Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Co je to Cuba Libre? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cuba Libre

Cuba Libre, v překladu ze španělštiny svobodná Kuba, je název koktejlu s obsahem alkoholu. Jeho vznik se traduje na samý počátek 20. století, období americko-španělské války V této době si právě na osvobozenou Kubu připíjeli vojáci koktejlem, který se původně nazýval Bacardi&Coke. V té době se jednalo hlavně o vojáky amerického původu. Vzhledem k surovinám má tento nápoj vyšší cenu, přesto ho v evropských zemích pijí hlavně mladší lidé. Cuba Libre lze koupit už i hotový.
Nápoj se připravuje ze světlého rumu, coca coly, limetky a ledu. Do sklenice se nejdříve nalije přibližně 5 cl světlého rumu, pak se z limetky vymačká šťáva, přidá se několik kostek ledu a vše se zalije cca 12 cl coca coly. Pro Kubánce je typické, že množství rumu neměří přesně a přidávají ho pouze odhadem. Ze světlých rumů se používají především Bacardi nebo Havana Club. Místo limetky lze použít i citron. Někdy se nevymačkává přímo šťáva, ale vkládá se kousek citrusu.


Co je to Cuba Libre? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Cuba Libre sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Cuba Libre je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, terminus technicus, wiki, co znamená, pojem, přesný výraz, odborný výraz, termín, slovník, Cuba Libre, význam slova, slovo, lexikon, význam, heslo, formulace, co je to Cuba Libre?


Pojem Cuba Libre je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cuba Libre? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cuba Libre (španělsky Svobodná Kuba) je alkoholický koktejl. Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi&Coke. Navzdory své (relativně) vyšší ceně je v Evropě oblíben hlavně mezi mládeží.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Cuba Libre na Google.cz

Hledat videa s názvem Cuba Libre na Youtube

Hledat pojem Cuba Libre ve Wikizdrojích

Hledat heslo Cuba Libre ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuba Libre ve Wikimedia Commons

Najít slovo Cuba Libre ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuba Libre například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cuba Libre? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cuba Libre? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuba Libre, odpověď na dotaz co je to Cuba Libre?. Víte např. kdo to je Leona Machálková? Znáte a víte kdo je Daniel Herman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.