Co je to?
Definice výrazu, termínu Liturgie. Co znamená odborný pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Co je Liturgie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Liturgie

Liturgie, název užívaný dříve pro veřejné dílo nebo práci, se v současnosti používá jako název pro bohoslužbu, při které se shromažďují vyznavači určitého náboženství a které se koná podle stanovených pravidel a tradic. Liturgie pochází ze starověkého Řecka, tehdy se však jednalo o službu nebo nějaký úkol, vykonaný pro prospěch společnosti. Byla jistou formou placení daní.
Pojem liturgie pak přejala církev a ta stanovila pravidla pro průběh a konání. Křesťanskou liturgii tvoří bohoslužba se čtením, modlitbami a zpěvem nebo mše.


Co je to Liturgie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Liturgie. Co znamená odborný pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Liturgie se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Liturgie je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, synonymum, náboženství, Liturgie, slovník, terminus technicus, definice pojmu, formulace, informace, pojem, wiki, definice, přesný výraz, termín, lexikon, slovo, význam pojmu


Pojem Liturgie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Liturgie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liturgie (z řec. λειτουργία veřejná služba, z λειτος veřejný a εργον dílo, práce) znamená dnes bohoslužbu, veřejné shromáždění podle tradice a pravidel toho kterého náboženství či církve. Pravidlům pro bohoslužbu se říká ritus nebo také rituál, soustavnému studiu liturgie se věnuje odvětví teologie s názvem liturgika.

Pravoslavná bohoslužba

Pravoslavná liturgie (bohoslužba) v Srbsku. Autor: Mirko Sajkov, zdroj: Pixabay
Pravoslavná liturgie (bohoslužba) v Srbsku. Autor: Mirko Sajkov, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Liturgie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Liturgie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Liturgie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Liturgie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Liturgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Liturgie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Liturgie například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Liturgie? resp. jaký je význam slova Liturgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liturgie, odpověď na dotaz co je to Liturgie?. Víte např. kdo to je Průšvihář? Znáte a víte kdo je Kyklop? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Liturgie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.