Co je to?
Definice odborného termínu, slova Liturgie. Co znamená pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Co je to Liturgie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Liturgie?

Liturgie, název užívaný dříve pro veřejné dílo nebo práci, se v současnosti používá jako název pro bohoslužbu, při které se shromažďují vyznavači určitého náboženství a které se koná podle stanovených pravidel a tradic. Liturgie pochází ze starověkého Řecka, tehdy se však jednalo o službu nebo nějaký úkol, vykonaný pro prospěch společnosti. Byla jistou formou placení daní.
Pojem liturgie pak přejala církev a ta stanovila pravidla pro průběh a konání. Křesťanskou liturgii tvoří bohoslužba se čtením, modlitbami a zpěvem nebo mše.


Co je to Liturgie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Liturgie. Co znamená pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Liturgie je v sekci Náboženství

Klíčová slova: Liturgie, přesný výraz, formulace, názvosloví, synonymum, co to je, vysvětlení, slovník, Náboženství, definice, odborný výraz, přesný význam, co znamená, heslo, slovo, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu


Pojem Liturgie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Liturgie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liturgie (z řec. λειτουργία veřejná služba, z λειτος veřejný a εργον dílo, práce) znamená dnes bohoslužbu, veřejné shromáždění podle tradice a pravidel toho kterého náboženství či církve. Pravidlům pro bohoslužbu se říká ritus nebo také rituál, soustavnému studiu liturgie se věnuje odvětví teologie s názvem liturgika.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Liturgie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Liturgie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Liturgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Liturgie na Google.cz

Vyhledat heslo Liturgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Liturgie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Liturgie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Liturgie? resp. co znamená slovo Liturgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liturgie, odpověď na dotaz co je to Liturgie?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Vynálezce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Liturgie hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.