Co je to?
Definice výrazu Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Co to je Cuba Libre? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cuba Libre?

Cuba Libre, v překladu ze španělštiny svobodná Kuba, je název koktejlu s obsahem alkoholu. Jeho vznik se traduje na samý počátek 20. století, období americko-španělské války V této době si právě na osvobozenou Kubu připíjeli vojáci koktejlem, který se původně nazýval Bacardi&Coke. V té době se jednalo hlavně o vojáky amerického původu. Vzhledem k surovinám má tento nápoj vyšší cenu, přesto ho v evropských zemích pijí hlavně mladší lidé. Cuba Libre lze koupit už i hotový.
Nápoj se připravuje ze světlého rumu, coca coly, limetky a ledu. Do sklenice se nejdříve nalije přibližně 5 cl světlého rumu, pak se z limetky vymačká šťáva, přidá se několik kostek ledu a vše se zalije cca 12 cl coca coly. Pro Kubánce je typické, že množství rumu neměří přesně a přidávají ho pouze odhadem. Ze světlých rumů se používají především Bacardi nebo Havana Club. Místo limetky lze použít i citron. Někdy se nevymačkává přímo šťáva, ale vkládá se kousek citrusu.


Co je to Cuba Libre? Význam slova, termín, Definice výrazu Cuba Libre. Co znamená odborný pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cuba Libre s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Cuba Libre patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: informace, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, co je to Cuba Libre?, heslo, význam pojmu, popis, terminus technicus, definice, nápoje, lexikon, slovo, vysvětlení, význam slova, wiki, terminologie, slovník


Pojem Cuba Libre je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cuba Libre? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cuba Libre (španělsky Svobodná Kuba) je alkoholický koktejl. Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi&Coke. Navzdory své (relativně) vyšší ceně je v Evropě oblíben hlavně mezi mládeží.

Více informací o pojmu Cuba Libre lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Cuba Libre ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cuba Libre ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Cuba Libre ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuba Libre ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cuba Libre na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuba Libre ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuba Libre například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Cuba Libre? resp. co vlastně znamená slovo Cuba Libre? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuba Libre, odpověď na dotaz co je to Cuba Libre?. Víte např. kdo to je Johann Christian Mikan? Znáte a víte kdo je Soused? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Cuba Libre i v jiné kategorii než v nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.