Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mild-hybrid. Co znamená pojem Mild-hybrid z kategorie Technika?

Co je Mild-hybrid?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mild-hybrid?

Mild-hybrid je termín, který se používá pro takový typ auta, které má ve své výbavě systém, spojující spalovací motor s elektromotorem. Většinou se jedná o 48V. Výhodou této kombinace je to, že při brzdění nebo zpomalování umí rekuperovat energii kinetickou, a tu poté využije k dobití baterie a pohonu vozu. Od jiných druhů hybridů se mild-hybrid liší tím, že baterie má o něco nižší kapacitu, a proto nemůže sloužit jako samostatný pohon vozu. Je tedy spíše podporou stávajícího motoru na benzín nebo na naftu, který je u vozidla stále hlavním pohonem. Je tedy na pomezí mezi elektrickým a spalovacím motorem, ale blíže je tomu spalovacímu.
Nespoléhá tedy na čistě elektrický dojezd, nemůže získat elektrickou značku a nelze na něj uplatňovat výhody, které se týkají elektromobility. Další předností je nižší cena, váha a také ne tak vysoká konstrukční náročnost. Muže být využit také k malému snížení emisí. Mild-hybrid nemívá zásadní problémy nebo závady, proto je poměrně oblíbený.


Co je to Mild-hybrid? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mild-hybrid. Co znamená pojem Mild-hybrid z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mild-hybrid s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Mild-hybrid se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: termín, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, synonymum, definice pojmu, formulace, co je to Mild-hybrid?, slovník, terminologie, význam slova, terminus technicus, technika, význam pojmu, pojem, názvosloví, definice


Pojem Mild-hybrid je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Mild-hybrid

Vyhledat výraz Mild-hybrid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mild-hybrid ve Wikimedia Commons

Hledat termín Mild-hybrid ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Mild-hybrid ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Mild-hybrid na Google.cz

Hledat videa s názvem Mild-hybrid na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mild-hybrid například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaká je definice termínu Mild-hybrid? resp. co přesně znamená slovo Mild-hybrid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mild-hybrid, odpověď na dotaz co je to Mild-hybrid?. Víte např. kdo to je Jan Tříska? Znáte a víte kdo je Gabriela Filippi? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Mild-hybrid i v jiné kategorii než v technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, dron, mild-hybrid, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.