Co je to?
Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Co je to Spása? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Spása?

Záchrana ve významu například zachránit někoho před nepřítelem, tedy být pro něho spásou, vysvobozením z nepříjemné nebo přímo nebezpečné situace. V náboženství je spása nadpřirozeným jevem. Buď jde o spásu, kdy je člověk vykoupený před něčím co ho trápí, utrpení různého druhu, bolest nebo smrt. Spásou nazývá každé náboženství něco trochu jiného, můžeme najít ráj, získat věčný život.


Co je to Spása? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Spása. Co znamená odborný pojem Spása z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Spása s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Spása se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, význam, terminus technicus, Náboženství, názvosloví, slovník, význam slova, slovo, lexikon, odborný výraz, informace, pojem, formulace, co to je, heslo, popis, co je to Spása?


Pojem Spása je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spása? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spása označuje záchranu, původně jak časnou (dočasnou, z každodenní životní zkušenosti, být zachráněn např. od nepřítele apod.), tak nadpřirozenou (náboženskou, věčnou). Teologická nauka o spáse se nazývá soteriologie.

Náboženská spása může být chápána jednak negativně jako spása „od“, nebo pozitivně jako spása „pro“.
V prvním případě se jedná o spásu od něčeho, co člověka sužuje, co mu hrozí. Každé náboženství to definuje trochu jinak, ale zpravidla se jedná především o bolest, utrpení, smrt. Součástí výkladu spásy je tedy zároveň hrozba.
V pozitivní definici pak je kladen důraz nikoli na to, od čeho jsme spaseni, ale co spásou získáváme. Může se - opět v závislosti na náboženské tradici - jednat o nebe, ráj, nirvánu, věčný život, společenství s Bohem apod.

Více informací o pojmu Spása lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spása ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Spása ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Spása ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Spása ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Spása ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spása ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spása například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Spása? resp. co vlastně znamená slovo Spása? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spása, odpověď na dotaz co je to Spása?. Víte např. kdo to je Ježíš Kristus? Znáte a víte kdo je Dědic? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.