Co je to?
Definice výrazu, termínu Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Co je Suvenýr?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Suvenýr

Suvenýr je název pro takové věci, které lidé získali na určité cestě, a který je typický pro navštívené místo. Často se jedná o obrázky, pohlednice, dřevěné turistické známky, papírové pohlednice nebo vizitky, plakátky, razítka, přívěsky, zkrátka vše, na čem je nějaké označení daného místa – logo, symbol a další.
Suvenýr je vzpomínkou a památkou na místo i zážitky. Jako suvenýr může posloužit i předmět, který byl na daném místě nalezen a který má pro návštěvníka nějaký osobní význam a hodnotu. Zda bude nějaká věc upomínkou či ne, je zcela osobní rozhodnutí dané osoby.


Co je to Suvenýr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Suvenýr je v kategorii cestování

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, význam pojmu, termín, popis, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, cestování, co je to Suvenýr?, význam slova, slovo, odborné názvosloví, definice, wiki, slovník, definice pojmu, Suvenýr


Pojem Suvenýr je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Suvenýr?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suvenýr je upomínkový předmět získaný při cestách, který většinou charakterizuje místo, kde došlo k zisku suvenýru. Nejčastěji se jedná o pohlednice, známky (jak dřevěné, tak papírové) na kterém je nějaké logo či symbol navštíveného místa, případně nějaký jiný předmět běžné všední potřeby. Suvenýr tedy, mimo jiné, slouží především jako památka na návštěvu daného místa, jde o předmět, který slouží jako upomínka na dané místo, na které můžeme zavzpomínat. Další druhy suvenýrů jsou spíše pak většinou něco méně všedního, nebo co není lehce k dostání, může se jednat například o nějakou místní přírodninu nebo pomůcku či předmět běžné denní potřeby. Posuzování toho, co je a není suvenýr je čistě individuální subjektivní vjem, u každého člověk se liší.

Suvenýr matrjoška

Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay
Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Suvenýr ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Suvenýr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Suvenýr ve Wikislovníku

Hledat heslo Suvenýr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Suvenýr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Suvenýr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Suvenýr například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená Suvenýr? resp. co označuje slovo Suvenýr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suvenýr, odpověď na dotaz co je to Suvenýr?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Vít Klusák? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než cestování). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.