení, smrt. Součástí výkladu spásy je tedy zároveň hrozba.
V pozitivní definici pak je kladen důraz nikoli na to, od čeho jsme spaseni, ale co spásou získáváme. Může se - opět v závislosti na náboženské tradici - jednat o nebe, ráj, nirvánu, věčný život, společenství s Bohem apod.

Křesťanská spása

Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay
Křesťanství - ilustrační foto. Autor: Jeff Jacobs, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Spása v následujících zdrojích

Najít výraz Spása ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Spása ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Spása ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spása ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Spása ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spása ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spása například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Spása? resp. co se skrývá pod slovem Spása? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spása, odpověď na dotaz co je to Spása?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Fantomas? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.