Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivice. Co znamená odborný pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Co je to Křivice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Křivice

Křivice (rachitis) je onemocnění, které postihuje především děti. Tuto chorobu způsobuje nedostatek vitamínu D. Nedostatek tohoto důležitého vitamínu bývá zapříčiněn nedostatečnou výživou, kdy strava neobsahuje dostatečné množství vitamínu. Jiným důvodem rozvoje tohoto onemocnění může být nedostatek slunečního záření, protože bez jeho působení nedokáže tělo využít tento vitamín z jiných látek.
Projevem křivice je porucha tvorby kostí, jejich měknutí a převaha chrupavčité složky. To způsobuje poruchy tvaru kostí.


Co je to Křivice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křivice. Co znamená odborný pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Křivice je v sekci nemoce

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, slovo, informace, slovník, vysvětlení, Křivice, lexikon, nemoce, co to je, termín, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, heslo, význam, terminus technicus


Pojem Křivice je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křivice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Křivice neboli rachitida (rachitis) je onemocnění dětí, vyvolané nedostatkem vitaminu D. Bývá způsobena nedostatečnou výživou, tedy výživou chudou na tento vitamin, ale také nedostatkem slunečního záření, jehož pomocí dovede tělo tvořit z některých látek vitamin.

Více informací o slovu Křivice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivice ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Křivice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Křivice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Křivice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Křivice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křivice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Křivice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křivice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivice, odpověď na dotaz co je to Křivice?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Humanista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde