Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anamnéza. Co znamená pojem Anamnéza z kategorie Lékařství?

Co je Anamnéza? Význam slova

Co znamená termín Anamnéza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anamnéza je slovo pocházející z řečtiny, kde anamnésis znamená vzpomenutí nebo rozpomínání. Česky se anamnéza označuje jako předchorobí. Jde o souhrn informací o tom, jak probíhal předcházející život pacienta v souvislosti s hodnocením jeho současného zdravotního stavu. Zahrnuje prodělané nemoci pacienta, rodičů a sourozenců, dále subjektivní hodnocení potíží a posouzení sociálních a ekologických podmínek, ve kterých pacient žije.
Anamnéza může být získána přímo od pacienta, označuje se jako anamnéza přímá. Anamnéza nepřímá je získána od blízkých osob pacienta, které jsou například doprovodem nemocného. Lékař tyto anamnézy využívá při stanovování diagnózy. Podle typu informací lze rozlišovat anamnézu rodinnou, osobní, pracovní, sociální a farmakologickou. Posuzují se také návyky pacienta jako například hmotnost, stravovací návyky, požívání alkoholu, kouření, pohyb a sport a také jeho současná onemocnění.


Co je to Anamnéza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anamnéza. Co znamená pojem Anamnéza z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Anamnéza sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anamnéza patří do sekce lékařství

Klíčová slova: synonymum, heslo, co to je, definice, Anamnéza, formulace, lékařství, odborný výraz, popis, lékařství, význam pojmu, slovník, lexikon, co je to Anamnéza?, informace, vysvětlení, význam, slovo


Pojem Anamnéza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Anamnéza můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anamnéza (z řec. αναμνήσις anamnésis = rozpomínání, vzpomenutí) neboli předchorobí je soubor informací potřebných k bližší analýze zdravotního stavu pacienta, a to zejména z jeho minulosti. Přímá anamnéza probíhá formou rozhovoru lékaře s pacientem. Pokud není rozhovor s pacientem možný, například v pediatrii, ve veterinární medicíně nebo v případě, že nemocný není schopen komunikace, odebírá se nepřímá anamnéza od doprovodu. Rozsah anamnézy je závislý na akutnosti situace a řídí se i potřebami a zvyklostmi oboru.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Anamnéza ve Wikizdrojích

Najít slovo Anamnéza na Google.cz

Vyhledat slovo Anamnéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Anamnéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anamnéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anamnéza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anamnéza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anamnéza? resp. co znamená výraz Anamnéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anamnéza, odpověď na dotaz co je to Anamnéza?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Ema Destinnová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Anamnéza i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.