Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Co to je Křivice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Křivice?

Křivice (rachitis) je onemocnění, které postihuje především děti. Tuto chorobu způsobuje nedostatek vitamínu D. Nedostatek tohoto důležitého vitamínu bývá zapříčiněn nedostatečnou výživou, kdy strava neobsahuje dostatečné množství vitamínu. Jiným důvodem rozvoje tohoto onemocnění může být nedostatek slunečního záření, protože bez jeho působení nedokáže tělo využít tento vitamín z jiných látek.
Projevem křivice je porucha tvorby kostí, jejich měknutí a převaha chrupavčité složky. To způsobuje poruchy tvaru kostí.


Co je to Křivice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Křivice patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, formulace, co to je, co je to Křivice?, význam slova, synonymum, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, Křivice, význam pojmu, pojem, vysvětlení, terminologie, termín, co znamená, Nemoce


Pojem Křivice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Křivice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křivice neboli rachitida (rachitis) je onemocnění dětí, vyvolané nedostatkem vitaminu D. Bývá způsobena nedostatečnou výživou, tedy výživou chudou na tento vitamin, ale také nedostatkem slunečního záření, jehož pomocí dovede tělo tvořit z některých látek vitamin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Křivice v následujících zdrojích

Najít slovo Křivice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Křivice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křivice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Křivice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Křivice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Křivice? resp. co znamená slovo Křivice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivice, odpověď na dotaz co je to Křivice?. Víte např. kdo to je Charlie Chaplin? Znáte a víte kdo je Trockista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde