Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Co to je Křivice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Křivice?

Křivice (rachitis) je onemocnění, které postihuje především děti. Tuto chorobu způsobuje nedostatek vitamínu D. Nedostatek tohoto důležitého vitamínu bývá zapříčiněn nedostatečnou výživou, kdy strava neobsahuje dostatečné množství vitamínu. Jiným důvodem rozvoje tohoto onemocnění může být nedostatek slunečního záření, protože bez jeho působení nedokáže tělo využít tento vitamín z jiných látek.
Projevem křivice je porucha tvorby kostí, jejich měknutí a převaha chrupavčité složky. To způsobuje poruchy tvaru kostí.


Co je to Křivice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křivice. Co znamená pojem Křivice z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Křivice? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křivice je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, definice pojmu, synonymum, pojem, terminus technicus, popis, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, Nemoce, formulace, terminologie, co je to Křivice?, Křivice, termín, co znamená, přesný význam, odborný výraz


Pojem Křivice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Křivice dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Křivice neboli rachitida (rachitis) je onemocnění dětí, vyvolané nedostatkem vitaminu D. Bývá způsobena nedostatečnou výživou, tedy výživou chudou na tento vitamin, ale také nedostatkem slunečního záření, jehož pomocí dovede tělo tvořit z některých látek vitamin.

Další zdroje informací o slovu Křivice

Najít termín Křivice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Křivice na Youtube

Vyhledat termín Křivice ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Křivice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Křivice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Křivice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křivice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivice, odpověď na dotaz co je to Křivice?. Víte např. kdo to je Hnidopich? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Křivice v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde