Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Co to je Křivice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Křivice?

Křivice (rachitis) je onemocnění, které postihuje především děti. Tuto chorobu způsobuje nedostatek vitamínu D. Nedostatek tohoto důležitého vitamínu bývá zapříčiněn nedostatečnou výživou, kdy strava neobsahuje dostatečné množství vitamínu. Jiným důvodem rozvoje tohoto onemocnění může být nedostatek slunečního záření, protože bez jeho působení nedokáže tělo využít tento vitamín z jiných látek.
Projevem křivice je porucha tvorby kostí, jejich měknutí a převaha chrupavčité složky. To způsobuje poruchy tvaru kostí.


Co je to Křivice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Křivice? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křivice se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, wiki, informace, Nemoce, synonymum, odborný výraz, co je to Křivice?, Křivice, přesný výraz, význam, popis, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, pojem, slovník, odborné názvosloví, definice


Pojem Křivice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Křivice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křivice neboli rachitida (rachitis) je onemocnění dětí, vyvolané nedostatkem vitaminu D. Bývá způsobena nedostatečnou výživou, tedy výživou chudou na tento vitamin, ale také nedostatkem slunečního záření, jehož pomocí dovede tělo tvořit z některých látek vitamin.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křivice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Křivice na Youtube

Vyhledat heslo Křivice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Křivice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Křivice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Křivice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivice například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Křivice? resp. co vlastně znamená slovo Křivice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivice, odpověď na dotaz co je to Křivice?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Trockista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde