Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Co je to Suvenýr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Suvenýr?

Suvenýr je název pro takové věci, které lidé získali na určité cestě, a který je typický pro navštívené místo. Často se jedná o obrázky, pohlednice, dřevěné turistické známky, papírové pohlednice nebo vizitky, plakátky, razítka, přívěsky, zkrátka vše, na čem je nějaké označení daného místa – logo, symbol a další.
Suvenýr je vzpomínkou a památkou na místo i zážitky. Jako suvenýr může posloužit i předmět, který byl na daném místě nalezen a který má pro návštěvníka nějaký osobní význam a hodnotu. Zda bude nějaká věc upomínkou či ne, je zcela osobní rozhodnutí dané osoby.


Co je to Suvenýr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suvenýr. Co znamená odborný pojem Suvenýr z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Suvenýr) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Suvenýr patří do kategorie cestování

Klíčová slova: informace, co znamená, význam slova, slovník, názvosloví, co to je, termín, synonymum, wiki, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, pojem, vysvětlení, co je to Suvenýr?, heslo


Pojem Suvenýr je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Suvenýr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Suvenýr je upomínkový předmět získaný při cestách, který většinou charakterizuje místo, kde došlo k zisku suvenýru. Nejčastěji se jedná o pohlednice, známky (jak dřevěné, tak papírové) na kterém je nějaké logo či symbol navštíveného místa, případně nějaký jiný předmět běžné všední potřeby. Suvenýr tedy, mimo jiné, slouží především jako památka na návštěvu daného místa, jde o předmět, který slouží jako upomínka na dané místo, na které můžeme zavzpomínat. Další druhy suvenýrů jsou spíše pak většinou něco méně všedního, nebo co není lehce k dostání, může se jednat například o nějakou místní přírodninu nebo pomůcku či předmět běžné denní potřeby. Posuzování toho, co je a není suvenýr je čistě individuální subjektivní vjem, u každého člověk se liší.

Suvenýr matrjoška

Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay
Matrjoška je typický suvenýr, který si můžete přivést z Ruska. Autor: Igor Drondin, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Suvenýr ve Wikislovníku

Hledat termín Suvenýr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Suvenýr na Youtube

Najít slovo Suvenýr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suvenýr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Suvenýr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Suvenýr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Suvenýr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Suvenýr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suvenýr, odpověď na dotaz co je to Suvenýr?. Víte např. kdo to je Martin Růžička? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.