Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Co je to Cuba Libre? Význam slova

Co znamená termín Cuba Libre? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cuba Libre, v překladu ze španělštiny svobodná Kuba, je název koktejlu s obsahem alkoholu. Jeho vznik se traduje na samý počátek 20. století, období americko-španělské války V této době si právě na osvobozenou Kubu připíjeli vojáci koktejlem, který se původně nazýval Bacardi&Coke. V té době se jednalo hlavně o vojáky amerického původu. Vzhledem k surovinám má tento nápoj vyšší cenu, přesto ho v evropských zemích pijí hlavně mladší lidé. Cuba Libre lze koupit už i hotový.
Nápoj se připravuje ze světlého rumu, coca coly, limetky a ledu. Do sklenice se nejdříve nalije přibližně 5 cl světlého rumu, pak se z limetky vymačká šťáva, přidá se několik kostek ledu a vše se zalije cca 12 cl coca coly. Pro Kubánce je typické, že množství rumu neměří přesně a přidávají ho pouze odhadem. Ze světlých rumů se používají především Bacardi nebo Havana Club. Místo limetky lze použít i citron. Někdy se nevymačkává přímo šťáva, ale vkládá se kousek citrusu.


Co je to Cuba Libre? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cuba Libre sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Cuba Libre patří do sekce nápoje

Klíčová slova: názvosloví, slovo, popis, co znamená, wiki, informace, odborné názvosloví, co to je, nápoje, terminologie, co je to Cuba Libre?, slovník, význam slova, vysvětlení, definice, význam, heslo, terminus technicus


Pojem Cuba Libre je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cuba Libre můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cuba Libre (španělsky Svobodná Kuba) je alkoholický koktejl. Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi&Coke. Navzdory své (relativně) vyšší ceně je v Evropě oblíben hlavně mezi mládeží.

Další informace o pojmu Cuba Libre hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Cuba Libre na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuba Libre ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Cuba Libre ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cuba Libre ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Cuba Libre ve Wikislovníku

Hledat výraz Cuba Libre ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuba Libre například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cuba Libre? resp. co znamená slovo Cuba Libre? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuba Libre, odpověď na dotaz co je to Cuba Libre?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Jana Petrů? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.