Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Co je to Suvenýr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Suvenýr?

Suvenýr je název pro takové věci, které lidé získali na určité cestě, a který je typický pro navštívené místo. Často se jedná o obrázky, pohlednice, dřevěné turistické známky, papírové pohlednice nebo vizitky, plakátky, razítka, přívěsky, zkrátka vše, na čem je nějaké označení daného místa – logo, symbol a další.
Suvenýr je vzpomínkou a památkou na místo i zážitky. Jako suvenýr může posloužit i předmět, který byl na daném místě nalezen a který má pro návštěvníka nějaký osobní význam a hodnotu. Zda bude nějaká věc upomínkou či ne, je zcela osobní rozhodnutí dané osoby.


Co je to Suvenýr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Suvenýr se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: popis, termín, cestování, co znamená, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, Suvenýr, definice pojmu, definice, wiki, význam pojmu, synonymum, informace, co je to Suvenýr?, co to je, pojem, terminologie


Pojem Suvenýr je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Suvenýr?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Suvenýr je upomínkový předmět získaný při cestách, který většinou charakterizuje místo, kde došlo k zisku suvenýru. Nejčastěji se jedná o pohlednice, známky (jak dřevěné, tak papírové) na kterém je nějaké logo či symbol navštíveného místa, případně nějaký jiný předmět běžné všední potřeby. Suvenýr tedy, mimo jiné, slouží především jako památka na návštěvu daného místa, jde o předmět, který slouží jako upomínka na dané místo, na které můžeme zavzpomínat. Další druhy suvenýrů jsou spíše pak většinou něco méně všedního, nebo co není lehce k dostání, může se jednat například o nějakou místní přírodninu nebo pomůcku či předmět běžné denní potřeby. Posuzování toho, co je a není suvenýr je čistě individuální subjektivní vjem, u každého člověk se liší.

Suvenýr matrjoška

Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay
Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Suvenýr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Suvenýr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Suvenýr ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Suvenýr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Suvenýr na Youtube

Hledat pojem Suvenýr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Suvenýr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Suvenýr například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Suvenýr? resp. co přesně znamená slovo Suvenýr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suvenýr, odpověď na dotaz co je to Suvenýr?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Diletta Leotta? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je cestování. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.