Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cuba Libre. Co znamená pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Co je Cuba Libre? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cuba Libre

Cuba Libre, v překladu ze španělštiny svobodná Kuba, je název koktejlu s obsahem alkoholu. Jeho vznik se traduje na samý počátek 20. století, období americko-španělské války V této době si právě na osvobozenou Kubu připíjeli vojáci koktejlem, který se původně nazýval Bacardi&Coke. V té době se jednalo hlavně o vojáky amerického původu. Vzhledem k surovinám má tento nápoj vyšší cenu, přesto ho v evropských zemích pijí hlavně mladší lidé. Cuba Libre lze koupit už i hotový.
Nápoj se připravuje ze světlého rumu, coca coly, limetky a ledu. Do sklenice se nejdříve nalije přibližně 5 cl světlého rumu, pak se z limetky vymačká šťáva, přidá se několik kostek ledu a vše se zalije cca 12 cl coca coly. Pro Kubánce je typické, že množství rumu neměří přesně a přidávají ho pouze odhadem. Ze světlých rumů se používají především Bacardi nebo Havana Club. Místo limetky lze použít i citron. Někdy se nevymačkává přímo šťáva, ale vkládá se kousek citrusu.


Co je to Cuba Libre? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cuba Libre. Co znamená pojem Cuba Libre z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cuba Libre? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Cuba Libre se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, co je to Cuba Libre?, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, wiki, lexikon, nápoje, vysvětlení, význam pojmu, slovník, co znamená, popis, Cuba Libre, co to je, terminologie


Pojem Cuba Libre je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cuba Libre? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cuba Libre (španělsky Svobodná Kuba) je alkoholický koktejl. Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi&Coke. Navzdory své (relativně) vyšší ceně je v Evropě oblíben hlavně mezi mládeží.

Více informací o pojmu Cuba Libre lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Cuba Libre na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuba Libre ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Cuba Libre ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuba Libre ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Cuba Libre ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cuba Libre ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuba Libre například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je Cuba Libre? resp. co přesně označuje termín Cuba Libre? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuba Libre, odpověď na dotaz co je to Cuba Libre?. Víte např. kdo to je Martina Kociánová? Znáte a víte kdo je Karel Benetka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.