Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Suvenýr. Co znamená pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Co to je Suvenýr? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Suvenýr?

Suvenýr je název pro takové věci, které lidé získali na určité cestě, a který je typický pro navštívené místo. Často se jedná o obrázky, pohlednice, dřevěné turistické známky, papírové pohlednice nebo vizitky, plakátky, razítka, přívěsky, zkrátka vše, na čem je nějaké označení daného místa – logo, symbol a další.
Suvenýr je vzpomínkou a památkou na místo i zážitky. Jako suvenýr může posloužit i předmět, který byl na daném místě nalezen a který má pro návštěvníka nějaký osobní význam a hodnotu. Zda bude nějaká věc upomínkou či ne, je zcela osobní rozhodnutí dané osoby.


Co je to Suvenýr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Suvenýr. Co znamená pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Suvenýr je v sekci Cestování

Klíčová slova: formulace, Cestování, heslo, co je to Suvenýr?, přesný význam, slovník, přesný výraz, Suvenýr, co znamená, definice, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, wiki, vysvětlení, slovo, popis, lexikon


Pojem Suvenýr je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Suvenýr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suvenýr je upomínkový předmět získaný při cestách, který většinou charakterizuje místo, kde došlo k zisku suvenýru. Nejčastěji se jedná o pohlednice, známky (jak dřevěné, tak papírové) na kterém je nějaké logo či symbol navštíveného místa, případně nějaký jiný předmět běžné všední potřeby. Suvenýr tedy, mimo jiné, slouží především jako památka na návštěvu daného místa, jde o předmět, který slouží jako upomínka na dané místo, na které můžeme zavzpomínat. Další druhy suvenýrů jsou spíše pak většinou něco méně všedního, nebo co není lehce k dostání, může se jednat například o nějakou místní přírodninu nebo pomůcku či předmět běžné denní potřeby. Posuzování toho, co je a není suvenýr je čistě individuální subjektivní vjem, u každého člověk se liší.

Suvenýr matrjoška

Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay
Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Suvenýr

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suvenýr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Suvenýr ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Suvenýr ve Wikizdrojích

Hledat výraz Suvenýr na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Suvenýr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Suvenýr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Suvenýr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Suvenýr? resp. jaký je význam slova Suvenýr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suvenýr, odpověď na dotaz co je to Suvenýr?. Víte např. kdo to je Jan Žaloudík? Znáte a víte kdo je Adele? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Suvenýr hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.