Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cuba Libre. Co znamená pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Co je to Cuba Libre? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cuba Libre

Cuba Libre, v překladu ze španělštiny svobodná Kuba, je název koktejlu s obsahem alkoholu. Jeho vznik se traduje na samý počátek 20. století, období americko-španělské války V této době si právě na osvobozenou Kubu připíjeli vojáci koktejlem, který se původně nazýval Bacardi&Coke. V té době se jednalo hlavně o vojáky amerického původu. Vzhledem k surovinám má tento nápoj vyšší cenu, přesto ho v evropských zemích pijí hlavně mladší lidé. Cuba Libre lze koupit už i hotový.
Nápoj se připravuje ze světlého rumu, coca coly, limetky a ledu. Do sklenice se nejdříve nalije přibližně 5 cl světlého rumu, pak se z limetky vymačká šťáva, přidá se několik kostek ledu a vše se zalije cca 12 cl coca coly. Pro Kubánce je typické, že množství rumu neměří přesně a přidávají ho pouze odhadem. Ze světlých rumů se používají především Bacardi nebo Havana Club. Místo limetky lze použít i citron. Někdy se nevymačkává přímo šťáva, ale vkládá se kousek citrusu.


Co je to Cuba Libre? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cuba Libre. Co znamená pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cuba Libre s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cuba Libre se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, Nápoje, vysvětlení, wiki, odborný výraz, přesný význam, Nápoje, co znamená, Cuba Libre, co to je, slovo, přesný výraz, lexikon, názvosloví, heslo, terminologie, co je to Cuba Libre?, termín


Pojem Cuba Libre je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Cuba Libre ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Cuba Libre ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cuba Libre na Youtube

Hledat termín Cuba Libre ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Cuba Libre ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cuba Libre ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuba Libre například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Cuba Libre? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cuba Libre? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuba Libre, odpověď na dotaz co je to Cuba Libre?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Anna Polívková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.