Co je to?
Výraz, termín, definice slova Liturgie. Co znamená odborný pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Co je to Liturgie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Liturgie

Liturgie, název užívaný dříve pro veřejné dílo nebo práci, se v současnosti používá jako název pro bohoslužbu, při které se shromažďují vyznavači určitého náboženství a které se koná podle stanovených pravidel a tradic. Liturgie pochází ze starověkého Řecka, tehdy se však jednalo o službu nebo nějaký úkol, vykonaný pro prospěch společnosti. Byla jistou formou placení daní.
Pojem liturgie pak přejala církev a ta stanovila pravidla pro průběh a konání. Křesťanskou liturgii tvoří bohoslužba se čtením, modlitbami a zpěvem nebo mše.


Co je to Liturgie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Liturgie. Co znamená odborný pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Liturgie patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: slovo, co to je, co je to Liturgie?, náboženství, přesný význam, formulace, vysvětlení, náboženství, pojem, význam, synonymum, přesný výraz, terminologie, popis, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, co znamená


Pojem Liturgie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Liturgie?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Liturgie (z řec. λειτουργία veřejná služba, z λειτος veřejný a εργον dílo, práce) znamená dnes bohoslužbu, veřejné shromáždění podle tradice a pravidel toho kterého náboženství či církve. Pravidlům pro bohoslužbu se říká ritus nebo také rituál, soustavnému studiu liturgie se věnuje odvětví teologie s názvem liturgika.

Pravoslavná bohoslužba

Pravoslavná liturgie (bohoslužba) v Srbsku. Autor: Mirko Sajkov, zdroj: Pixabay
Pravoslavná liturgie (bohoslužba) v Srbsku. Autor: Mirko Sajkov, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Liturgie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Liturgie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Liturgie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Liturgie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liturgie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Liturgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Liturgie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Liturgie? resp. co označuje slovo Liturgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liturgie, odpověď na dotaz co je to Liturgie?. Víte např. kdo to je Otakar Hostinský? Znáte a víte kdo je Nácek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.