Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Co to je Křivice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Křivice

Křivice (rachitis) je onemocnění, které postihuje především děti. Tuto chorobu způsobuje nedostatek vitamínu D. Nedostatek tohoto důležitého vitamínu bývá zapříčiněn nedostatečnou výživou, kdy strava neobsahuje dostatečné množství vitamínu. Jiným důvodem rozvoje tohoto onemocnění může být nedostatek slunečního záření, protože bez jeho působení nedokáže tělo využít tento vitamín z jiných látek.
Projevem křivice je porucha tvorby kostí, jejich měknutí a převaha chrupavčité složky. To způsobuje poruchy tvaru kostí.


Co je to Křivice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křivice se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, informace, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, Nemoce, význam slova, wiki, Nemoce, definice, co to je, Křivice, význam, terminus technicus, slovo, heslo, popis, odborný výraz


Pojem Křivice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křivice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křivice neboli rachitida (rachitis) je onemocnění dětí, vyvolané nedostatkem vitaminu D. Bývá způsobena nedostatečnou výživou, tedy výživou chudou na tento vitamin, ale také nedostatkem slunečního záření, jehož pomocí dovede tělo tvořit z některých látek vitamin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Křivice v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Křivice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Křivice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Křivice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Křivice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Křivice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Křivice? resp. jaký je přesný význam slova Křivice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivice, odpověď na dotaz co je to Křivice?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Aktivista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Křivice v jiné sekci než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde